Smíšený pěvecký sbor Svatopluk

Obsah stránek

Archiv akcí
Jste 176742. návštěvník od 17. 9. 2008 a spolu s Vámi je zde ještě jeden člověk.
Valid HTML 4.01 Transitional
Valid CSS
Valid RSS
Level A conformance icon, W3C-WAI Web Content Accessibility Guidelines 1.0

Archiv akcí

11. 12. 2017   Zkouška

Zkouška 18.45 h, bez rozezpívání

Dušičkový koncert najdete zde:
https://www.youtube.com/watch?v=zo5CNPCLSlc
(Pavlína, 5. 12. 2017, 17:39)

10. 12. 2017   Koncert Březolupy - zrušen!!!

koncert bude přesunut do adventu 2018.
(Filip, 30. 10. 2017, 22:47)

20. 11. 2017   zkoška od 18:25

18:25 hlasovka
18:55 program: Boršice, Velehrad, Praha
(Filip, 19. 11. 2017, 16:03)

13. 11. 2017   zkouška od 18:45

18:45 Brixi, adventní koncert, Rutter
(Filip, 12. 11. 2017, 18:08)

6. 11. 2017   Zkouška od 18:45

Díky všem za skvělý koncert a 14 hodinové natáčení!!!!

dnes nebude hlasovka, ale hned od 18:45 nácvik:
F. X. Brixi - Missa Pastoralis
chorál - Dej rosu, nebe nad námi
Alfred Schnittke - Gospodi Isuse Christe
Giovanni Pierluigi da Palestrina - Kyrie (Missa brevis)
Giovanni Pierluigi da Palestrina - Ave Maria
Nikolai Kedrov - Otče náš
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Iže cheruvimi
Camille Saint-Saëns - Tollite hostias
Camille Saint-Saëns - Ave verum corpus
Jan Slimáček - Ave Maria
Zdeněk Lukáš - In semita iustitiae vita
Morten Lauridsen - O Magnum Mysterium
Antonín Tučapský – Lauda anima mea
Ivan Hrušovský - Rytmus
Ennio Morricone - Conspectus nostra
James E. Moore - Spirit of God
Luboff Norman - All My Trials
Henry Smith - Ride the
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe pojom
Rutterovo Magnificat 1. a 2. část
(Filip, 5. 11. 2017, 15:51)

4. 11. 2017   natáčení CD v Dolních Bojanovicích

9:00 - 21:00
Auta: Macek F, Macek J, Horák M, Dýnka P, Adamec R.

tenor 1: Macek J, Kluz, Brantalová, Uhrová M, Miklová J, Křen
tenor 2: Horák M, Trávníček, Votava, Zbruš
bas 1: Dýnka P, Matula Z, Adamec V.
bas 2: Adamec R, Macek F.

Dolní Bojanovice - Tonstudio
František Macek - Svatohubertská mše B dur
1/ vstupní zpěv
2/ Pane, smiluj se
3/ Sláva
4/ Žalm 22
5/ Aleluja
6/ Věřím
7/ Přímluvy 9d
8/ Svatý
9/ Amen 13b
10/ Beránku Boží
11/ Zpěv k přijímání
12/ Zpěv po přijímání
13/ Závěrečný zpěv
14/ Aria Bon Repos
15/ Te Deum
16/ Aria sancti Huberti
17/ Myslivecká modlitba
18/ Otče náš
(Filip, 30. 10. 2017, 22:46)

3. 11. 2017   Dušičkový koncert - Uherské Hradiště 19:30

16:30 - 17:00 zkouška mužského sboru (Aria Bon Repos, Te Deum, Aria sancti Huberti, Myslivecká modlitba, Otče náš)
+ domluva aut (cesta trvá 55 minut) - počet míst Macek F 9, Macek J 5, Dýnka 5, Horák 5, Adamec 5,

17:00 - 18:00 zkouška celý sbor v komorním sále Reduty
18:00 - 19:00 akustická zkouška v kostele (sbor+orchestr+sóli)
19:30 - koncert

program:
F. I. A. Tůma: Partita d moll pro smyčce
G. Tartini: Koncert pro trubku a smyčce D dur
Joseph Haydn - Missa in tempore belli (Paukenmesse)

oblečení: černé + bílé šály (kabáty)
(Filip, 3. 11. 2017, 7:45)

30. 10. 2017   zkouška s orchestrem

18:30 zkouška (Haydn)
20:00 zkouška s orchestrem
(Filip, 29. 10. 2017, 21:00)

27. 10. 2017   Zpěv při pomníčku vedle reduty

17:30 sraz ve zkušebně
18:00 začátek u pomníčku
19:00 pokračuje zkouška (Haydn)

Hymny ČR + SK
Nad Tatrou sa blýska hromy divo bijú,
nad Tatrou sa blýska hromy divo bijú.
Zastavme ich bratia veď sa ony stratia,
Slováci ožijú. Zastavme ich bratia
veď sa ony stratia, Slováci ožijú.
To Slovensko naše posiaľ tvrdo spalo,
to Slovensko naše posiaľ tvrdo spalo.
Ale blesky hromu vzbudzujú ho k tomu,
aby sa prebralo. Ale blesky hromu
vzbudzujú ho k tomu, aby sa prebralo.

Alta trinita beata
Cum decore
Tebe pojom
Iže cheruvimi
Ach synku


oblečení - civil (teplé oblečení)
(Filip, 22. 10. 2017, 22:03)

23. 10. 2017   zpěv na pohřbu členky Svatopluku

14:25 zkouška před zpíváním na faře (S6, A7, T4, B2)
15:00 pohřeb v basilice - kůr na Velehradě

18:20 hlasová výchova v Redutě
18:45 Haydn

programu:
František Macek - Velehradské ordinarium
Alfred Schnittke - Gospodi Isuse Christe
Jacob Arcadelt - Ave Maria
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe poem
(Filip, 22. 10. 2017, 22:06)

22. 10. 2017   Svatohubertská mše - Krásná Hora (21.-22.10)

Svatohubertská mše - Krásná Hora
oblečení: černé (i teplé) + bílé šály
1/ vemte si noty, které budeme zpívat na koncertě v krásené Hoře do autobusu - budeme zpívat při zastávkách
2/ vemte si 200 Kč v drobných do autobusu pro společnou plabu na vstupy (kdo nepůjde samozřejmě neplatí!)
sobota 21. 10.
7:00 - odjezd UH od policie
7:30 - 7:40 - 1. nástup účastníků z Vyškova - benzínová stanice Nesovice
8:20 - 8:30 - 2. nástup Franty v Brně - benzínová stanice OMV Starý Lískovec - D1 výjezd z Brna směr Praha
9:40 - 3. bazilika sv. Prokopa Třebíč - památka UNESCO
10:20 - odjezd směr Telč - nutná dochvilnost!
11:10 - příjezd do Telče - centrální parkoviště
11:30 - 12:20 - prohlídka zámek Telč - prohlídkový okruh renesanční sály - cena 140,- Kč, sleva děti, studenti, senioři, ZTP 100,- Kč
12:30 - cca 15 minut zpívání na nádvoří zámku
12:45 - 14:25 - individuální prohlídka městečka s možností oběda - přímo na náměstí je několik restaurací
14:30 - odjezd směr Jindřichův Hradec
15:20 - příjezd do Jindřichova Hradce - parkoviště Jitřenka
15:35 - individuální prohlídka po domluvě s panem kastelánem - hudební pavilon Rondel - můžeme zpívat co hrdlo ráčí a černá kuchyň za cca 40,- Kč. Rondel je vyhlášený svojí akustikou. Pak individuální prohlídka centra města.
cca v 17:45 - podle potřeby odjezd směr Sedlčany
19:15 - příjezd do Sedlčan
ubytování v Sedlčanech se snídaní za 250 Kč
22. 10. neděle
9:00 zkouška na místě
10:00 v chrámu Sv. Mikuláše v Krásné Hoře nad Vltavou
15:00 koncert
17:00 odjezd domů

František Macek - Svatohubertská mše
program odpoledního koncertu:
Alfred Schnittke - Gospodi Isuse Christe
Gordon Young - Alleluia
Giovanni Pierluigi da Palestrina - Kyrie (Missa brevis)
Giovanni Pierluigi da Palestrina - Ave Maria
Nikolai Kedrov - Otče náš
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Iže cheruvimi
Camille Saint-Saëns - Tollite hostias
Camille Saint-Saëns - Ave verum corpus
Jan Slimáček - Ave Maria
Zdeněk Lukáš - In semita iustitiae vita
Morten Lauridsen - O Magnum Mysterium
Antonín Tučapský – Lauda anima mea
Ivan Hrušovský - Rytmus
Jester Hairston - Free at Last
Henry Smith - Ride the
(Filip, 18. 10. 2017, 11:49)

9. 10. 2017   Zkouška v 18:25

18:25 hlasovka
19:00 Haydn + Krásná Hora
(Filip, 9. 10. 2017, 15:44)

8. 10. 2017   Svatohubertská mše - Vyškov

9:00 farní kostel Nanebevzetí Panny Marie

František Macek - Svatohubertská mše
(Filip, 3. 10. 2017, 9:37)

7. 10. 2017   soustředění 8:30 - 15:00

ZUŠ UH - Mojmír

49.0695414N, 17.4504806E

http://www.choralia.net/hy12mp3/
(Filip, 3. 10. 2017, 19:29)

25. 9. 2017   Hlasová příprava od 18:15

(Filip, 19. 9. 2017, 7:53)

18. 9. 2017   Pravidelná zkouška v 18:45

nácvik:
http://www.cyberbass.com/Major_Works/Haydn_J/haydn_war_mass.htm

1/ promyslet hlasové zkoušky - docházka
2/ promyslet termín soustředění - 7. 10. (8:30 - 13:00)
(Filip, 11. 9. 2017, 22:28)

4. 9. 2017   natáčení CD v Dolních Bojanovicích

Promyslete prosím termíny (listopad-prosinec), kdy by bylo možné natočit Svatohubertskou mši (grant MZ) - předpokládám mužský sbor na 2 večery ve studiu. Jakmile budou nahrány podklady (lesnice) bude to "rychlá" akce.
(Filip, 16. 8. 2017, 17:40)

1. 9. 2017   Posezení u Silných

18:00 příjemné posezení na začátek sezóny pro všechny zpěváky Svatopluku na chatě u Silných - souřadnice:
49.1377206N, 17.4053231E
Jídlo a pití si prosím každý sám přinese:-)

Nácvik Ubi Caritas - Ola Gjeilo
SOPRANO 1
https://www.youtube.com/watch?v=Txtmdj20iY4
SOPRANO 2
https://www.youtube.com/watch?v=WPFwrZUMIU8
ALTO
https://www.youtube.com/watch?v=03WjZTY9NUU
TENOR
https://www.youtube.com/watch?v=l38pkIHkxss&list=RDl38pkIHkxss
BAS
https://www.youtube.com/watch?v=u8Y8mLa_ZCA&list=RDu8Y8mLa_ZCA
(Filip, 30. 8. 2017, 14:26)

28. 8. 2017   První zkouška sezóny 2017/18

od 18:45
program:
1/ Joseph Haydn - Missa in tempore belli (Paukenmesse)
2/ Svatohubertská mše
3/ Česká pastorální mše
4/ Rutterovo Magnificat 1. a 2. část
5/ Ola Gjeilo - Ubi caritas
6/ Rachmaninov - Vespers 1

také proběhne domluva nad termínem posezení po prázdninách (1. nebo 2. 9.)
Díky všem za úspěšný závěr sezóny!!!

posílám odkazy na koncerty s mayenskými sbory a na vystoupení z oslav města UH.

Němci:
https://drive.google.com/folderview?id=0B0UKddCEII2RMVQ2dnhKeFNfbVU

Oslavy:
https://www.youtube.com/watch?v=oXRpJMvSR9k&t=9s
(Filip, 16. 8. 2017, 18:37)

5. 7. 2017   Velehrad 5. července 2016 v 8:00 na místě (tribuna)

7:15 - 7:45 příprava pódia – všichni chlapy (varhany, klávesy, pulty, zvony, židle, tympány)
7:45 - 9:45 zvuková zkouška
9:45 - 10:15 čas na přípravu TV přenosu
10:25-12:10 TV přenos
12:25-12:30 možnost přijetí sv. přijímání před hlavním oltářem v basilice
12:45-13:15 oběd na Stojanově

Program liturgické hudby

1. Velehradská intráda: Fr. Macek – sóla, sbor, orchestr 2:45
2. Předehra písně - varhany 0:15
3. Píseň 829 – 2 sloky – sóla, sbor, orchestr 2:50
4. Varhany – preludium dle času
5. Pane, smiluj se – Missa brevis: Fr. Macek – sóla, lid, sbor, orchestr 1:20
6. Sláva: Missa brevis – sóla, lid, sbor, orchestr 3:20
7. Žalm 116: Fr. Macek – sóla, sbor, orchestr 2:15
8. Po 2. čtení: Píseň 829 – 1 sloka - sóla, sbor, orchestr 1:25
9. Po evangeliu – Aleluja I Fr. Macek – sóla, sbor, orchestr 0:50
10. Věřím: Petr Eben – sóla, lid, sbor, orchestr 3:00
11. Přímluvy – zpívané, sóla, sbor, orchestr, Hospodi, pomiluj 1x0,15
12. Přinášení darů a obětování: Svatohostýnské Zdrávas:
Fr. Macek – sóla, sbor, orchestr 2:50
13. Svatý: Missa brevis - sóla, lid, sbor, orchestr 1:20
14. Amen před Otče náš - sóla, sbor, orchestr 0:20
15. Neboť tvé je království – Fr. Macek - sóla, sbor, orchestr 0:20
16. Beránku Boží, Missa brevis - sóla, lid, sbor, orchestr 1:25
17. Sv. přijímání a) Píseň 829, 1 sloka - sóla, sbor, orchestr 1:25
b) Boží Beránku - sóla, sbor, orchestr 3:20
c) Píseň 829, 3 sloky - sóla, sbor, orchestr 4:15
18. Požehnání ostatky sv. Cyrila
19. Jděte ve jménu Páně, Bohu díky
20. Předehra písně – žestě 0:15
21. Píseň 828 – 1 sloka - sóla, sbor, orchestr 1:40
22. Předání cen
23. Pozdravné projevy
24. Velehradská intráda – sóla, sbor, orchestr 2:25
25. Varhany (modulace)
26. Hymna SDM Krakov – sóla, sbor, orchestr 5:10
27. Varhany - dohra
(Filip, 21. 6. 2017, 9:28)

4. 7. 2017   Zkouška Velehrad

15:30
Společná zkouška se sóli v učebně U1 na SGV
(Filip, 26. 6. 2017, 20:57)

4. 7. 2017   Zpěv při modlitbě za vlast 18:10-18:30

Modlitba za republiku je pro všechny členy sboru povinná. Zpívá jen Svatopluk. Kyvadlová doprava UH - Velehrad jede od 12:00 hod. - poslední spoj Velehrad - UH 0:30 hod.

oblečení: černé halenky (šaty) a pánové černé košile bez motýlku

18:10 - nástup sboru před hlavní oltář
18:15 začátek slavnostního shromáždění „Modlitba za vlast“
1) nástup praporečníků Hradní stráže s prapory ze strany sakristie před hlavní oltář
fanfára trubačů Hradní stráže
2) příchod průvodu duchovních k hlavnímu oltáři (fanfára trubačů Hradní stráže) - přítomní zůstávají stát
3) úvodní slovo faráře baziliky / přivítání (od mikrofonu před obětním stolem)
4) Bože cos ráčil – 2 sloky (zpívá sbor a lid)
5) uvedení Modlitby za vlast a položení květin
6) Modlitba za vlast (Mons. Jan Graubner – od mikrofonu před obětním stolem)
7) položení květin k soše sv. Cyrila a Metoděje (pouze nejvyšší ústavní činitelé a hejtman Zlínského kraje a obce usazení v 1. řadě)
8) státní hymna ČR (v podání pěveckého sboru) – přítomní zůstávají stát
9) odchod průvodu duchovních do sakristie (varhany)
10) odchod praporečníků od hlavního oltáře (varhany)
(Filip, 3. 7. 2017, 11:05)

2. 7. 2017   Zpěv při pouti sv. Prokopa - Stříbrnice

10:15 sraz na kůru - akustická zkouška
11:00 mše sv.
12:00 občerstvení

program:
1. Preludium – varhany – dle času
2. Předehra písně - varhany
3. Vstup: Píseň Svatoprokopská jubilejní – nápěv Ejhle oltář 829 – 2 sloky - sbor, varhany
4. Pane, smiluj se: Missa brevis, Fr. Macek – sbor, varhany
5. Sláva: Missa brevis – sbor, varhany
6. Žalm 116 Jděte do celého světa a hlásejte evangelium: Fr. Macek – sóla, sbor, orchestr
7. Po 2. čtení: Píseň Svatoprokopská jubilejní – nápěv Ejhle oltář 829 – 2 sloky - sbor, varhany
8. Po evangeliu: Alleluja, Gordon Young - sbor
9. Věřím: Ordinárium P. Josef Olejník 502 – lid, sbor, varhany
10. Přímluvy: Kyrie – Taizé, J. Berthier – sbor, Varhany,
11. Přinášení darů a obětování: Postrachu zpupných – nápěv Nebeští kavalérové, A. V. Michna
12. Svatý: Missa brevis - sbor, varhany
13. Beránku Boží: Missa brevis - sbor, varhany
14. Sv. přijímání: O Magnum Mysterium, Morten Lauridsen
15. Preludium – varhany – dle času
16. Závěr: Píseň k svatému Prokopu – nápěv Svatý Václave 830 B – 6 slok - sbor, varhany
17. Varhany - dohra
(Filip, 27. 6. 2017, 10:40)

26. 6. 2017   Zkouška na Velehradě (místo 4. 7.)

18:20 - autobus z UH na Velehrad
zkouška v učebně 1 na SGV
20:54 - autobus zpět do UH

program:
(Filip, 26. 6. 2017, 15:40)

19. 6. 2017   Zkouška od 18:45

Po sérii koncertů, vítezství, repre na náměstí nás čekají ještě:
1/ Stříbrnice
2/ Modlitba za vlast
3/ Velehrad
4/ Krásná Hora
prosím o co největší účast!!!
Pokud bude dost zpěváků budu uvažovat o dalších akcí jako např.:
1/ carmina 2018
2/ Švédsko, Maďarsko, Německo
3/ výročí s UHDS
4/ koncert s obnovenou Slováckou filharmonií
5/ Haydn - Pukenmesse
6/ Praha
7/???
(Filip, 19. 6. 2017, 12:17)

17. 6. 2017   Koncert sborů na náměstí v UH

akustická zkouška na tribuně:
oblečení dle domluvy!!
ZPíVÁME V ČERNÉM!

k dispozici na převlečení a rezezpívání bude pro všechny sbory malý sál KK od 18:00

18:15 UHDS
18:25 SGV
18:35 ZUŠ
18:45 Svatopluk

19:00 - 20:00 koncert na náměstí v UH
22:10 - ohňostroj

program:
Rytmus: Ivan Hrušovský
O magnum mysterium: Morten Lauridsen
Lauda anima mea: Antonín Tučapský
V tej naší studni: Antonín Tučapský
(Filip, 17. 6. 2017, 17:54)

12. 6. 2017   Dnes začátek v 18:15

Poslední hlasová průprava v této sezóně!
18:15 - hlasovka - poslední!!!
18:45 - program zpívání
1/ UH
2/ Stříbrnice
3/ Velehrad
(Filip, 12. 6. 2017, 11:34)

5. 6. 2017   Není zkouška!!!

Díky za získání:
1/ zlatého pásma
2/ zvláštní ceny za provedení povinné skladby
3/ cenu Antonína Tučapského

další zkouška bude 12. 6.
1/ program na 17.6.
2/ program na 2. 7.
3/ program na 5. 7.
4/ program na 22. 10.
(Filip, 4. 6. 2017, 19:39)

3. 6. 2017   7. ročník Festivalu Dr. Antonína Tučapského

10:00 odjezd auty do Vyškova (cesta cca 50 minut)
11:15-11:30 zvuková zkouška Svatopluku v Besedním domě
12:00 oběd v restauraci u Kopinců
15:00 – 15:15 soutěžní vystoupení v Besedním domě
16:50 akustická zkouška v Hřbitovní kapli
18:00 závěrečný koncert a vyhlášení výsledků + předání cen
20:00 společný raut v Besední domě


program:
Rytmus: Ivan Hrušovský
O magnum mysterium: Morten Lauridsen
Lauda anima mea: Antonín Tučapský
V tej naší studni: Antonín Tučapský

Účinkuje:
ACANT, sbor KTF UK
Ars Brunensis Chorus
Pěvecký sbor Antonína Tučapského
Pěvecký sbor Blahoslava Hajnce
Pěvecký sbor ZUŠ Vyškov
Smíšený pěvecký sbor Svatopluk
Smíšený pěvecký sbor Uničov
(Filip, 22. 5. 2017, 15:24)

27. 5. 2017   Důležitý koncert v 19:30 farní kostel Fr. Xaverského - sobota

Sraz v 19.00 h v kostele, v černém. (Pavlína)

1/ Viva la musica
2/ Svatopluk
3/ PS Mayen
společná píseň: Óda na radost

pak následuje společenské setkání v malém sále KKUH

Rytmus: Ivan Hrušovský
O magnum mysterium: Morten Lauridsen
Lauda anima mea: Antonín Tučapský
(Filip, 27. 5. 2017, 13:34)

26. 5. 2017   Koncert Velehrad - Slovanský sál

16:25 odjíždí autobus z Mayenu na Velehrad - je možné také využít
16:30 odjezd autobusem z nádraží ČSAD nástupiště 26
16:45 zkouška (společná píseň: Óda na radost)
17:00 koncert
18:15 odjezd do UH

program:
Rytmus: Ivan Hrušovský
O magnum mysterium: Morten Lauridsen
Lauda anima mea: Antonín Tučapský
V tej naší studni: Antonín Tučapský
(Filip, 24. 5. 2017, 10:18)

22. 5. 2017   Zkrácená zk. od 18:45 do 20:00

18:45 - 20:00

Potřebuji zjistit přesný počet zpěváků na FAT - uhrazení poplatku za sbor.

program:
Rytmus: Ivan Hrušovský
O magnum mysterium: Morten Lauridsen
Lauda anima mea: Antonín Tučapský
V tej naší studni: Antonín Tučapský
společná píseň: Óda na radost
(Filip, 22. 5. 2017, 10:13)

21. 5. 2017   Májový koncert - basilika na Sv. Kopečku

15:15 odjezd autobusem od ZŠ Unesco za Redutou na Sv. Kopeček
16:45 - 17:10 akustická zkouška
17:30 koncert
18:30 pohoštění
20:30 UH

Program:
Alfred Schnittke - Gospodi Isuse Christe
Gordon Young - Alleluia

Giovanni Pierluigi da Palestrina - Kyrie (Missa brevis)
Giovanni Pierluigi da Palestrina - Ave Maria

J. S. Bach - Wo soll ich fliehen hin BWV 626 - varhany

Nikolai Kedrov - Otče náš
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Iže cheruvimi

Camille Saint-Saëns - Tollite hostias
Camille Saint-Saëns - Ave verum corpus

Jan Slimáček - Ave Maria
Zdeněk Lukáš - In semita iustitiae vita

F. X. Brixi - Fuga C dur - varhany

Morten Lauridsen - O Magnum Mysterium

Antonín Tučapský – Lauda anima mea
Ivan Hrušovský - Rytmus

P. Eben - Slavnost akademie (VI. část z Labyrintu světa a ráje srdce) - varhany

Ennio Morricone - Conspectus nostra

Jester Hairston - Free at Last
Henry Smith - Ride the

Přídavek
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe pojom
(Filip, 14. 5. 2017, 21:41)

15. 5. 2017   Zkouška od 18:45

program:
1/ Sv. Kopeček
2/ Velehrad
3/ UH
4/ Vyškov
5/ pouť Velehrad
(Filip, 14. 5. 2017, 21:51)

12. 5. 2017   Páteční zkouška 18:00-21:00 místo pondělí 8. 5.

program: Olomouc
(Filip, 23. 4. 2017, 21:05)

8. 5. 2017   Není zkouška!!!

státní svátek - reduta uzavřena!
(Filip, 23. 4. 2017, 21:10)

5. 5. 2017   Páteční zkouška 18:00-21:00 místo pondělí 1. 5.

program: Olomouc
(Filip, 23. 4. 2017, 21:04)

1. 5. 2017   Není zkouška!!!

státní svátek - reduta uzavřena
(Filip, 23. 4. 2017, 21:09)

29. 4. 2017   Velikonoční koncert - Zlechov (přesun z 23.4.)

17:15 - 17:45 akustická zkouška na místě
18:00 mše sv. (při ní 2x zpěv sbor z programu)
18:45 koncert na 40 minut

Program:
Alfred Schnittke - Gospodi Isuse Christe
Gordon Young - Alleluia

Giovanni Pierluigi da Palestrina - Kyrie (Missa brevis)
Giovanni Pierluigi da Palestrina - Ave Maria

J. S. Bach - Wo soll ich fliehen hin BWV 626 - varhany

Nikolai Kedrov - Otče náš
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Iže cheruvimi

Camille Saint-Saëns - Tollite hostias
Camille Saint-Saëns - Ave verum corpus

Jan Slimáček - Ave Maria
Zdeněk Lukáš - In semita iustitiae vita

F. X. Brixi - Fuga C dur - varhany

Morten Lauridsen - O Magnum Mysterium

Antonín Tučapský – Lauda anima mea
Ivan Hrušovský - Rytmus

P. Eben - Slavnost akademie (VI. část z Labyrintu světa a ráje srdce) - varhany

Ennio Morricone - Conspectus nostra

Jester Hairston - Free at Last
Henry Smith - Ride the

Přídavek
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe pojom
(Filip, 15. 4. 2017, 17:22)

24. 4. 2017   Zkouška od 18:15

18:15 hlasová výchova
18:45 program Zlechov
domluva automobilové dopravy do Zlechova a zpět!
(Filip, 23. 4. 2017, 21:11)

21. 4. 2017   páteční zkoušky v Redutě od 18:00 do 21:00

pátek 21. 4. program koncertu ve Zlechově!
pátek 5. 5.
pátek 12. 5.
pátek 19. 5.
pátek 16. 6.

možný nácvik:
http://www.choralia.net/or01mp3/

pondělky 1. 5. + 8. 5. budou zřejmě v ZUŠ (Reduta je určitě zavřená)
(Filip, 20. 4. 2017, 19:59)

10. 4. 2017   Termíny zkoušek

18:00-21:00 (pátky a státní svátky)

21.4., 1.5., 5.5., 8.5., 12.5., 19.5., 16.6., 17.6.
(Filip, 10. 4. 2017, 16:11)

3. 4. 2017   Dnes nácvik: Carmina Burana

Prosím Ty, co mají noty, aby si je přinesly!
(Filip, 3. 4. 2017, 12:48)

20. 3. 2017   Zkouška od 18:45

nebude rozezpívání!!!

1/ Zlechov
2/ FAT
(Filip, 16. 3. 2017, 11:20)

6. 3. 2017   Zkouška sboru od 18:15

13.2. 18:30 - 20:30
20.2. 18:45 - 21:00 (se bude přihlašovat na sklep)
27.2. 18:45 - 21:00
6.3. 18:15 - 21:00 (hlasová výchova)

program:
Camille Saint-Saëns - Ave verum
Ivan Hrušovský - Rytmus
Lauda anima mea - Antonín Tučapský
Alfred Schnittke - Gospodi Isuse Christe
Giovanni Pierluigi da Palestrina - Kyrie
Morten Lauridsen - O magnum mysterium
Ennio Morricone - Conspectus nostra
(Filip, 6. 2. 2017, 22:14)

25. 2. 2017   sklep

společné setkání zpěváků UH-Vyškov ve sklepě na Velehradě u dobrého vína

17:25 autobus z UH na Velehrad
17:40 hlavním vchodem do školy, tak jako v loni

něco malého na stůl sebou

guláš a víno pro přihlášené zajištěn!
(Filip, 23. 2. 2017, 12:11)

13. 2. 2017   Zkouška sboru 18:30-20:30

program:
Camille Saint-Saëns - Ave verum
Ivan Hrušovský - Rytmus
Lauda anima mea - Antonín Tučapský
Alfred Schnittke - Gospodi Isuse Christe
Giovanni Pierluigi da Palestrina - Kyrie
Morten Lauridsen - O magnum mysterium
Ennio Morricone - Conspectus nostra

Účast nutná, kdo neodjíždí, protože Reduta se otvírá jen kvůli nám, tak ať si netrhnem ostudu!
(Pavlína, 11. 2. 2017, 9:33)

30. 1. 2017   zkouška od 18:15

18:15 - 18:45 hlasová výchova
18:45 - 21:00 repertoár

program:
Camille Saint-Saëns - Ave verum
Ivan Hrušovský - Rytmus
Lauda anima mea - Antonín Tučapský
Alfred Schnittke - Gospodi Isuse Christe
Giovanni Pierluigi da Palestrina - Kyrie
Morten Lauridsen - O magnum mysterium
Ennio Morricone - Conspectus nostra
(Filip, 25. 1. 2017, 11:03)

23. 1. 2017   zkoška od 18:15

18:15 - 18:45 hlasová výchova
18:45 - 21:00 repertoár

program:
Camille Saint-Saëns - Ave verum
Ivan Hrušovský - Rytmus
Lauda anima mea - Antonín Tučapský
Alfred Schnittke - Gospodi Isuse Christe
Giovanni Pierluigi da Palestrina - Kyrie
Morten Lauridsen - O magnum mysterium
Ennio Morricone - Conspectus nostra
(Filip, 18. 1. 2017, 16:00)

16. 1. 2017   zkouška Svatopluku

18:15 - 18:45 hlasová výchova
18:45 - 21:00 repertoár
prosím o kompletní účast po celý rok 2017:-)

program:
Camille Saint-Saëns - Ave verum
Ivan Hrušovský - Rytmus
Lauda anima mea - Antonín Tučapský
Alfred Schnittke - Gospodi Isuse Christe
Giovanni Pierluigi da Palestrina - Kyrie
Morten Lauridsen - O magnum mysterium
(Filip, 16. 1. 2017, 15:55)

9. 1. 2017   První zkouška v roce 2017

18:15 - 18:45 hlasová výchova
18:45 - 21:00 repertoár
prosím o kompletní účast po celý rok 2017:-)

program:
Camille Saint-Saëns - Ave verum
Ivan Hrušovský - Rytmus
Lauda anima mea - Antonín Tučapský
Alfred Schnittke - Gospodi Isuse Christe
Giovanni Pierluigi da Palestrina - Kyrie
(Filip, 5. 1. 2017, 15:55)

30. 12. 2016   Uherské Hradiště - farní kostel sv. Františka

17:30 - zkouška ve farním kostele v UH
19:00 - koncert vefarním kostele v UH
oblečení: černé teplé + bílé šály


1/ F. X.Thuri: Pastorella in F (Morkovice)
2/ J. Hrůza: Morkovské pastorely : Vítáme Tě Jezulátko (Morkovice)
3/ J. Hrůza: Nebeští měšťané (Morkovice)
4/ J. J. Ryba: Srdce ples - pastorella (Morkovice)
5/ V. Bleša: III. vánoční mše (Morkovice + UH)
6/ J. J. Ryba: Gloria, části ze mše "Hej Mistře " (Morkovice + UH)
(Filip, 29. 12. 2016, 20:39)

25. 12. 2016   zpěv na hrubé - basilika Velehrad

10:00 mše sv.

Program:
Jiří Pavlica - Missa brevis
koledy - Narodil se Kristus Pán, Tichá noc, Nesem vám noviny, Vítaný buď nám Ježíšku
J. J. Ryba - závěr
(Filip, 24. 12. 2016, 10:25)

25. 12. 2016   koncert UH kostel sv. Františka Xaverského 15:00

Vánoční benefiční koncert pro Diakonii - středisko CESTA Uherské Hradiště a Charitu Uherské Hradiště
13:50-14:15 akustická zkouška na místě
15:00 koncert
Program:
1/ Jakub Jan Ryba - Česká mše vánoční (Gloria, Graduale, Offertorium, Sanctus, Benedictus, Agnus Dei, Závěr) sóli: Jitka Janálová, Šárka Brantalová, Filip Macek, Robert Adamec, varhany - Jakub Macek
2/ Duo Pospíchal-Gablas
3/ Kunovjan
4/ společné koledy: Den přeslavný, Tichá noc, Nesem Vám noviny, Narodil se Kristus Pán - jednohlasně (text nakopíruji)

oblečení: teplé černé + bílé šály
(Filip, 24. 12. 2016, 10:26)

25. 12. 2016   nahrávka: Bleša - Vánoční mše

(Filip, 21. 12. 2016, 16:20)

24. 12. 2016   Půlnoční mše na Velehradě

23.30 - sraz v předu u varhan
23:40 - zpěv koled
program:
Jiří Pavlica - Missa brevis
koledy - Narodil se Kristus Pán, Tichá noc, Nesem vám noviny, Vítaný buď nám Ježíšku
J. J. Ryba - závěr
(Filip, 24. 12. 2016, 10:25)

23. 12. 2016   zkouška v basilice

19:00 akustická zkouška na místě (basilika) s orchestrem a sóli
(Filip, 28. 11. 2016, 22:11)

19. 12. 2016   Není zkouška!!!

Není zkouška!!!
(Filip, 28. 11. 2016, 22:10)

5. 12. 2016   zkouška od 18:45

z důvodu nemoci hlas. poradce je začátek zkoušky posunut až na 18:45

Jakub Jan Ryba - Česká mše vánoční (výběr)
Jiří Pavlica - Missa brevis
V. Bleša: III. vánoční mše
(Filip, 4. 12. 2016, 12:04)

28. 11. 2016   zkouška od 18:15

18:15 hlasovka
18:45 repertoár
díky za dnešní zážitek v Nivnici

program:
1/ Velehrad - Pavlica
2/ UH - Bleša
(Filip, 27. 11. 2016, 20:14)

27. 11. 2016   1. Adventní koncert 16:00 - Nivnice

14:30 odjezd z UH (auty)
15:00 akustická zkouška - kostel sv. Andělů strážných
16:00 koncert
18:00 UH

teplý civil + šály

Giovanni Pierluigi Palestrina - Ave Maria
Nikolai Kedrov - Otče náš
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Iže cheruvimi
Camille Saint-Saëns - Tollite hostias
Camille Saint-Saëns - Ave verum
Jan Slimáček - Ave Maria
Zdeněk Lukáš - In semita iustitiae vita
Antonín Tučapský – Sanctus
Anton Bruckner - Locus iste
Anton Bruckner - Christus factus est
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe pojom
Alfred Schnittke - Gospodi Isuse Christe

Sólo varhany:
Johann Sebastian Bach - 3. část z Pastorale F dur - Aria
Valentin Rathgeber - Aria 49 ex d
František Xaver Brixi - Preludium
Samuel Sebastian Wesley - Preludium
Théodore Dubois - Cantilene réligieuse
(Filip, 21. 11. 2016, 21:50)

21. 11. 2016   zkouška 18:15

18:15 hlasová výchova
18:45 program (Nivnice + Pavlica)
(Filip, 21. 11. 2016, 16:08)

14. 11. 2016   18:15 hlasovka

18:15 hlasovka
18:45 repertoár
(Filip, 7. 11. 2016, 7:53)

7. 11. 2016   18:45 zkouška

18:45 - zkouška
program:
1/ Nivnice
2/ Velehrad - Pavlica
3/ UH - Bleša

Giovanni Pierluigi Palestrina - Ave Maria
Nikolai Kedrov - Otče náš
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Iže cheruvimi
Camille Saint-Saëns - Tollite hostias
Camille Saint-Saëns - Ave verum
Jan Slimáček - Ave Maria
Zdeněk Lukáš - In semita iustitiae vita
Antonín Tučapský – Sanctus
Anton Bruckner - Locus iste
Ivan Hrušovský - Rytmus
Bohuslav Matěj Černohorský – Moteto
Anton Bruckner - Christus factus est
Henry Smith - Ride the Chariot

možný přídavek:
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe pojom
František Macek - Pronošaše sja slovo Hospodně
Alfred Schnittke - Gospodi Isuse Christe
Jester Hairston - Free at Last
(Filip, 7. 11. 2016, 7:53)

1. 11. 2016   Dušičkový koncert - Uherské Hradiště 19:30

17:30 - 17:45 rozezpívání ve zkušebně
17:45 - 18:30 akustická zkouška na místě
19:30 - koncert

http://www.cyberbass.com/Major_Works/Mozart_W_A/mozart_KV626_requiem.htm

oblečení: černé + bílé šály (kabáty)

program:
W. A. Mozart - Requiem (260. výročí narození)

Slovácký komorní orchestr + PSAT
(Filip, 31. 10. 2016, 15:07)

31. 10. 2016   Není zkouška!!!

Není zkouška!!!
(Filip, 30. 10. 2016, 21:37)

30. 10. 2016   Dušičkový koncert - Vyškov 16:00

14:45 odjezd auty dle domluvy (cesta cca 1 hodina)
15:45-17:00 zk. ve farním kostele (naproti MKS)
17:30 mše sv.
18:45 koncert
oblečení: černé + bílé šály (kabáty)
program:
W. A. Mozart - Requiem (260. výročí narození)

Slovácký komorní orchestr + PSAT
(Filip, 20. 10. 2016, 8:41)

27. 10. 2016   Zpěv při pomníčku vedle reduty

17:30 sraz ve zkušebně
18:00 začátek
18:30-19:30 requiem Mozart

Alta trinita beata
Cum decore
Alleluja
Tebe pojom
Okolo Hradišťa
Hymny ČR + SK
Nad Tatrou sa blýska hromy divo bijú,
nad Tatrou sa blýska hromy divo bijú.
Zastavme ich bratia veď sa ony stratia,
Slováci ožijú. Zastavme ich bratia
veď sa ony stratia, Slováci ožijú.
To Slovensko naše posiaľ tvrdo spalo,
to Slovensko naše posiaľ tvrdo spalo.
Ale blesky hromu vzbudzujú ho k tomu,
aby sa prebralo. Ale blesky hromu
vzbudzujú ho k tomu, aby sa prebralo.

oblečení - civil (teplé oblečení)
(Filip, 26. 10. 2016, 22:49)

24. 10. 2016   zkouška s orchestrem

18:00 zkouška v malém sále - pouze orchestr
18:30 hlasovka s Ivanou v naší zkušebně - pouze sbor
19:00 společná zkouška sboru i orchestru v malém sále reduty

W. A. Mozart - Requiem (260. výročí narození)
(Filip, 14. 10. 2016, 11:22)

22. 10. 2016   Svatohubertská mše - Olomouc

7:15 odjezd autobusem od policie UH
7:20 zastávka u nového kostela ve SM
8:45 - 9:45 akustická zk. s muzikanty na místě
10:00 - katedrála (arcibiskup Jan)
11:30 - odjezd zpět

teplé oblečení (13 stupňů) + bílé šály

František Macek - Svatohubertská mše + Te Deum (jednohlasně z kancionálu 4 sloky)
(Filip, 19. 10. 2016, 16:33)

17. 10. 2016   Zkouška na 18:30 !!!!

18:15 zrušena hlasovka
18:30 zkouška - Hubertská mše + Requiem
(je nutné dobře docvičit mši sv. Huberta na 22.10.)
Očekávám 100% nasazení a účast - zpěv je honorovaný!

22.10. odjezd v 7:15 a návrat okolo 13:00
oblečení domluvíme na zkoušce (navrhuji slušný civil + šály)
(Filip, 13. 10. 2016, 15:04)

8. 10. 2016   Zpěv na Velehradě (účat 300 bohoslovců) 10:00 zkouška na faře

10:00 fara na Velehradě - Velehradské ordinárium zkouška
10:20 kůr basiliky
10:30 mše sv. za účasti arcibiskupa Jana Graubnera
11:45 oběd na Stojanově

mše sv. bude k sv. Cyrila a Metoděje
vstup: 3x sloka 828
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Iže cheruvimi
Velehradské ordinárium (včetně Sláva a Věřím)
žalm: sbor: Jděte do celého světa (z 5.7.)
evangelium: Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe pojom
obětování: František Macek - Pronošaše sja slovo Hospodně
přijímání:
Nikolai Kedrov - Otče náš
varhany 711
Alfred Schnittke - Gospodi Isuse Christe
závěr: varhany 931
(Filip, 5. 10. 2016, 11:22)

27. 9. 2016   Zpěv při pohřbu pana Kamrly - 14:00 Mařatice

Včera zemřel tatínek Renka Kamrly - dlouholetý člen sboru.
V pondělí na zkoušce domluvíme program.


13:50 sraz v obřadní síni v Mařaticích (domluva pořadí skladeb)
14:00 poslední rozloučení

program:
Alta trinita beata - anonym
Otče náš - Nikolai Kedrov
Cum decore - Tielmann Susato
Ave Maria - Jacob Arcadelt
Tebe poem - Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij
Iže Cheruvimi - Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij

vhodné oblečení - budeme stát vpředu
(Filip, 26. 9. 2016, 15:44)

26. 9. 2016   Začátek v 18:15

18:15 - hlasovka
19:00 - Requiem + Svatohubertská mše (noty přinesu) + program na Velehrad 8.10.
(Filip, 26. 9. 2016, 11:19)

17. 9. 2016   Zpěv při svatbě na Velehradě (14:30!)

13:00 zkouška na kůru basiliky (od 12:00 je ještě mše sv.)
14:30 zpěv

program:
1/ Pochod/Beginning
https://www.youtube.com/watch?v=N2FBBb14em8
2/ Kyrie
František Macek – Mše ke svatým Cyrilu a Metoději
3/ Gloria
František Macek - Mše ke svatým Cyrilu a Metoději
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11030942253-slavnostni-bohosluzba-z-velehradu/315298380077
od 10:40 minut
4/ Žalm/Psalm
Josef Olejník – Kde je opravdová láska
Před evangeliem/Before Gospel
5/ František Macek - Aleluja II
Přímluvy/Intentions
6/ Kyrie Taizé 17
https://www.youtube.com/watch?v=rxuukq3iKHo
(není to úplně ideální provedení)
Obětování/Offertory
7/ A.Broeders -Pere Saint
https://drive.google.com/file/d/0BwyDNsLMo4YdRkZCTjFLeTU2MGM/view?usp=sharing
8/ Svatý/Sanctus
František Macek – Mše ke svatým Cyrilu a Metoději
9/ Beránku Boží/Agnus Dei
František Macek – Mše ke svatým Cyrilu a Metoději
Příjmání/Communion
10/ Marco Frisina - Anima Christi
https://www.youtube.com/watch?v=lQviJeFiuXo
Podpis/Signature
11/ Pochod/Ending - 8hlas+bonga!!!
Jakub - Improvizace
(Filip, 13. 9. 2016, 21:09)

17. 9. 2016   Pere saint

Nechala jsem udělat fonetický přepis, tak si prosím přepište do not a naposlouchejte

PÈRE SAINT

1. Père Saint, vois ton peuple qui t´offre
Ces présents que tu lui as donnés,
Dans la joie et dans l´action de grâce
Pour ton immense bonté.

1. Pe:r señ, vua toñ pöpl ki to:fr
Se pre:zañ k tü lui a done:
Dañ la žua e dañ laksioñ d gras
Pur toñ ima:ñs boñte:

2.Ce pain, ce vin, que ta main nous donne,
Père Saint, Dieu, source de tout bien,
Par l´Esprit, pour nous tu les transformes
En sacrement du salut.

2. s peñ, s veñ k ta meñ nu don
Pe:r señ, diö, surs d tu bjeñ
Par lespri pur nu tü le trañsform
Añ sakrmañ dü salü

3.Qu´il est grand ô Seigneur ce mystère
Qui nous rend dignes de vivre en toi.
Prends nos vies et reçois nos louanges,
Comme une offrande d´amour.

3. kile grañ o seňö:r s myste:r
Ki nu rañ diň d vivr añ tua
Prañ no vi e resua no lua:ñž
Kom ün ofrañd damu:r.

Vysvětlivky:
dvojtečka = dlouhá samohláska
ñ = nosové n (odlišovat od ň (psáno gn v textu)
(Pavlína, 5. 5. 2016, 22:02)

12. 9. 2016   zkouška v ZUŠ!!! od 18:45

ZUŠ Revoluční 747 (49.0696278N, 17.4504467E)
svatba + requiem
(Filip, 9. 9. 2016, 17:41)

3. 9. 2016   soustředění sboru 9:00-13:00

svařinu sebou!
ZUŠ Revoluční 747 (49.0696278N, 17.4504467E)

I was glad
Mše ke svatým Cyrilu a Metoději (Hospodi pomiluj, Gloria, Svjat, Jahenče Božij)
Kde je opravdová láska
Aleluja
Kyrie
Pere Saint (1+2 sloka)
Anima Christi
Conspectus nostra
(Filip, 29. 8. 2016, 22:30)

29. 8. 2016   První zkouška sezóny 2016/2017 v 18:45

18:45 - Reduta

I was glad
Mše ke svatým Cyrilu a Metoději (Hospodi pomiluj, Gloria, Svjat, Jahenče Božij)
Kde je opravdová láska
Aleluja
Kyrie
Pere Saint
Anima Christi
Conspectus nostra + Vita, vita
(Filip, 22. 8. 2016, 16:48)

19. 8. 2016   Setkání v Chřibech od 18:00

49.1378225N, 17.4053767E
setkání u Soni - pochutiny a pití sebou - dobrá nálada a oheň zajištěn

Foto:
http://svatoplukunas.rajce.idnes.cz/Litva_2016/

http://svatoplukunas.rajce.idnes.cz/Litva_2016_spolecensky_vecer/

jméno a heslo je: svatoplukunas
(Filip, 27. 7. 2016, 17:56)

21. 7. 2016   Koncertní turné - Litva 2016 - 21.-26.7.2016

21.7. v 20:00 odjezd z UH od policie!
26.7. v dopoledních hodinách příjezd do UH
Na ubytování a večeře v hotelu ve Vilniusu si prosím nachystejte každý 3x22 E + 2x7 E, tj. celkem 80 E.
Drobné rozdíly pořešíme na místě, podle toho, kdo bude na dvojlůžáku a kdo na trojlůžáku.
Večeře v pátek a v sobotu je polévka, hlavní jídlo, dezert, k tomu by měla být voda. Kdo bude chtít kávu nebo džus, tak je za 0,6 E. Připomínám zkoušku 20.7.2016 v 19 hod na Redutě.

sebou: sborové oblečení, noty, plavky, sborové tričko, cestovní doklady.....

ubytování:
http://www.ecotel.lt/

program:
1. Tielmann Susato - Cum decore
2. Giovanni Pierluigi Palestrina - Ave Maria
3. Gordon Young – Alleluia
4. Nikolai Kedrov - Otče náš
5. Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Iže cheruvimi
6. Camille Saint-Saëns - Tollite hostias
7. Camille Saint-Saëns - Ave verum
8. Jan Slimáček - Ave Maria
9. Zdeněk Lukáš - In semita iustitiae vita
10. Antonín Tučapský – Sanctus
11. Anton Bruckner - Locus iste
12. Ivan Hrušovský - Rytmus
13. Bohuslav Matěj Černohorský – Moteto
14. Anton Bruckner - Christus factus est
15. Henry Smith - Ride the Chariot

možný přídavek:
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe pojom
František Macek - Pronošaše sja slovo Hospodně
Alfred Schnittke - Gospodi Isuse Christe
Jester Hairston - Free at Last

lidovky:
Halma Oldřich: Mikulecká dědina
Halma Oldřich: Nad Myjavú vyšla hvězda
Hroněk Michal: Prší, prší
Lau Heinz: Príjdi ty, šuhajko
Lukáš Zdeněk: Jede sedlák
Pančík Josef: Okolo Hradišča
Tučapský Antonín: V tej naší studni

+ nácvik:
Pochod - I was
Pére Saint
nová skladba (dvojsbor)

Časový posun - v Litvě je časový posun + 1 hodina: Časové pásmo :: GMT +3

Ceny potravin Litva:
Pro nákup potravin je možné využít jeden z řetězců obchodů Rimi, Iki (menší obchody nesou název Ikiukas) nebo Maxima (ve velikostech X, XX, XXX). Ve Vilniusu se nachází obří nákupní střediska Akropolis. Obchody jsou otevřené do desáté, ty větší do jedenácté hodiny večerní. Je třeba dát si pozor na to, že po dvaadvacáté hodině již nekoupíte alkohol. Čili nebuďte překvapeni, že i když má obchod otevřeno až do jedenácti, tak největší fronty doprovázené cinkotem lahví nastávají pět minut před desátou. Většina pokladních je pak už minutu po desáté neoblomná a láhev vám z pásu sundá.
Rovněž platí všeobecný zákaz kouření v kavárnách, restauracích, barech, parcích a jiných veřejných zařízeních.
Ceny potravin jsou "prý" o 10 - 30% vyšší než u nás.
Jídlo
Tradiční litevská kuchyně je založena především na tom, co byli lidé schopni v těchto geografických podmínkách vypěstovat, tedy na bramborách a zelenině. Nejznámějším pokrmem, který by si žádný cestovatel neměl nechat ujít, jsou cepelinai. Jsou to v podstatě bramborové knedlíky (těsto je tvořeno jedním dílem vařených a čtyřmi díly syrových brambor) plněné masem či třeba tvarohem. Před servírováním se cepelinai polijí rozpuštěným sádlem se slaninou/škvarky a tučnou smetanou (to znamená 40–50 % tuku). Ono celkově sehnat na Litvě nízkotučnou smetanu je kumšt. Název je odvozen od tvaru knedlíků připomínajících vzducholoď Zeppelin a netřeba dodávat, že je to pokrm velmi těžký, mastný a hutný.

Druhým nejznámějším litevským jídlem je šaltibarščiai. V překladu to znamená studený boršč. Tato polévka na první pohled moc vábně nevypadá, a protože hlavními přísadami je kefír a řepa, má růžové zbarvení. Dalšími přísadami jsou okurka, vejce, cibule, kopr a sůl. Hlavně v parných letních dnech je ale velice osvěžující.
Šaltibarščiai (studený boršč). Růžové zbarvení polévky je způsobeno kefírem a řepou.Šaltibarščiai (studený boršč). Růžové zbarvení polévky je způsobeno kefírem a řepou.

Z dalších jídel, která se pravidelně objevují na jídelním lístku snad každého podniku, jsou blynai, tedy bramborové placky nejčastěji polité smetanou, ale můžou být i s hřibovou omáčkou nebo sýrem. Variant existuje mnoho. Koldūnai jsou plněné knedlíčky, v podstatě se jedná o obdobu ruských pelmení.

V okolí ostrovního hradu Trakai narazíte na kibinai. Tradiční karaimský pokrm ve tvaru půlměsíce z těsta plněného nejčastěji jehněčím nebo jiným masem s cibulkou a upečený v troubě. Sami Karaimové jsou obyvatelé tatarského původu, kteří na Litvu přišli na konci 14. století z Krymu a usadili se zde. Podle statistik jich dnes v Litvě žije necelých 300.

Pokud zavítáte k moři, tak skoro na každém rohu narazíte na sušené ryby (žuvis). Asi nejoblíbenější rybou na Litvě je sleď (silkė) který se často podává třeba formou předkrmů s hrachem, zelím, řepou a koprem.

Ze sladkostí bych doporučil především šakotis. Tradiční koláč podobný německému Baumkuchen. Často je prodávaný i v supermarketu balený v krabici, a proto je to i vhodný suvenýr, třeba k zakousnutí při vyprávění a prohlížení fotek z cest.
Nápoje

Ne že by Češi byli národem alkoholiků, ale přiznejme si, kdo z nás se především nezajímá o to, co se kde pije? A protože jsme národem pivařů, tak kde jinde začít než u tohoto lahodného moku. Na Litvě je k dostání celá škála piv(alus), z nichž nejchutnější jsou Kalnapilis (hradiště) a Švyturys (maják). Mně osobně nejvíc chutná Švyturys Extra, ale za ochutnání rozhodně stojí i nefiltrovaný Švyturys Baltas. Třetím nejrozšířenějším pivem je Utenos (utenské), v obchodech a na billboardech často spatříte Chodovar, který se chlubí tradiční českou recepturou. Většina piv se pohybuje kolem 5,2 % alkoholu.
Tradiční karaimský pokrm kibinai ve tvaru půlměsíce z těsta plněného masemTradiční karaimský pokrm kibinai ve tvaru půlměsíce z těsta plněného masem

Často vyhledávaným artiklem je pálenka. Nejsnadněji dostupná je vodka(degtinė) polské či ruské provenience. Kvalitní litevský producent vodky je firma Stumbras. Velice oblíbené jsou i bylinné likéry Trejos devynerios(tři devítky) vyráběné ve třech variantách v závislosti na příměsích bylin – žluté, zelené a červené, tedy v národních barvách. Chutná je také litevská medovina (Midus). Na Litvě se dají koupit dvě kategorie medoviny: vyráběná běžnou cestou, tedy kvašením, mající pod 20 % obsahu alkoholu, a pak medové nektary, které se vyrábějí přidáním alkoholu do medového polotovaru dochucované kořením, přírodními šťávami z bobulovin, lesními a polními květinami, mající 25–50 % obsahu alkoholu.

Samozřejmě že i na Litvě lze dostat nealkoholické nápoje. Tak jako jinde v Evropě je možné si v restauraci objednat, či obchodě koupit Coca Colu, Sprite, Fantu apod. Voda se litevsky řekne vanduo. Neperlivá se prodává v modrých obalech označená jako negazuotas a perlivá v červených označená gazuotas.
(Filip, 20. 7. 2016, 22:14)

20. 7. 2016   Mimořádní zkouška od 19:00 v Redutě

Litva

Všichni, kteří měli zájem o cestovní pojištění do Litvy už jsou pojištěni za celkovou cenu á 95 Kč - prosím o odevzdání této částky za každého pojištěného prezidentce sboru na zkoušce 20. 7. 2016.
Díky:-)

+ noty sebou pro nácvik na 17.9. a 1.11.:
1/ Pochod - I was
2/ František Macek – Mše ke svatým Cyrilu a Metoději - Kyrie, Gloria, Sanctus, Agnus (na Velehradě 2013)
3/ žalm - přinesu
4/ František Macek - Aleluja II - přinesu
5/ Přímluvy - Kyrie Taizé 17
6/ Pére Saint - přinesu
7/ Anima Christi
8/ ??? - překvapení od 5:30 (https://www.youtube.com/watch?v=oag1Dfa1e_E)

9/ Mozart - requiem
(Filip, 20. 7. 2016, 17:17)

5. 7. 2016   Velehrad 5. července 2016 v 8:00 na místě (tribuna)

7:45 - akustická zkouška orchestru (mikrofony + odposlech)
8:00 - zkouška na tribuně (mikrofony, odposlech)
Kdo nebude na místě od 8:00 - nebude účinkovat!!!

Program liturgické hudby – Velehrad 5.července 2016 – začátek 10:30 h.

1. Velehradská intráda: Fr. Macek – sóla, sbor, orchestr 2:45
2. Předehra písně - varhany 0:15
3. Píseň 829 – 2 sloky – sóla, sbor, orchestr 2:50
4. Varhany – preludium dle času
5. Pane, smiluj se – Poutní mše: Fr. Macek – sóla, sbor, orchestr 0:55
6. Sláva: Poutní mše – sóla, sbor, orchestr 3:50
7. Žalm 116: Fr. Macek – sóla, sbor, orchestr 2:15
8. Po 2. čtení: Píseň 829 – 1 sloka - sóla, sbor, orchestr 1:25
9. Po evangeliu – Aleluja (Mše B dur): Fr. Macek - sbor, orchestr 0:50
10. Věřím: K .Bříza – sóla, sbor, varhany
11. Přímluvy zpívané (K roku milosrdenství) - sóla, sbor, orchestr
12. Přinášení darů a obětování: Hymnus ke sv. Cyrilu a Metoději: Fr. Macek – sóla, sbor, orchestr 4:10
13. Svatý: Poutní mše - sóla, sbor, orchestr 2:25
14. Amen před Pater Noster - sóla, sbor, orchestr 0:20
15. Neboť tvé je království – Fr. Macek - sóla, sbor, orchestr 0:20
16. Beránku Boží, Poutní mše - sóla, sbor, orchestr 1:00
17. Sv. přijímání a) Píseň 829, 1 sloka - sóla, sbor, orchestr 1:25
b)Hymna SDM – Krakov – sóla, sbor, orchestr 5:10
c) Píseň 829, další sloky podle potřeby
18. Požehnání ostatky sv. Cyrila
19. Jděte ve jménu Páně, Bohu díky
20. Předehra písně – žestě 0:15
21. Píseň 828 – 1 sloka - sóla, sbor, orchestr 1:40
22. Předání cen
23. Pozdravné projevy
24. Velehradská intráda – sóla, sbor, orchestr 2:25
25. Předehra písně – varhany (modulace)
26. Píseň 828 – 1 sloka – sóla, sbor, orchestr 1:40
(Filip, 9. 6. 2016, 15:42)

4. 7. 2016   Zkouška na Velehradě

14:10 - autobus z UH na Velehrad + zkouška v učebně 1 na SGV od 13:00 (Svatopluk - Ti, co to umí, stačí od 14:20)
14:30 - všichni přítomni na zkoušce
16:00 - zkouška se sóli

od 12:00 jsou cesty uzavřené - vjezd jen na povolení!
(Filip, 27. 6. 2016, 8:50)

4. 7. 2016   Zpěv při modlitbě za vlast 18:25-18:45

Účast 4. 7. 2016 - Velehrad - Modlitba za republiku je pro všechny členy sboru povinná. Zpívá jen Svatopluk. Kyvadlová doprava UH - Velehrad jede 4. 7. 2016 od 12,00 hod. - poslední spoj Velehrad - UH 0,30 hod.

oblečení: černé halenky (šaty) a pánové černé košile bez motýlku

18:25 příjezd předsedy vlády, místopředsedy Senátu a místopředsedy Poslanecké sněmovny v doprovodu faráře baziliky přechod k hlavnímu oltáři
18:30 začátek slavnostního shromáždění „Modlitba za vlast“
1) nástup praporečníků Hradní stráže s prapory ze strany sakristie před hlavní oltář
fanfára trubačů Hradní stráže
2) příchod průvodu duchovních k hlavnímu oltáři (fanfára trubačů Hradní stráže) - přítomní zůstávají stát
3) úvodní slovo faráře baziliky / přivítání (od mikrofonu před obětním stolem)
4) Bože cos ráčil – 2 sloky (zpívá sbor a lid)
5) uvedení Modlitby za vlast a položení květin
6) Modlitba za vlast (Mons. Jan Graubner – od mikrofonu před obětním stolem)
7) položení květin k soše sv. Cyrila a Metoděje (pouze nejvyšší ústavní činitelé a hejtman Zlínského kraje a obce usazení v 1. řadě)
8) státní hymna ČR (v podání pěveckého sboru) – přítomní zůstávají stát
9) odchod průvodu duchovních do sakristie (varhany)
10) odchod praporečníků od hlavního oltáře (varhany)
(Filip, 29. 6. 2016, 12:25)

27. 6. 2016   Pravidelná zkouška v 18:45

18:45 - program svatby 17.9. (+info Litva)
19:30 - program 5.7. s autorem
(Filip, 27. 6. 2016, 8:45)

26. 6. 2016   Svatohubertská mše - Krásná Hora

Odjezd v 17:00 hod. od budovy Policie ČR - naproti autobusového nádraží. (24.6. - pátek)
zpíváme v růžových halenkách, pánové smokingy s motýlkem
+ Sbor lovců (Halí, Haló)
Na Domově budeme mít k dispozici ke zkoušení malý taneční sál s pianem. Na každém patře bude i dispozici malá kuchyňka, kde je mikrovlnka, varná konvice, lednička, hrníčky, sklenice.

25.6. - sobota
9:00 výjezd ze Sedlčan
9:20 – 9:30 Žemličkova Lhota – největší český viklan Husova kazatelna
9:50 – 11:45 Milevsko – prohlídka + zpívání v prostorech kláštera

VARIANTA B
11:45 – 13:15 přesun do Varvažova – Penzion u Hastrmana – oběd (nabídka Vepřové na paprice s rýží a Segedýnský guláš s knedlíkem za 89,-) - potvrzeno!

Po obědě přesun na zámek Orlík
14:00 – 15:30 Zámek Orlík – prohlídka + zpívání na nádvoří zámku
15:30 – 16:00 přesun do Starého Sedla – Orlík nad Vltavou
16:00 – 16:45 koncert v kostele sv. Prokopa Orlík
18:00 – předpokládaný návrat do Sedlčan – možnost návštěvy Pivovarské hospůdky Pivovar Krčín - Sedlčany, která je otevřena do 21:00 (http://pivovarkrcin.cz/aktuality-a-plan-akci/)

26.6. - neděle
7:30 snídaně
8:00 odjezd z ubytovny (i s věcmi)
9:00 zkouška na místě
10:00 v chrámu Sv. Mikuláše v Krásné Hoře nad Vltavou
- požehnání nového zvonu ke cti Sv. Huberta za přítomnosti kardinála Dominika Duky
15:00 koncert, potom odjezd do UH

František Macek - Svatohubertská mše

1. Tielmann Susato - Cum decore
2. Giovanni Pierluigi Palestrina - Ave Maria
3. Gordon Young – Alleluia
4. Nikolai Kedrov - Otče náš
5. Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Iže cheruvimi
6. Camille Saint-Saëns - Tollite hostias
7. Camille Saint-Saëns - Ave verum
8. Jan Slimáček - Ave Maria
9. Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe pojom
10. Zdeněk Lukáš - In semita iustitiae vita
11. Antonín Tučapský – Sanctus
12. František Macek - Pronošaše sja slovo Hospodně
13. Anton Bruckner - Locus iste
14. Ivan Hrušovský - Rytmus
15. Bohuslav Matěj Černohorský – Moteto
16. Alfred Schnittke - Gospodi Isuse Christe
17. Anton Bruckner - Christus factus est
18. Jester Hairston - Free at Last
19. Henry Smith - Ride the Chariot
(Filip, 24. 6. 2016, 13:21)

30. 5. 2016   Zkouška od 18:45

Zkoušky do konce sezony budou začínat od 18:45.
Hlasový poradce bude pokračovat až od září 2016.
Dnes proběhne valná hromada sdružení - prosím o hojnou účast!!!
Díky
Filip
(Filip, 30. 5. 2016, 10:21)

23. 5. 2016   Pravidelná zkouška od 18:15

18:15 - hlasová výchova
19:00 - repertoár

1/ Krásná Hora
2/ Velehrad pouť
3/ Velehrad svatba
4/ Litva

Už se vybírá záloha do Litvy 3.000 Kč
(Filip, 18. 5. 2016, 10:19)

9. 5. 2016   Začátek v 18:15

18:15 - hlasová výchova
19:00 - repertoár

1/ Krásná Hora
2/ Velehrad pouť
3/ Velehrad svatba
4/ Litva
(Filip, 6. 5. 2016, 14:14)

2. 5. 2016   Začátek v 18:15

18:15 - hlasová výchova
19:00 - repertoár

1/ Krásná Hora
2/ Velehrad pouť
3/ Velehrad svatba
4/ Litva
(Filip, 1. 5. 2016, 19:41)

25. 4. 2016   Začátek v 18:45

program:
Krásná Hora: viz web
svatba: viz web + Mše k sv. Cyrila a Metoděje (Velehrad 2013, 2015)
pouť 5.7. Poutní mše (zpívalo se na Velehradě 2012)
(Filip, 21. 4. 2016, 9:11)

14. 3. 2016   Zkoušky od 18:15

18:15 - hlasová výchova
19:00 - repertoár (Krásná Hora, Ořechov, Velehrad, Litva, Velehrad)
další zkoušky:
21.3. - 18:15
28.3. - Velikonoční pondělí - zkouška není!
4.4. - 18:15
11.4. - 18:15
18:4. - 18:15
25.4. - 18:15
(Filip, 14. 3. 2016, 15:31)

7. 3. 2016   Začátek v 18:15

18:15 - hlasová výchova
19:00 - repertoár

1/ Krásná Hora
2/ Velehrad pouť
3/ Velehrad svatba
4/ Litva
5/ dušičky
(Filip, 6. 3. 2016, 20:15)

29. 2. 2016   Začátek v 18:15

18:15 - hlasová výchova
19:00 - repertoár

1/ Krásná Hora
2/ Velehrad pouť
3/ Velehrad svatba
4/ Litva
5/ dušičky
(Filip, 25. 2. 2016, 13:36)

27. 2. 2016   Poslední rozloučení

10.00 hod hřbitov Mařatice
Poslední rozloučení s bývalým zpěvákem p. Ševčíkem
Program:
Alta trinita
Tebe poem
Otče náš (Kedrov)
Hospodu Isuse Christe
Okolo Hradišťa

Sraz nejpozději 9.45 h na místě
(Pavlína, 22. 2. 2016, 22:39)

22. 2. 2016   začátek zkoušky v 18:45

program:
C. Hubert H. Parry – I was glad
Ivan Hrušovský - Rytmus
Alfred Schnittke - Gospodi Isuse Christe
Anton Bruckner - Christus factus est
Bohuslav Matěj Černohorský - Moteto
Jan Novák - Lydia, dic per omnes
Leoš Janáček - Ukvalské písně
(Pavlína, 18. 2. 2016, 11:25)

15. 2. 2016   Pravidelná zkouška od 18:45

Prosím zhlédněte dvě videa

https://www.youtube.com/watch?v=CAQji9A88eo

https://www.youtube.com/watch?v=O8a_kHUw6pU

Nejsem jediná, kdo si myslí, že to opravdu za tu práci stojí, protože výsledek obou skladeb je prostě efektní! Pavlína

22.2. také začátek až v 18:45

29.2. 18:15 hlasová výchova
(Filip, 10. 2. 2016, 16:50)

13. 2. 2016   Společný sklep SGV

17:25 linka na Velehrad ze stanoviště 7
17:45 sklep
Svatopluk + PSAT (guláš, víno + co kdo přinese:-)
100 Kč vybírá pokladník
(Pavlína, 10. 2. 2016, 11:29)

8. 2. 2016   Pravidelná zkouška od 18:15

18:15 - hlasová výchova
19:00 - repertoár
(Filip, 26. 1. 2016, 20:29)

1. 2. 2016   Není zkouška! (jarní prázdniny)

Další zkouška až 8.2.2016
18:15 - hlasová výchova
19:00 - repertoár
(Filip, 25. 1. 2016, 16:40)

25. 1. 2016   Pravidelná zkouška od 18:15

18:15 - hlasová výchova
19:00 - repertoár

C. Hubert H. Parry – I was glad
Ivan Hrušovský - Rytmus
Alfred Schnittke - Gospodi Isuse Christe
Anton Bruckner - Christus factus est
Bohuslav Matěj Černohorský - Moteto
Jan Novák - Lydia, dic per omnes
Leoš Janáček - Ukvalské písně
František Macek - Mše ke svatým Cyrilu a Metoději
František Macek - Poutní mše
Petr Eben - From life to life
(Pavlína, 24. 1. 2016, 18:00)

18. 1. 2016   Pravidelná zkouška od 18:15

18:15 - hlasová výchova
19:00 - repertoár

C. Hubert H. Parry – I was glad
T. Dionis du Séjour - O vrai corps of Jesus
M. Wittal – Pange lingua
Ivan Hrušovský - Rytmus
Alfred Schnittke - Gospodi Isuse Christe
Anton Bruckner - Christus factus est
Bohuslav Matěj Černohorský - Moteto
Jan Novák - Lydia, dic per omnes
Leoš Janáček - Ukvalské písně
František Macek - Poutní mše
Petr Eben - From life to life

O vre kór d´ Žézy immolé púr nu syr la krua
tua don l´ koté transpersé lesa žajír l´ san e ló
Nu t´ adoron Nu t´ kontamplon
Fe nu guté la žua dy siel metnan e o komba d´ la mór
O du Žezy
O fis d´ Mari
Nu t´ adoron e nu t´ kontamplon
O du Žezy

Překlad (v podstatě jde o text Ave verum):
Ó pravé tělo Ježíšovo, obětované pro nás na kříži
ty, z jehož probodnutého boku vytéká krev a voda
Milujeme Tě, obdivujeme Tě
Nech nás ochutnat radost nebes, teď, v boji se smrtí
Ó milý (něžný) Ježíši
Ó synu Marie
Milujeme Tě, obdivujeme Tě
Ó milý Ježíši
(Pavlína, 14. 1. 2016, 14:03)

11. 1. 2016   Pravidelná zkouška od 18:45

Noty:
C. Hubert H. Parry – I was glad (změna v textu: Vivat Regina, Vivat Regina Elizabetha se změní na Vivat thy city, Vivat thy city of Jerusalem. [vivat thaj sity, vivat thaj sity of džeruzalém])
(triola je složena ze slabik - city of
T. Dionis du Séjour - O vrai corps of Jesus - přinesu
M. Wittal – Pange lingua - přinesu
Ivan Hrušovský - Rytmus - přinesu
Alfred Schnittke - Gospodi Isuse Christe - přinesu
Bruckner Anton - Christus factus est
Černohorský Bohuslav Matěj - Moteto
Novák Jan - Lydia, dic per omnes


Záznam koncertu v ONV 27. 7. 2015 najdete na youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=g0rIye1yDFA
https://www.youtube.com/watch?v=fj6DtWmqhTQ
https://www.youtube.com/watch?v=67dSx6WsCag
nebo
https://www.youtube.com/user/pajaSps

záznamy z půlnoční na Velehradě:
https://youtu.be/wvLdjG0x8Rc
https://youtu.be/Jgb_AIqRtoI
https://youtu.be/Bh2rxTy-arM
https://youtu.be/9xT3LRKDV_Q
https://youtu.be/61DuJprgXLg
https://youtu.be/vdKAUH3CtRg
https://youtu.be/IOZ2kwoZcyE
(Pavlína, 11. 1. 2016, 15:40)

4. 1. 2016   Není zkouška!

První zkouška v novém roce až 11.1.2016
(Filip, 2. 12. 2015, 9:25)

27. 12. 2015   Vánoční koncert - Ostrožská Nová Ves

doprava auty (kostel sv. Václava)
13:00 zvuková zkouška
14:00 koncert

program:
přesné pořadí se domluví na zkoušce 14. 12. v 18.45 hodin!!!

Tielmann Susato - Cum decore
Gordon Young - Alleluia
Nikolai Kedrov - Otče náš
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Iže cheruvimi
Camille Saint-Saëns - Tollite hostias (z Vánočního oratoria)
Jan Slimáček - Ave Maria
Antonín Tučapský - Dítě se zrodilo
Antonín Tučapský - Aj, dnes v Betlémě
anonym - Adeste fideles
anonym - Good King Wenceslas
anonym - Co se tak svítí v Betlémě
anonym - Betlémské pastviny
Jan Zach - Salve Regina
J. J. Ryba- Česká mše vánoční - výběr
Jester Hairston - Free at Last
Henry Smith - Ride the Chariot
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe pojom
(Filip, 11. 12. 2015, 14:13)

25. 12. 2015   zpěv na hrubé - basilika Velehrad

10:00 mše sv.

Program:
J.J.Ryba - Česká mše vánoční
(Filip, 1. 1. 2015, 22:14)

24. 12. 2015   Půlnoční mše na Velehradě

23.30 - sraz v předu u varhan
23:40 - zpěv koled
program:
J.J.Ryba - Česká mše vánoční
(Filip, 1. 1. 2015, 22:16)

23. 12. 2015   Generálka s orchestrem v basilice v 18:00

16:30 - jen pro orchestr
18:00 - společná zkouška s orchestrem a sóli v basilice na Velehradě

program:
Ryba - Česká mše vánoční
(Filip, 15. 12. 2015, 9:53)

21. 12. 2015   Není zkouška!

Domlouvá se akustická zkouška s orchestrem na Velehradě na středu 23.12. od 18:00 u varhan vpředu!

(od 16:30 zkouška jen pro orchestr)
(Filip, 17. 12. 2015, 13:41)

14. 12. 2015   Zkouška v 18:45

18:45 - zkouška

Vánoční koncert – přinést tyto noty, přesné pořadí se domluví na zkoušce 14. 12. v 18.45 hodin!!!

Tielmann Susato - Cum decore
Gordon Young - Alleluia
Nikolai Kedrov - Otče náš
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Iže cheruvimi
Camille Saint-Saëns - Tollite hostias (z Vánočního oratoria)
Jan Slimáček - Ave Maria
Antonín Tučapský - Dítě se zrodilo
Antonín Tučapský - Aj, dnes v Betlémě
anonym - Adeste fideles
anonym - Good King Wenceslas
anonym - Co se tak svítí v Betlémě
anonym - Betlémské pastviny
Jan Zach - Salve Regina
J. J. Ryba- Česká mše vánoční - výběr
Jester Hairston - Free at Last
Henry Smith - Ride the Chariot
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe pojom
(Filip, 13. 12. 2015, 22:16)

7. 12. 2015   Není zkouška!

Není zkouška!
(Filip, 24. 11. 2015, 17:51)

6. 12. 2015   Adventní koncert - Topolná

doprava auty
13:00 zvuková zkouška
14:00 koncert

program:
Tielmann Susato - Cum decore
Giovanni Pierluigi Palestrina - Ave Maria
Nikolai Kedrov - Otče náš
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Iže cheruvimi
Varhany F. X. Brixi: Fuga C dur
Camille Saint-Saëns - Ave verum
Camille Saint-Saëns - Tollite hostias
Antonín Tučapský - Sanctus
Jan Slimáček - Ave Maria
Varhany Jean Francaix: Mére Marie de l´Incarnation
Zdeněk Lukáš - In semita iustitiae vita
František Macek - Pronošaše sja slovo Hospodně
Jester Hairston - Free at Last
Henry Smith - Ride the Chariot
Jan Zach - Salve Regina
přídavek:
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe pojom
(Filip, 2. 12. 2015, 9:23)

5. 12. 2015   Adventní koncert - Polešovice

doprava auty
14:00 zvuková zkouška
15:00 koncert

program:
Tielmann Susato - Cum decore
Giovanni Pierluigi Palestrina - Ave Maria
Nikolai Kedrov - Otče náš
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Iže cheruvimi
Varhany F. X. Brixi: Fuga C dur
Camille Saint-Saëns - Ave verum
Camille Saint-Saëns - Tollite hostias
Antonín Tučapský - Sanctus
Jan Slimáček - Ave Maria
Varhany Jean Francaix: Mére Marie de l´Incarnation
Zdeněk Lukáš - In semita iustitiae vita
František Macek - Pronošaše sja slovo Hospodně
Jester Hairston - Free at Last
Henry Smith - Ride the Chariot
Jan Zach - Salve Regina
přídavek:
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe pojom
(Filip, 2. 12. 2015, 9:23)

30. 11. 2015   Zkouška

18:15 - hlasová výchova
18:50 - zkouška

noty: J. J. Ryba - Česká mše vánoční
Hubert H. Parry: I was glad when they said into me
http://www.learnchoralmusic.co.uk/Parry/iwasglad/iwasglad.html

Tielmann Susato - Cum decore
Giovanni Pierluigi Palestrina - Ave Maria
Nikolai Kedrov - Otče náš
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Iže cheruvimi
Varhany F. X. Brixi: Fuga C dur
Camille Saint-Saëns - Ave verum
Camille Saint-Saëns - Tollite hostias
Antonín Tučapský - Sanctus
Jan Slimáček - Ave Maria
Varhany Jean Francaix: Mére Marie de l´Incarnation (Matka Marie………….
Zdeněk Lukáš - In semita iustitiae vita
František Macek - Pronošaše sja slovo Hospodně
Jester Hairston - Free at Last
Henry Smith - Ride the Chariot
Jan Zach - Salve Regina
přídavek:
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe pojom
(Filip, 29. 11. 2015, 14:06)

23. 11. 2015   Zkouška v Redutě

18:15 - hlasová výchova
18:50 - zkouška

noty: J. J. Ryba - Česká mše vánoční
Tielmann Susato - Cum decore
Giovanni Pierluigi Palestrina - Ave Maria
Nikolai Kedrov - Otče náš
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Iže cheruvimi
Varhany F. X. Brixi: Fuga C dur
Camille Saint-Saëns - Ave verum
Camille Saint-Saëns - Tollite hostias
Antonín Tučapský - Sanctus
Jan Slimáček - Ave Maria
Varhany Jean Francaix: Mére Marie de l´Incarnation (Matka Marie………….
Zdeněk Lukáš - In semita iustitiae vita
František Macek - Pronošaše sja slovo Hospodně
Jester Hairston - Free at Last
Henry Smith - Ride the Chariot
Jan Zach - Salve Regina
přídavek:
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe pojom
(Filip, 22. 11. 2015, 20:42)

22. 11. 2015   Koncert Prakšice

Koncert na slavnost Krista Krále
doprava auty dle domluvy
14:30 zvuková zkouška
16:00 koncert
oblečení: teplé černé + bílá šála

program:
anonym - Alta Trinita beata
Giovanni Pierluigi Palestrina - Ave Maria
Tielmann Susato - Cum decore
William Byrd - Ave verum corpus
Gordon Young - Alleluia
Nikolai Kedrov - Otče náš
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Iže cheruvimi
Jan Slimáček - Ave Maria
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe pojom
Antonín Tučapský - Sanctus
Camille Saint-Saëns - Tollite hostias
Camille Saint-Saëns - Ave verum
František Macek - Pronošaše sja slovo Hospodně
Zdeněk Lukáš - In semita iustitiae vita
Anton Bruckner - Locus iste
Jester Hairston - Free at Last
Henry Smith - Ride the Chariot
Jan Zach - Salve Regina
přídavek:
James E. Moore - An Irish Blessing
(Filip, 9. 11. 2015, 22:16)

16. 11. 2015   Není zkouška!

Další akce: neděle 22.11. v Prakšicích.
(Filip, 9. 11. 2015, 22:07)

9. 11. 2015   Pravidelná zkouška v 18:15

18:15 - hlasová výchova
18:45 - program:
1/ (Prakšice, Polešovice, Topolná)
2/ (Velehrad - Ryba)
(Filip, 2. 11. 2015, 21:44)

2. 11. 2015   Pravidelná zkouška v 18:45 (bude zkrácena!!!)

Díky za skvělý koncert a je potřeba se zítra sejít kvůli nastávajícím koncertům: 22.11., 5.12., 6.12., 24.12., 25.12.

program:
anonym - Alta Trinita beata
Giovanni Pierluigi Palestrina - Ave Maria
Tielmann Susato - Cum decore
William Byrd - Ave verum corpus
Gordon Young - Alleluia
Nikolai Kedrov - Otče náš
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Iže cheruvimi
Jan Slimáček - Ave Maria
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe pojom
Antonín Tučapský - Sanctus
Camille Saint-Saëns - Tollite hostias
Camille Saint-Saëns - Ave verum
František Macek - Pronošaše sja slovo Hospodně
Zdeněk Lukáš - In semita iustitiae vita
Zdeněk Lukáš - Pater noster
Anton Bruckner - Locus iste
César Franck - Ave Maria
Jester Hairston - Free at Last
Norman Luboff - All My Trials
Henry Smith - Ride the Chariot
James E. Moore - An Irish Blessing
(Filip, 1. 11. 2015, 22:26)

1. 11. 2015   Dušičkový koncert v UH

18:00 - 19:00 akustická zk.
19:30 - koncert
kostel sv. Františka Xaverského
oblečení: černé + bílé šály (kabáty)

program:
Giovanni Battista Pergolesi - Stabat Mater (ženy - S,A)
Jan Zach - Salve Regina (všichni - S,A,T,B)
(Filip, 25. 10. 2015, 19:13)

1. 11. 2015   Pozor změna!

V neděli 1. 11. 2015 ženský sbor zkouška 17.15 hod ve zkušebně na Redutě.

Pro muže zůstává 18 hod v kostele.
(Pavlína, 27. 10. 2015, 20:20)

27. 10. 2015   Zpěv při pomníčku vedle reduty

17:30 sraz ve zkušebně
18:00 začátek

Alta trinita beata
Cum decore
Alleluja
Tebe pojom
Okolo Hradišťa
Teče voda, teče - jednohlas
Hymny ČR + SK

oblečení - civil (teplé oblečení)

Nad Tatrou sa blýska hromy divo bijú,
nad Tatrou sa blýska hromy divo bijú.
Zastavme ich bratia veď sa ony stratia,
Slováci ožijú. Zastavme ich bratia
veď sa ony stratia, Slováci ožijú.
To Slovensko naše posiaľ tvrdo spalo,
to Slovensko naše posiaľ tvrdo spalo.
Ale blesky hromu vzbudzujú ho k tomu,
aby sa prebralo. Ale blesky hromu
vzbudzujú ho k tomu, aby sa prebralo.
(Filip, 18. 10. 2015, 18:34)

26. 10. 2015   Zkouška s orchestrem

18:15 Pergolesi soprán, alt sbor bez orchestru ve zkušebně
19:00 celý sbor Zach bez orchestru ve zkušebně
19:00 orchestr + sóla v komorním sále
19:30 všichni v komorním sále Zach
20:00 soprán, alt s orchestrem Pergolesi v komorním sále
(Filip, 22. 10. 2015, 17:43)

19. 10. 2015   Zkouška

18:15 - rozezpívání
18:45 - zkouška

1/ Pergolesi
2/ Zach
(Filip, 19. 10. 2015, 15:44)

12. 10. 2015   Zkouška pouze pro soprán a alt v 18:15!

18:15 - Ivana hlasová kultura
18:45 - Pergolesi

(muži - T,B mají volno!)
(Filip, 6. 10. 2015, 7:58)

5. 10. 2015   Zkouška pouze pro soprán a alt v 18:45!

Pravidelná zkouška pouze pro soprán a alt:
Giovanni Battista Pergolesi - Stabat Mater

(rozezpívání v 18:15 není!!!)
(Filip, 5. 10. 2015, 10:40)

4. 10. 2015   Program okolo Kuksu

návrat ve večerních hodinách
(Filip, 22. 6. 2015, 22:35)

3. 10. 2015   Kuks - Svatohubertské slavnosti (3.-4.10.)

6:00 odjezd z UH (parkoviště u policie naproti ČSAD)
10:00 příjezd do Kuksu (povolení pro autobus!)
11:00 příprava na terase před kostelem Nejsv. Trojice (hrobka F.A.Šporka)
http://ubytovani.ssis.cz/

1/ 12:00 (úder věžních hodin)
Hymna ČR (Kde domov můj) - smíšený sbor (S,A,T,B) + muži Zábřeh
Adoration and Praise (Óda na radost) - smíšený sbor (S,A,T,B) + muži Zábřeh
uvítací řeč Velmistra ŘSH
Aria Bon Repos (Hymna ŘSH - Než Pán Bůh) - Trubači + muži Svatopluk + muži Zábřeh
promluvy hostů: velvyslanec Izraele, místopředseda vlády, místopředseda senátu ČR, poslanec EP, náměstek hejtmana...
Modlitba k sv. Hubertovi (Svatý Huberte) - Trubači + muži Svatopluk + muži Zábřeh
Znělka ČMMJ (Nechť vzkvétá) - Trubači + muži Svatopluk + muži Zábřeh
Aria sancti Huberti (Již bledne noc) - Trubači + muži Svatopluk + muži Zábřeh
Všeobecné vítání (Vítáme Vás) - Trubači + muži Svatopluk + muži Zábřeh
Sbor lovců (Halí, Haló) - muži Svatopluk + muži Zábřeh
Velké přestávka (Pijme pivo bobkem) - Trubači + muži Svatopluk + muži Zábřeh

Zdrávas Maria
Madona
Nebeští Kavalérové

2/ cca v 15:00 (40 minut koncert Svatopluku)
Giovanni Pierluigi Palestrina - Ave Maria
Tielmann Susato - Cum decore
William Byrd - Ave verum corpus
Gordon Young - Alleluia
Nikolai Kedrov - Otče náš
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Iže cheruvimi
Jan Slimáček - Ave Maria
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe pojom
Antonín Tučapský - Sanctus
Camille Saint-Saëns - Tollite hostias
Camille Saint-Saëns - Ave verum
František Macek - Pronošaše sja slovo Hospodně
Zdeněk Lukáš - In semita iustitiae vita
Anton Bruckner - Locus iste
Jester Hairston - Free at Last
Henry Smith - Ride the Chariot

3/ v 18:00 - Mše B-dur pro mužský sbor a lesnice
1/ Vstupní intrada - pouze trubači
2/ Bože náš
3/ Pane, smiluj se
4/ Sláva
5/ Žalm 22
6/ Aleluja před evangeliem (s veršem)
7/ Aleluja po evangeliu (bez verše)
8/ Věřím - bude!!!
9c/ Přímluvy - verš zpívá Jakub
10/ Jako laň
11/ Svatý
10/ Amen
11/ Beránku Boží
12a/ Intrada k pozdvihiváná Těla Páně - pouze trubači
12b/ Intrada k pozdvihování Krve Páně - pouze trubači
13b/ Amen (Otče náš se zpívá!)
14/ Beránku Boží
15/ Pane, Ty víš
16/ Nejvyšší a mocný
Závěrečná modlitba, proslov Velmistra ŘSH, vzpomínka na Mons. K. Otčenáška
František Macek - Zdrávas Maria
Závěrečné pořehnání
17/ Hymnus k sv. Hubertovi
Závěrečná intrada - trubači

4/ Terasa nad hrobkou:
Aria sancti Huberti (Již bledne noc) - Trubači + muži Svatopluk + muži Zábřeh
Nebeští kavalérové - Svatopluk
následuje:
slovo na téma: Statečnost a Lstivost
ohňostroj (+ hudba k ohňostroji)
(Filip, 1. 10. 2015, 15:13)

1. 10. 2015   Zkouška na Kuks - čtvrtek

18:45 mimořádná zkouška za odpadlou (28.9.)
program Kuks:

Na zkoušce se bude vybírat poplatek za noc se snídaní (260 Kč) a bude se zapisovat číslo OP - tak aby při ubytování proběhlo vše hladce a rychle!
(Filip, 22. 9. 2015, 7:40)

21. 9. 2015   Hlasová příprava od 18:15!

Díky hlasovému poradci začátek zkoušky již od 18:15.
Prosím příjděte za včas!
Díky
(Filip, 14. 9. 2015, 10:35)

4. 9. 2015   Posezení u piva

místo: Přístav Staré Město (http://www.pristavstaremesto.cz/index.html)
čas: od 18:00
(Filip, 1. 9. 2015, 22:47)

31. 8. 2015   První zkouška sezóny 2015/2016 v 18:45

18:45 - Reduta
1/ Kuks
2/ dušičky
3/ domluva posezení 4.9.
(Filip, 21. 8. 2015, 11:02)

24. 8. 2015   Šaty z Calmy

V pondělí 24. 8. 2015 je nutné přivézt zapůjčené šaty a doplňky na UMPRUM, boční vchod od věznice, 18.30 hod, Broňka je tam shromážní a paní Petráková si je pak odzveze zpět.

S šatama nic nedělat! Jen vysušit.

Sestřih se soboty
1. část
https://youtu.be/HSKFlhZmlpg
2. část
https://youtu.be/yc9taMlnfas

Fotky
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153562071622300.1073742261.85398412299&type=3

http://www.idobryden.cz/fotogalerie/mestanska-beseda-5f3d0f1c-44bc-11e5-a6ec-005056ab0011/
(Pavlína, 18. 8. 2015, 14:58)

15. 8. 2015   Zpěv v Měšťanské besedě UH

20:00 vystoupení
2x vstup
1/ Slovanská hymna - Hej, Slované (jednohlas)
2/ Bedřich Smetana - Česká píseň (asi jen 4. část)
3/ Antonín Dvořák - L. Janáček: Moravské dvojzpěvy (Kosa, Slavíkovský polečko)
4/ Oldřich Halma: Zpívejte, vážanští kohouti
5/ Josef Pančík - Okolo Hradišťa
(Filip, 8. 7. 2015, 9:03)

14. 8. 2015   Zkouška - na místě (Měšťanská beseda) v 18:45!!!

18:45 Měšťanská beseda (vedle KK - 1. ZŠ)
Prosím o dodržení času, na začátek zkoušky budeme zpívat společně s oktetem GUH (zkouší před námi do 18:45) Okolo Hradišťa a nezapomeňte na všechny noty.
Díky a již se těší Filip

Omlouvám se za spadnutý web - budeme to muset ve výboru dořešit. (web zdarma je už asi překonaný)

program:
1/ Slovanská hymna - Hej, Slované (jednohlas)
2/ Bedřich Smetana - Česká píseň (asi jen 4. část)
3/ Antonín Dvořák - L. Janáček: Moravské dvojzpěvy (Kosa, Slavíkovský polečko)
4/ Oldřich Halma: Zpívejte, vážanští kohouti
5/ Josef Pančík - Okolo Hradišťa - společně s oktetem GUH
(Filip, 13. 8. 2015, 22:43)

13. 8. 2015   Ženy - zkouška šatů Luhačovice

Po 17. hodině ve skladu Calmy ( v Městské knihovně naproti nádraží)

Dopravu domluvíme začátkem srpna.

----------------------------------------------

Záznam/sestřih Modlitby za vlast
http://www.velehrad.eu/dny-lidi-dobre-vule/
nebo
https://www.youtube.com/watch?v=NkvZ2XddPbo

Záznam mše z Velehradu:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11030942253-slavnostni-bohosluzba-z-velehradu/31529838007
(Pavlína, 10. 7. 2015, 18:31)

5. 7. 2015   Velehrad 5.července 2015 v 8:00 na místě (tribuna)

1. Velehradská intráda: Fr. Macek – sóla, sbor, orchestr 2:45
2. Předehra písně – varhany 0:15
3. Píseň 829 – 2 sloky – sóla, sbor, orchestr 2:50
4. Varhany – preludium dle času
5. Pane, smiluj se – Fr. Macek : Mše k poctě svatých Cyrila a Metoděje – sóla, sbor, orchestr 1:30
6. Sláva: Mše k poctě svatých Cyrila a Metoděje - sóla, sbor, orchestr 4:00
7. Žalm 116: Fr. Macek – sóla, sbor, orchestr 2:15
8. Po 2. čtení: Píseň 829 – 1 sloka – sóla, sbor, orchestr 1:25
9. Po evangeliu: Allilujija – sbor, orchestr 0:45
10. Věřím: P. Olejník – sbor, varhany
11. Přímluvy zpívané: Hospodin pomiluj – sóla, sbor, orchestr 1x 0:15
12. Přinášení darů – Varhanní preludium
13. Obětování: Píseň č. 829, 2 sloky - sóla, sbor, orchestr 2:30
14. Svatý: Mše k poctě svatých Cyrila a Metoděje – sóla, sbor, orchestr 3:50
15. Při pozdvihování Těla Páně – Fr. Macek – Intráda – žestě 0:20
16. Při pozdvihování Krve Páně – Intráda – žestě 0:20
17. Amen před Pater Noster – sóla, sbor, orchestr 0:20
18. Neboť tvé je království : Fr. Macek – sóla, sbor, orchestr 0:20
19. Beránku Boží : Mše k poctě svatých Cyrila a Metoděje – sóla, sbor, orchestr 2:00
20. Sv. přijímání a) Fr. Macek : Chléb, hle, svatých nebešťanů 3:00 – sóla, sbor, orchestr
b) Píseň 829, 2 sloky – sóla, sbor, orchestr 2:50
c) J. P. Lécot: Kriste náš – sóla, sbor, orchestr
čas podle potřeby až 6:00
21.Požehnání ostatky sv. Cyrila
22.Jděte ve jménu Páně, Bohu díky
23.Předehra písně – žestě
24.Píseň 828 1 sloka – sóla, sbor, orchestr 1:40
25.Předání cen
26.Pozdravné projevy
27.Velehradská intráda – sóla, sbor, orchestr 2:45
28.Předehra písně ¬– varhany (modulace)
29.Píseň 828 1 sloka ¬– sóla, sbor, orchestr 1:40
30.Varhanní dohra
(Filip, 29. 5. 2015, 11:00)

4. 7. 2015   Zkouška na Velehradě

13:00 - zkouška v učebně 1 na SGV
14:10 - autobus z UH na Velehrad
14:30 - všichni přítomni na zkoušce
16:00 - zkouška se sóli

18:00 - vystoupení v basilice za účasti premiéra ČR, předsedů obou komor parlamentu ČR... (v jednání)
1/ Bože cos ráčil - jednohlas
2/ hymna ČR - jednohlas
3/ sbor (Ave Maria - Arcadelt)
oblečení - černé
17:45 uzavření prostoru kolem hlavního oltáře (k chóru), úprava židlí (v jednom bloku – cca 7 řad po 8 židlích), za poslední řadou zachována ulička chórem a židle po stranách (lidé mohou procházet k oltáři jednou stranou, druhá je v rekonstrukci)
příprava zasedacího pořádku (zajistí odbor Protokolu KPR – jmenovky do první řady, další řady označené institucemi; na židlích text písně „Bože cos ráčil“)
18:00 nástup špalíru krojovaných párů od začátku chóru k začátku středového bloku židlí, prostor na začátku chóru a po stranách oltáře zahrazen provázky (přístup veřejnosti do chórových lavic zachován)
18:00 příchod praporečníků Hradní stráže do sakristie (= převzetí praporů) příchod trubačů Hradní stráže na kůr baziliky
18:00 příchod zástupců pořadatelů k hlavnímu vchodu (vytvoření flexibilního průchodu od hlavního vchodu k začátku chóru)
18:10-18:20 příchod duchovních do sakristie (arcibiskup Graubner, kardinál Duka, čeští a moravští biskupové, popř.další – úbor pro ceremoniál – klerika, Mons. Jan Graubner štolu)
18:15 nástup Svatopluku (za oltář)
příchod faráře baziliky P. Petra Přádky na začátek chóru (= k místu uvítání)
18:10-18:25 příchod pozvaných hostů (u vchodu vítají zástupci pořadatelů a doprovázejí k začátku chóru, kde vítá farář baziliky; preludium na varhany hosté procházejí dále k hlavnímu oltáři a zaujímají určená místa v řadách
18:20 umístění květiny prezidenta republiky a paní Ivany Zemanové před obětní stůl (= ředitel odboru Protokolu KPR)
18:25 příjezd předsedy vlády, místopředsedy Senátu a místopředsedy Poslanecké sněmovny do baziliky v doprovodu faráře baziliky přechod k hlavnímu oltáři
po příchodu posledního čestného hosta vytvoří krojované páry souvislou řadu za poslední řadou židlí středového bloku
18:30 začátek slavnostního shromáždění „Modlitba za vlast“
(Filip, 2. 7. 2015, 21:42)

29. 6. 2015   Poslední zkouška v redutě!!!

od 18:45
program:
1/ Velehrad 4.7.
2/ Velehrad 5.7. (přítomni František Macek st. + ml.)
3/ UH 15. 8.
4/ Kuks 3. 10.
Očekávám 100% účast všech zpěváků, kteří nebudou 4. a 5. 7. mimo ČR
(Filip, 22. 6. 2015, 22:33)

15. 6. 2015   Pravidelná zkouška v 18:45

poslední zkoušky sezóny:
15.6. od 18:45 Reduta
22.6. od 18:45 Reduta
29.6. od 18:45 Reduta (František Macek ml.)
4.7. od 13:00 SGV učebna 1, od 16:00 se sóli
vystoupení:
4.7. od 18:00 basilika Velehrad (černé + bílé šály)
5.7. od 8:00 tribuna na nádvoří (bílo-černé)
15.8. od 20:00 měšťanská beseda UH (šaty 19. stol - 30. léta 20. stol. - dlouhé sukně, klobouky...)
(Filip, 14. 6. 2015, 21:31)

8. 6. 2015   Pravidelná zkouška v 18:45

18:45 zkouška

1/ Velehrad
2/ UH
3/ Kuks
(Filip, 7. 6. 2015, 21:03)

6. 6. 2015   6. ročník Festivalu Dr. Antonína Tučapského

9:00 odjezd z UH (cesta cca 50 minut - 50 km)
10:00 příjezd do Vyškova
10:20 akustická zkouška
11:20 oběd
13:00 zahájení přehlídky
13:50 zpěv Svatopluk
18:00 koncert všech sborů + předání cen (Hřbitovní kostel)
po koncertě společný raut

program:
Ave Maria - Giovanni Pierluigi Palestrina
Sanctus - Antonín Tučapský
Ave Maria - Jan Slimáček
Ave verum - Camille Saint-Saëns
In semita iustitiae vita - Zdeněk Lukáš
(Filip, 1. 6. 2015, 12:03)

1. 6. 2015   Pravidelná zkouška v 18:15

18:15 hlasová výchova
19:00 zkouška

1/ FAT + domluva
2/ Velehrad
3/ UH
(Filip, 26. 5. 2015, 20:28)

31. 5. 2015   Koncert - Malenovice 15:00

13:30 - odjezd z UH (dle domluvy aut)
14:00-14:40 akustická zkouška
15:00 koncert

černo-bílé oblečení, smoking, bílé šály

program:
Giovanni Pierluigi Palestrina - Ave Maria
Tielmann Susato - Cum decore
William Byrd - Ave verum corpus
Gordon Young - Alleluia
Nikolai Kedrov - Otče náš
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Iže cheruvimi
Jan Slimáček - Ave Maria
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe pojom
Antonín Tučapský - Sanctus
Camille Saint-Saëns - Tollite hostias
Camille Saint-Saëns - Ave verum
František Macek - Pronošaše sja slovo Hospodně
Zdeněk Lukáš - In semita iustitiae vita
Anton Bruckner - Locus iste
Jester Hairston - Free at Last
Henry Smith - Ride the Chariot
(Filip, 26. 5. 2015, 20:25)

25. 5. 2015   Pravidelná zkouška v 18:15

18:15 hlasová výchova
19:00 zkouška

1/ Malenovice:
Giovanni Pierluigi Palestrina - Ave Maria
Tielmann Susato - Cum decore
William Byrd - Ave verum corpus
Gordon Young - Alleluia
Nikolai Kedrov - Otče náš
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Iže cheruvimi
Jan Slimáček - Ave Maria
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe pojom
Antonín Tučapský - Sanctus
Camille Saint-Saëns - Tollite hostias
Camille Saint-Saëns - Ave verum
František Macek - Pronošaše sja slovo Hospodně
Zdeněk Lukáš - In semita iustitiae vita
Anton Bruckner - Locus iste
Jester Hairston - Free at Last
Henry Smith - Ride the Chariot

2/ FAT:
Ave Maria - Giovanni Pierluigi Palestrina
Sanctus - Antonín Tučapský
Ave Maria - Jan Slimáček
Ave verum - Camille Saint-Saëns
In semita iustitiae vita - Zdeněk Lukáš

3/ Velehrad

4/ domluva dalšího termínu Litvy (srpen není možný) a doprava auty do Malenovic
(Filip, 20. 5. 2015, 9:40)

18. 5. 2015   Pravidlená zkouška v 18:45

program:
Giovanni Pierluigi Palestrina - Ave Maria
Tielmann Susato - Cum decore
William Byrd - Ave verum corpus
Gordon Young - Alleluia
Nikolai Kedrov - Otče náš
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Iže cheruvimi
Jan Slimáček - Ave Maria
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe pojom
Antonín Tučapský - Sanctus
Camille Saint-Saëns - Tollite hostias
Camille Saint-Saëns - Ave verum
František Macek - Pronošaše sja slovo Hospodně
Zdeněk Lukáš - In semita iustitiae vita
Anton Bruckner - Locus iste
Jester Hairston - Free at Last
Henry Smith - Ride the Chariot
(Filip, 18. 5. 2015, 8:04)

16. 5. 2015   Koncert ve farním kostele UH 17:00

Návštěva pěveckého sboru z Mayenu 14.-17.5.
předběžný program:
14.5. - prohlídka UH
15.5. - prohlídka Kroměříže (10:00 zámek, 12:00 oběd, 13:30 Květná zahrada)
16.5. - prohlídka Buchlovic, 12:00-12:30 oběd Vega, prohlídka basiliky 13:30-14:00, od 15:00 zkouška ve farním kostele UH pro Mayen, od 16:00 zkouška Svatopluku v kostele, 17:00 společný koncert, pak společné posezení ve sklepě na SGV (guláš + víno)
17.5. - odjezd do Mayenu

oblečení: růžové halenky, smoking + fialový motýlek
na SGV vzít něco k vínu

pořadí sborů na koncertě:
1/ Svatopluk sám
2/ Mayen sám
3/ Společné sbory

Svatopluk samostatně:
1/ William Byrd - Ave verum corpus
2/ Antonín Tučapský - Sanctus
3/ Camille Saint-Saëns - Tollite hostias

Mayen samostatně:
Song of Mary v. Richard Shepard
Dextera Domini v. César Franck oder
Loreto-Messe v. Vinzenz Goller (alternativ!)
(Kyrie – Gloria – Offertorium mit Tenor-Solo)
Ave Maria v. Karl Jenkins
Cantate Domino v. Karl Jenkins
Tu es Petrus v. Lorenzo Perosi
Cantate Domino v. Giuseppe Ottavio Pitoni
Jubilate Deo v. Orlando di Lasso
Nun ruhen alle Wälder v. J. S. Bach
Panis angelicus v. César Franck
Ave Maria v. Franz Schubert

Svatopuk + Mayen společně:
1/ Jan Slimáček - Ave Maria
2/ Gordon Young - Halleluja
3/ Anton Bruckner - Locus iste
4/ Ludwig van Beethoven - Ode an die Freude (první sloka česky, druhá a třetí německy - http://cs.wikipedia.org/wiki/%C3%93da_na_radost)
(Filip, 12. 5. 2015, 8:35)

11. 5. 2015   Pravidelná zkouška

18:15 Valná hromada
19:00 zkouška
(Filip, 3. 5. 2015, 21:05)

5. 5. 2015   Absolventský koncert Lucky + Svatopluk UH

16:00 zkouška v kostele sv. Františka UH
18:00 koncert

program Svatopluku:
1/ Camille Saint-Saëns: Ave verum
2/ Kedrov: Otče náš
3/ Camille Saint-Saëns: Tollite hostias
(Filip, 21. 4. 2015, 16:07)

4. 5. 2015   Pravidelná zkouška

18:15 hlasová výchova
19:00 program

1/ absolventský koncert
2/ koncert v UH (Mayen)
3/ Malenovice
4/ FAT
5/ Velehrad
(Filip, 3. 5. 2015, 21:05)

27. 4. 2015   Zkouška až v 18:45 - nebude hlasová výchova

18:45 začátek
(Filip, 26. 4. 2015, 21:25)

13. 4. 2015   Pravidelná zkouška v 18:15

18:15 hlasová výchova
19:00 program

Zdeněk Lukáš - Pater noster
Zdeněk Lukáš - In semita iustitiae vita
Jan Slimáček - Magnificat
Jan Slimáček - Ave Maria
Johann Sebastian Bach - Jesu bleibet meine Freude
Johann Sebastian Bach - Da nobis pacem, Domine
Gordon Young - Alleluia
William Byrd - Ave verum corpus
Giovanni Pierluigi Palestrina - Ave Maria
Antonín Tučapský - Sanctus
Camille Saint-Saëns: Ave verum
Camille Saint-Saëns: Tollite hostias
František Macek: Pronošaše sja slovo Hospodně
Nikolai Kedrov: Otče náš
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij: Iže cheruvimi
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij: Tebe pojom
Anton Bruckner: Locus iste
Gordon Young: Alleluia
Tielmann Susato: Cum decore
Adam Václav Michna z Otradovic: Nebeští kavalérové
Jester Hairston: Free at Last
Henry Smith: Ride the Chariot
(Filip, 10. 4. 2015, 8:04)

30. 3. 2015   Rozezpívání dnes není

Z důvodu nemoci dnes až zkouška 18.45 h
(Pavlína, 30. 3. 2015, 16:37)

23. 3. 2015   Pravidelná zkouška sboru

18:15 hlasová výchova
19:00 program

Jelikož se ozvali z Vilniusu bude se aktualizovat seznam sboristů, domluva ubytování, koncertů atd.
Platí termín 14. odpoledne -19. 8. 2015

Zdeněk Lukáš - Pater noster
Zdeněk Lukáš - In semita iustitiae vita
Jan Slimáček - Magnificat
Jan Slimáček - Ave Maria
Johann Sebastian Bach - Jesu bleibet meine Freude
Johann Sebastian Bach - Da nobis pacem, Domine
Gordon Young - Alleluia
William Byrd - Ave verum corpus
Giovanni Pierluigi Palestrina - Ave Maria
Antonín Tučapský - Sanctus
Camille Saint-Saëns: Ave verum
Camille Saint-Saëns: Tollite hostias
František Macek: Pronošaše sja slovo Hospodně
Nikolai Kedrov: Otče náš
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij: Iže cheruvimi
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij: Tebe pojom
Anton Bruckner: Locus iste
Gordon Young: Alleluia
Tielmann Susato: Cum decore
Adam Václav Michna z Otradovic: Nebeští kavalérové
Jester Hairston: Free at Last
Henry Smith: Ride the Chariot
(Filip, 18. 3. 2015, 14:27)

11. 3. 2015   Není zkouška!

Další zkouška sboru 18. 3.
18:15 hlasová výchova s hlas. poradcem
19:00 zkouška
program:
Zdeněk Lukáš - Pater noster
Zdeněk Lukáš - In semita iustitiae vita
Jan Slimáček - Magnificat
Jan Slimáček - Ave Maria
Johann Sebastian Bach - Jesu bleibet meine Freude
Johann Sebastian Bach - Da nobis pacem, Domine
Gordon Young - Alleluia
Jo. Franc Anérius - Quid retribuam Domino
Jo. Franc Anerius - Dilexisti iustítiam
William Byrd - Ave verum corpus
Giovanni Pierluigi Palestrina - Ave Maria
Antonín Tučapský - Sanctus
Camille Saint-Saëns: Ave verum
Camille Saint-Saëns: Tollite hostias

program Velehrad 5.7.:
Velehradská intráda
Mše k poctě svatých Cyrila a Metoděje
Chléb, hle, svatých nebešťanů
Kriste náš
(Filip, 5. 3. 2015, 10:36)

2. 3. 2015   Pravidelná zkouška v 18:15 (9.3. zkouška nebude)

(9.3. nebude zkouška Svatopluku - jarní prázdniny!!!)
18:15 hlasová výchova s hlas. poradcem
19:00 zkouška

program:
Zdeněk Lukáš - Pater noster
Zdeněk Lukáš - In semita iustitiae vita
Jan Slimáček - Magnificat
Jan Slimáček - Ave Maria
Johann Sebastian Bach - Jesu bleibet meine Freude
Johann Sebastian Bach - Da nobis pacem, Domine
Gordon Young - Alleluia
Jo. Franc Anérius - Quid retribuam Domino
Jo. Franc Anerius - Dilexisti iustítiam
William Byrd - Ave verum corpus
Giovanni Pierluigi Palestrina - Ave Maria
Antonín Tučapský - Sanctus
Camille Saint-Saëns: Ave verum
Camille Saint-Saëns: Tollite hostias
(Filip, 24. 2. 2015, 15:18)

16. 2. 2015   Pravidelná zkouška v 18:15

18:15 hlasová výchova s hlas. poradcem
19:00 zkouška

program:
Zdeněk Lukáš - Pater noster
Zdeněk Lukáš - In semita iustitiae vita
Jan Slimáček - Magnificat
Jan Slimáček - Ave Maria
Johann Sebastian Bach - Jesu bleibet meine Freude
Johann Sebastian Bach - Da nobis pacem, Domine
Gordon Young - Alleluia
Jo. Franc Anérius - Quid retribuam Domino
Jo. Franc Anerius - Dilexisti iustítiam
William Byrd - Ave verum corpus
Giovanni Pierluigi Palestrina - Ave Maria
Antonín Tučapský - Sanctus
Ch. Wood - O Thou, The Central Orb (s doprovodem varhan)
Camille Saint-Saëns: Ave verum
Camille Saint-Saëns: Tollite hostias
(Filip, 16. 2. 2015, 11:57)

13. 2. 2015   Společný sklep - Velehrad SGV

Kdo nenahlásil svou účast v pondělí 9.2. na zkoušce ať se nahlásí do čtvrtka 12.2. 22:00 na email: filip.macek@email.cz kvůli upřesnění počtu porcí guláše.
100 Kč se vybere při vstupu!
Díky
doprava:
tam: linka z UH v 18:20
zpět: autobusem s Vyškovjáky
místo: SGV velké černé vrata vedle vchodu do basiliky
s sebou: něco malého na stůl + dobrou náladu a instrumentalisté své nástroje!

posezení ve vinném sklípku
SVATOLPUK + PSAT
(Filip, 10. 2. 2015, 9:45)

9. 2. 2015   Pravidelná zkouška sboru v 18:15 (Reduta)

18:15 hlasová výchova s hlas. poradcem
19:00 zkouška

Prosím pokladníka o výběr 100 Kč (9.2.) od členů sboru na společný sklep s PSAT na Velehradě 13.2. (víno a guláš zajištěno) - info od 16.12.2014

program:
Zdeněk Lukáš - Pater noster
Zdeněk Lukáš - In semita iustitiae vita
Jan Slimáček - Magnificat
Jan Slimáček - Ave Maria
Johann Sebastian Bach - Jesu bleibet meine Freude
Johann Sebastian Bach - Da nobis pacem, Domine
Gordon Young - Alleluia
Jo. Franc Anérius - Quid retribuam Domino
Jo. Franc Anerius - Dilexisti iustítiam
William Byrd - Ave verum corpus
Giovanni Pierluigi Palestrina - Ave Maria
Antonín Tučapský - Sanctus
(Filip, 3. 2. 2015, 12:54)

2. 2. 2015   Pravidelná zkouška sboru v 18:45 (Reduta)

program:
Zdeněk Lukáš - Pater noster
Zdeněk Lukáš - In semita iustitiae vita
Jan Slimáček - Magnificat
Jan Slimáček - Ave Maria
Johann Sebastian Bach - Jesu bleibet meine Freude
Johann Sebastian Bach - Da nobis pacem, Domine
Gordon Young - Alleluia
Jo. Franc Anérius - Quid retribuam Domino
Jo. Franc Anerius - Dilexisti iustítiam
William Byrd - Ave verum corpus
Giovanni Pierluigi Palestrina - Ave Maria
(Filip, 31. 1. 2015, 18:17)

26. 1. 2015   Pravidelná zkouška sboru v 18:45 (Reduta)

program:
Zdeněk Lukáš - Pater noster
Zdeněk Lukáš - In semita iustitiae vita
Jan Slimáček - Magnificat
Jan Slimáček - Ave Maria
Johann Sebastian Bach - Jesu bleibet meine Freude
Johann Sebastian Bach - Da nobis pacem, Domine
Gordon Young - Alleluia
Jo. Franc Anérius - Quid retribuam Domino
Jo. Franc Anerius - Dilexisti iustítiam
William Byrd - Ave verum corpus
Giovanni Pierluigi Palestrina - Ave Maria
(Filip, 19. 1. 2015, 22:33)

19. 1. 2015   Pravidelná zkouška sboru v 18:15 (Reduta)

18:15 - hlasová zkouška
19:00 - program

(26.1. a 2.2. nebude hlasová zkouška - stěhování ZUŠ)

program - Litva:
František Macek - Mše k poctě svatých Cyrila a Metoděje
J. P. Lécot - Kriste náš
Zdeněk Lukáš - Pater noster
Zdeněk Lukáš - In semita iustitiae vita
Jan Slimáček - Magnificat
Jan Slimáček - Ave Maria
Antonín Dvořák (úpr. Leoš Janáček) - Moravské dvojzpěvy (Dyby byla kosa nabróšená, Slavíkovský polečko malý, V dobrým sme se sešli)
Gounod Charles - Messe solennelle en l´honneur de Sainte-Cécile
Johann Sebastian Bach - Jesu bleibet meine Freude
Johann Sebastian Bach - Da nobis pacem, Domine
Gordon Young - Alleluia
Henry Smith - Ride the Chariot
James E. Moore - An Irish Blessing
Anton Bruckner - Christus factus est
Jo. Franc Anérius - Quid retribuam Domino
Jo. Franc Anerius - Dilexisti iustítiam
William Byrd - Ave verum corpus
Giovanni Pierluigi Palestrina - Ave Maria
John Rutter - Magnificat (1. část)
Petr Eben - Missa adventus et qudragesimae (Credo)
Jan Zach - Salve Regina
Antonín Dvořák - Mše D-dur (výběr)
(Filip, 12. 1. 2015, 22:10)

12. 1. 2015   Pravidelná zkouška sboru v 18:15 (Reduta)

18:15 - hlasová zkouška
19:00 - program

Mše k poctě svatých Cyrila a Metoděje
J. P. Lécot: Kriste náš
Zdeněk Lukáš - Pater noster
J. Slimáček - Magnificat

Rozhodnout turné do Litvy
(Filip, 6. 1. 2015, 15:41)

5. 1. 2015   Pravidelná zkouška sboru v 18:45 (Reduta)

18:45 program:
1/ festival
2/ Velehrad
3/ dušičky
4/ ochutnávka vánočního cukroví
(Filip, 16. 12. 2014, 6:50)

28. 12. 2014   Koncert - Kunovice kostel sv. Václava

15:30 - zkouška na Domečku naproti kostela (do 16:00 v kostele program)
16:00 - akustická zkouška v kostele
17:00 - koncert

oblečení: teplý civil + bílé šály

program:
Antonín Tučapský - Dítě se zrodilo
Antonín Tučapský - Aj, dnes v Betlémě
anonym - Adeste fideles
anonym - Good King Wenceslas
anonym - Co se tak svítí v Betlémě
anonym - Betlémské pastviny
Nikolai Kedrov - Otče náš
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Iže cheruvimi
Gordon Young - Alleluia
James E. Moore - An Irish Blessing
Adam Václav Michna - Vánoční muzika

Smíšený pěvecký sbor Svatopluk
doprovod: Lucie Adamcová
řídí: Filip Macek
(Filip, 27. 12. 2014, 15:26)

25. 12. 2014   zpěv na hrubé - basilika Velehrad - pro zájemce

10:00 mše sv.

Program:
Edvard Schiffauer - Venkovská vánoční mše
(Filip, 16. 12. 2014, 6:49)

24. 12. 2014   Půlnoční mše na Velehradě - pro zájemce

23.20 - sraz v předu u varhan
23:30 - zpěv koled

Program:
Edvard Schiffauer - Venkovská vánoční mše
(Filip, 16. 12. 2014, 6:49)

22. 12. 2014   zkouška v basilice na Velehradě - pro zájemce

17:30 - fara orchestr
18:30 - akustická zkouška v basilice
program:
Edvard Schiffauer - Venkovská vánoční mše
(Filip, 16. 12. 2014, 6:49)

19. 12. 2014   19:00 - zkouška na faře na Velehradě - pro zájemce

Edvard Schiffauer - Venkovská vánoční mše
(Filip, 16. 12. 2014, 6:47)

15. 12. 2014   Pravidelná zkouška sboru v 18:15 (Reduta)

program Kunovice + informace

22.12. zkouška není!

program:
Antonín Tučapský - Dítě se zrodilo
Antonín Tučapský - Aj, dnes v Betlémě
anonym - Adeste fideles
anonym - Good King Wenceslas
anonym - Co se tak svítí v Betlémě
J. Franus - Novou radost
anonym - Betlémské pastviny
Nikolai Kedrov - Otče náš
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Iže cheruvimi
Gordon Young - Alleluia
James E. Moore - An Irish Blessing
Václav Karel Holan Rovenský - Nové hvězdy nové světlo

A.V. Michna - Vánoční muzika
(Filip, 9. 12. 2014, 7:48)

12. 12. 2014   Výroční koncert v Redutě

14:00 zkouška na místě
16:00 koncert I
19:00 koncert II
do 24:00 raut

oblečení dle domluvy!

program:
Bedřich Smetana: Česká píseň - 1. a 4. část
Antonín Dvořák: Květiny bílé po cestě ? sbor z opery Rusalka
Antonín Dvořák (úpr. Leoš Janáček): Moravské dvojzpěvy
Dyby byla kosa nabróšená
Slavíkovský polečko malý
V dobrým sme se sešli)
Lidová, úpr. Oldřich Halma: Nad Myjavú vyšla hvězda
Antonín Tučapský: Otče náš
Jan Slimáček: Ave Maria
František Macek: Pronošaše sja slovo Hospodně
Zdeněk Lukáš: In semita iustitiae vita
Petr Eben: Missa adventus et Quadragesimae - Credo

Přestávka

Adam Václav Michna z Otradovic: Vánoční muzika
Závěr z Rybovy vánoční mše

Smíšený pěvecký sbor Svatopluk
Dirigent: Filip Macek
Klavír, varhany: Lucie Adamcová
Žesťové kvinteto j.h.
přídavek:
(Filip, 9. 12. 2014, 7:48)

8. 12. 2014   Pravidelná zkouška sboru v 18:15 (Reduta)

+program:
Antonín Tučapský: Otče náš
Jan Slimáček: Ave Maria
František Macek: Pronošaše sja slovo Hospodně
Závěr z Rybovy vánoční mše
(Filip, 7. 12. 2014, 20:37)

4. 12. 2014   Mimořádná zkouška

V pondělí jsme se dohodli na mimořádnou zkoušku, v klasickém čase ve čtvrtek 18.45 hod v Redutě ve zkušebně.

Ke stávajícímu programu si přidejte noty
Otčenáš - A.Tučapský
Pronošaše sja - F. Macek
Ave Maria - J. Slimáček
(Pavlína, 2. 12. 2014, 16:01)

24. 11. 2014   Pravidelná zkouška sboru v 18:15 (Reduta)

18:15 - hlasová výchova s hlasovým poradcem
19:00 - program výročního koncertu
(Filip, 18. 11. 2014, 23:06)

17. 11. 2014   Není zkouška PS

Přesunuta na úterý 18.11. od 19:00 v Redutě.
(Filip, 10. 11. 2014, 21:50)

10. 11. 2014   Pravidelná zkouška sboru v 18:15 (Reduta)

18:15 - hlasová výchova s hlasovým poradcem
19:00 - program výročního koncertu
(Filip, 9. 11. 2014, 15:54)

8. 11. 2014   Soustředění sboru v ZUŠ UH

8:45 otevření školy
9:00 - 12:00 zkouška
12:00 - 13:30 oběd
13.30 - 17:00 zkouška
program:
1/ A. Dvořák - Moravské dvojzpěvy v úpravě L. Janáčka - (Dyby byla kosa nabróšená, Slavíkovský polečko malý, V dobrým sme se sešli)
2/ P. Eben - Missy adventus (Credo)
3/ B. Smetana - Česká píseň (1.+4. část)
4/ A. Dvořák - Květiny bílé po cestě
5/ O. Halma - Nad Myjavú vyšla hvězda
6/ L. Zdeněk - In semita iusticiae vita
7/ A.V. Michna - Vánoční muzika
přídavek:
Henry Smith - Ride The Chariot
(Filip, 3. 11. 2014, 22:31)

3. 11. 2014   Pravidelná zkouška sboru v 18:15 (Reduta)

18:15 - hlasová výchova s hlasovým poradcem
19:00 - program výročního koncertu
(Filip, 20. 10. 2014, 22:11)

2. 11. 2014   Dušičkový koncert

18:00 - 19:00 akustická zk.
19:30 - koncert
kostel sv. Františka Xaverského
oblečení: černé + bílé šály (kabáty)

program:
Felix Mendelssohn ? Bartholdy: Sonáta č.5 D-dur (varhany)
Gounod Charles - Messe solennelle en l´honneur de Sainte-Cécile
(sóla, sbor a varhany)

Ivana Zámečníková - soprán
Otakar Souček - tenor
Petr Karas - bas
Stanislav Haloda - varhany
(Filip, 31. 10. 2014, 13:56)

1. 11. 2014   Dušičkový koncert - Vyškov

15:30 - odjezd auty (Pohunek, Achiles, Hadaš, Matula, Macek F., Macek J., Dýnka, Adamec, Haloda, Kočendová, Kaplanová)
16:30 - 18:00 akustická zk.
18:30 - koncert
farní kostel (naproti MKS)
oblečení: černé + bílé šály (kabáty)

program:
Felix Mendelssohn ? Bartholdy: Sonáta č.5 D-dur (varhany)
Gounod Charles - Messe solennelle en l´honneur de Sainte-Cécile
(sóla, sbor a varhany)

Katarína Jorda Kramolišová - soprán
Juraj Nociar - tenor
Dalinor Hrda - bas
varhany - Stanislav Haloda
(Filip, 23. 10. 2014, 12:06)

27. 10. 2014   Zpěv při pomníčku vedle reduty v 19:00?

17:00 sraz ve zkušebně
18:00 začátek
18:45 zkouška na kůru s varhanami (Gounod)

program:
Antonín Tučapský - Otče náš
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Iže cheruvimi
Anton Bruckner - Locus iste
Hymny ČR + SK

oblečení - civil (teplé oblečení)

Nad Tatrou sa blýska hromy divo bijú,
nad Tatrou sa blýska hromy divo bijú.
Zastavme ich bratia veď sa ony stratia,
Slováci ožijú. Zastavme ich bratia
veď sa ony stratia, Slováci ožijú.
To Slovensko naše posiaľ tvrdo spalo,
to Slovensko naše posiaľ tvrdo spalo.
Ale blesky hromu vzbudzujú ho k tomu,
aby sa prebralo. Ale blesky hromu
vzbudzujú ho k tomu, aby sa prebralo.
(Filip, 20. 10. 2014, 21:40)

15. 9. 2014   Pravidelná zkouška sboru v 18:45 (Reduta)

1/ Gounod
2/ Eben
3/ Dvořák-Janáček (Dyby byla kosa, Holub na javoře, V dobrým sme se sešli)
noty ke stažení:
http://www1.cpdl.org/wiki/images/d/db/Dvor_6CZ.pdf
(Filip, 14. 9. 2014, 22:53)

12. 9. 2014   Requiem - Mozart v 19:00 kostel sv. Františka UH

15:45 zkouška v kostele


účinkuje:
Jindřichohradecký symfonická orchestr
pěvecký sbor Smetana
YMCA Jakoubek
Chrámový sbor Adama Michny
sóla: Eva Kývalová, Jarmila Kosinová, Ondřej Socha, Martin Vodrážka
(Filip, 10. 9. 2014, 0:40)

8. 9. 2014   Focení sboru

17:00 sraz všech zpěváků v Redutě
dámy v "růžovém" a pánové v saku - proběhne focení v interiéru e v exteriéru (proto již v 17:00)
cca 18:00 pokračuje zkouška
(Filip, 7. 9. 2014, 20:51)

1. 9. 2014   Již druhá pravidelná zkouška

18:45 Reduta
(Filip, 25. 8. 2014, 23:04)

30. 8. 2014   Svatba - Velehrad 10:30

8:45 zkouška orchestr na SGV (bez sboru)
9:30 zkouška orchetsr + sbor na kůru
10:30 svatební mše sv.

program:
1.Pochod: A. Michna: Nebeští kavalérové
2.Ordinárium: Fr. Macek ? Vánoční mše: Pane smiluj se, Sláva
3.Žalm: Kde je opravdová láska
4.Před evangelim: Aleluja II
5.Přímluvy: Kyrie
6.Obětování: A. Marcello - Adagio z koncertu c-moll (varhany, hoboj)
7. Ordinárium: Fr. Macek - Vánoční mše: Svatý, Beránku
8.Přijímání: J. S. Bach: Jesu bleibet meine Freude
9.Při podpisu: Aleluja - Handel
10. Závěr: A. Dvořák: úryvek z opery Rusalka (jen orchestr)
(Filip, 16. 5. 2014, 10:20)

25. 8. 2014   Změna místa zkoušky!!!

Dnes zkouška od 18:45 v ZUŠ na Mariánském náměstí!!!
Příjďte všichni, máme jen dnešní zkoušku na sobotní zpívání v basilice.
Díky

program:
1/ svatba
1.Pochod: A. Michna: Nebeští kavalérové
2.Ordinárium: Fr. Macek ? Vánoční mše: Pane smiluj se, Sláva - tištěné noty přinesu!
3.Žalm: Kde je opravdová láska - tištěné noty přinesu!
4.Před evangelim: Aleluja II (bylo na pouti 5.7.)
5.Přímluvy: Kyrie (bylo na pouti 5.7.)
6.Obětování: A. Marcello - Adagio z koncertu c-moll (pouze varhany, hoboj)
7. Ordinárium: Fr. Macek - Vánoční mše: Svatý, Beránku
8.Přijímání: J. S. Bach: Jesu bleibet meine Freude
9.Při podpisu: Aleluja - Handel (anglicky)
10. Závěr: A. Dvořák: úryvek z opery Rusalka (jen orchestr)
2/ Mozart: Korunovační
3/ Gounod: Messe solennelle
4/ koncert k výročí sboru
(Filip, 25. 8. 2014, 11:39)

5. 7. 2014   Zpěv při mši sv. na Velehradě v 10.30 h.

8:00 akustická zkouška na tribuně
10:30 produkce
12:30 oběd
oblečení: černo-bílé

program:
1/ Velehradská intráda - František Macek
2/ Velehradské ordinárium - František Macek
3/ Žalm 116 - František Macek
4/ Alleluja II - František Macek
5/ Hospodi pomiluj - František Macek
6/ Pane, ty víš všechno - František Macek
7/ Nejvyšší a mocný, dobrý Pane - František Macek

1. Velehradská intráda: Fr. Macek ? sóla, sbor, orchestr 2:45
2. Předehra písně ? varhany (modulace) 0:15
3. Píseň 829 : 2 sloky- sóla, sbor, orchestr 2:50
4. Varhany ? preludium dle času
5. Pane, smiluj se : Fr. Macek, Velehradské ordinárium -sóla, sbor, orchestr 0:45
6. Sláva: Velehradské ordinárium -sóla, sbor, orchestr 3:00
7. Žalm 116: Fr. Macek - sóla, sbor, orchestr 2:15
8. Po 2. čtení: Píseň 829 ? 1 sloka- sóla, sbor, orchestr 1:25
9. Po evangeliu: Fr. Macek -Alleluja II.- sóla, sbor, orchestr 0:50
10. Věřím: Velehradské ordinárium -sóla, sbor, orchestr 4:30
11. Přímluvy: Hospodi pomiluj - sóla, sbor, orchestr 1x 0:20
12. Obětování: Píseň 829 ? 2 sloky- sóla, sbor, orchestr 2:50
13. Svatý - Velehradské ordinárium -sóla, sbor, orchestr 1:20
14. Amen před Pater noster - sóla, sbor, orchestr 0:20
15. Neboť tvé je království : Fr. Macek ? sóla, sbor, orchestr 0:20
16. Beránku Boží: Velehradské ordinárium -sóla, sbor, orchestr 1:20
17. Sv. Přijímání: a) Fr. Macek: Pane,ty víš všechno ? sóla, sbor, orchestr 2:40
b) Píseň 829 ? 2 sloky- sóla, sbor, orchestr 2:50
c) Fr. Macek: Nejvyšší a mocný, dobrý Pane ? sóla i dětská,
sbor, orchestr 1:40

18. Požehnání ostatky sv. Cyrila
19. Jděte ve jménu Páně, Bohu díky
20. Předehra písně ? žestě
21. Píseň 828 - sóla, sbor, orchestr 1:40
22. Předání cen
23. Pozdravné projevy
24. Hudební vložka bohoslovců z Afriky (před oltářem, 2x mikrofon)
25. Velehradská intráda: Fr. Macek ? sóla, sbor, orchestr 2:45
26. Předehra písně ? varhany (modulace)
27. Píseň 828 - sóla, sbor, orchestr 1:40
28. Varhanní dohra
(Filip, 18. 6. 2014, 13:13)

4. 7. 2014   zkouška na Velehradě

15:00 - zkouška v učebně 1 na SGV
17:00 - zkouška se sóli
(Filip, 10. 6. 2014, 10:32)

27. 6. 2014   Mayen - koncertní zájezd 27.-30.6.2014

19:30 přistavení autobusu ke KK
20:00 odjezd

Nezapomeňte: cestovní doklad, pojištění (32x jsem zajistil), koncertní oblečení, noty, 20Euro na nocleh, výbornou náladu a nějakou lahvinku:-)

Nikolai Kedrov: Otce nas (Vater unser)
Dmitrij Stepanovic Bortnanskij:Ize cheruvimi
Dmitrij Stepanovic Bortnanskij:Tebe pojom
František Macek: Pronosa se sja
Anton Bruckner: Locus iste
Gordon Young: Alleluia
Zdenek Lukas: In semitia iusticiae vita
Tielmann Susato: Cum decore
Adam Vaclav Michna z Otradovic: Nebesti kavalerove
Antonin Tucapsky: Otce nas
Jan Slimacek: Ave Maria
Jester Hairston: Free at Last
Henry Smith: Ride the Chariot
James E. Moore: An Irish Blessing

společná:
Ludwig van Beethoven - Ode an die Freude
+ lidovky
(Filip, 24. 6. 2014, 7:33)

23. 6. 2014   Pravidelná zkouška sboru v 18:45 (Reduta)

1/ Mayen
2/ Velehrad
(Filip, 23. 6. 2014, 10:58)

21. 6. 2014   Zpěv při svatbě člena Svatopluku v Jalubí

10:45 sraz na kůru v Jalubí
11:00 svatba
program:
vstup - Květiny bílé po cestě
Pane, smiluj se - Velehradské ordinárium
Sláva - Velehradské ordinárium
žalm - varhaník
k evangeliu - Aleluja (Young)
k obětování - Hradišťan
Svatý - Velehradské ordinárium
Beránku Boží - Velehradské ordinárium
k přijímání - Hradišťan + Ave verum corpus (Mozart)
při podpisu - Hradišťan
na závěr - varhany
(Filip, 10. 6. 2014, 10:30)

16. 6. 2014   Pravidelná zkouška sboru v 18:15 (Reduta)

18:15 - hlasová výchova
18:45 - program (svatba I, Mayen, Velehrad, svatba II)
19:15 - korepetice s varhaníkem na 21.6. (Pavel Berka)
(Filip, 16. 6. 2014, 13:00)

2. 6. 2014   Pravidelná zkouška sboru v 18:45 (Reduta)

18.45 zkouška

pojištění 28.-30.6. ?
číslo cestovního dokladu (OP nebo PAS)

Anonym: Alta trinita beata lateinisch
Tielmann Susato: Cum decore lateinisch
Jacob Arcadelt: Ave Maria lateinisch
Adam Vaclav Michna z Otradovic: Nebesti kavalerove tschechisch
Nikolai Kedrov: Otce nas (Vater unser) altkirchenslawisch
Dmitrij Stepanovic Bortnanskij:Ize cheruvimi altkirchenslawisch
Gordon Young: Alleluia nur das Wort Alleluia
Dmitrij Stepanovic Bortnanskij:Tebe pojom altkirchenslawisch
Anton Bruckner: Lucus iste lateinisch
Zdenek Lukas: In semitia iusticiae vita lateinisch
Antonin Tucapsky: Otce nas tschechisch
Jan Slimacek: Ave Maria lateinisch
František Macek: Pronosa se sja altkirchenslawisch
Jester Hairston: Free at Last englisch
James More: An Irish Blessing englisch
Henry Smith: Ride the Chariot englisch

společná:
Ludwig van Beethoven - Ode an die Freude

svatby:
Květiny bílé po cestě
Ordinárium: Fr. Macek ? Vánoční mše
Jesu bleibet meine Freude
Aleluja - Handel
(Filip, 2. 6. 2014, 13:05)

1. 6. 2014   Koncert - basilika Velehrad 16:30

12:00 - 14:00 akustická zkouška
16:30 - koncert
oblečení: černé (16 stupňů)

http://www.choralia.net/fr01mp3/

program:
REQUIEM-Gabriel Fauré
Ave verum corpus - W.A.Mozart
(+ pěvecký sbor a orchestr - Vysoké Mýto)
(Filip, 26. 5. 2014, 21:36)

26. 5. 2014   Pravidelná zkouška v 18:45

Není hlasová výchova
Poslední zkouška před Requiem!!!

Ke stažení: vložen Beethoven
(Filip, 22. 5. 2014, 7:56)

19. 5. 2014   Pravidelná zkouška sboru v 18:15 (Reduta)

18:15 hlasová výchova
18:45 zkouška
program:
1/ 1.6. Velehrad
2/ 21.6. Jalubí
3/ 27.6. Mayen
4/ 5.7. Velehrad
5/ 30.8. Velehrad

V sekci ke stažení je barevný plakát: (Requiem 1.6.2014 plakát . pdf)
(Filip, 18. 5. 2014, 17:14)

10. 5. 2014   Svatba - Polešovice 11:00

11:00 - sraz na kůru v Polešovicích
11:30 - svatba

program:
J. Arcadelt - Ave Maria
Gordon Young - Alleluia
J. E. Moore - An Irish Blessing
D. S. Bortňanskij - Tebe pojem
Nikolai Kedrov - Otče náš
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Iže Cheruvimi
(Filip, 6. 5. 2014, 21:01)

5. 5. 2014   Pravidelná zkouška sboru v 18:15 (Reduta)

18:15 - hlasová výchova
18:45 - zkouška sboru

1/ requiem
2/ svatba - Polešovice (poslední zkouška)
3/ poslední možnost zaplacení 500 Kč (záloha Mayen)
(Filip, 22. 4. 2014, 21:45)

28. 4. 2014   není pravidelná zkouška!!!

Z důvodu bakalářského varhanního koncertu (JAMU) Ludmily Mackové na Velehradě od 19:00, na který jste srdečně zváni.
Vstupné dobrovolné.
(Filip, 22. 4. 2014, 21:42)

22. 4. 2014   dnes přesunutá zk. sboru

Z důvodu velikonočních svátků je zkouška přesunuta na úterý 22.4. od 18:45 v redutě:
Requiem - Fauré
(Filip, 22. 4. 2014, 14:46)

21. 4. 2014   přesunuta pravidelná zk. sboru na 22.4.

Z důvodu velikonočních svátků je zkouška přesunuta na úterý 22.4. od 18:45 v redutě:
Requiem - Fauré
(Filip, 20. 4. 2014, 17:49)

14. 4. 2014   Pravidelná zkouška v 18:45 (Reduta)

Není hlasová zkouška!!!
500 Kč se vybírá na ubytování v Mayenu
program:
1/ Fauré: requiem
2/ svatby
3/ Mayen
(Filip, 10. 4. 2014, 8:12)

7. 4. 2014   Není zkouška!!!

Další pravidelná zkouška bude v pondělí 14.4.
program:
1/ Fauré: requiem
2/ svatby
3/ Mayen
(Filip, 6. 4. 2014, 21:01)

6. 4. 2014   Zpěv při mši sv. v UH

14:00 - akustická zkouška v kostele sv. Františka Xaverského v UH
15:00 - zpěv při mši sv.
poté gratulace na faře

program:
Gounod Charles: Messe solennelle en l´honneur de Sainte-Cécile
(Kyrie, Gloria, Sanctus, Benedictus, Agnus Dei)

1/ vstup: Haloda krátká předehra a pak se zpívá:Cantate Domino - Svatopluk + UHDS
2/ Kyrie: Cecilka
3/ žalm: Rochovanský
4/ k evangeliu: Rochovanský
5/ Credo: recitované
6/ k blahopřání: Cecilka - Gloria
7/ k obětování: UHDS Laudate pueri
8/ Sanctus: Cecilka
9/ Agnus: Cecilka
10 / k přijímaní: Benedictus-Cecilka + Iže cherivimi, Locus iste 11/ závěr: Haloda varhany
Kánon na blahopřání je počítán venku před kostelem
(Filip, 1. 4. 2014, 10:36)

4. 4. 2014   Koncert v basilice Velehrad 19:15

Pro pro účastníky jihomoravských hematologických dnů
18:20 - odjezd autobusové linky z UH
20:54 - odjezd autobusové linky z Velehradu
zpíváme v černém oblečení (teplota v basilice je 10) + bílé šály (vzala již Katka)
19:00 sraz v sakristii (v basilice je mše sv.)
19:30 koncert
program:
anonym - Alta trinita beata
Tielmann Susato - Cum decore
Jacob Arcadelt - Ave Maria
Nikolai Kedrov - Otče náš
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Iže Cheruvimi
Gordon Young - Alleluia
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe poem
Anton Bruckner - Locus iste
Zdeněk Lukáš - In semita iusticiae vita
Jester Hairston - Free at Last
James Moore - An Irish Blessing
Henry Smith - Ride The Chariot
(Filip, 1. 4. 2014, 7:41)

31. 3. 2014   Zkouška v kostele v 18:45

dnes hlasová výchova není!!
18:45 sraz všech na kůru kostela sv. Františka - Gounod Charles: Messe solennelle en l´honneur de Sainte-Cécile
(Kyrie, Gloria, Sanctus, Benedictus, Agnus Dei)
(Filip, 30. 3. 2014, 17:45)

29. 3. 2014   koncerty v rámci výměny s PS z Písku

Tady jsou noty, které teďka projíždíme na zkoušce:
http://uloz.to/xTiXh3qP/2014-noty-leden-zip
soubor je uložený pod heslem: sbor
28.-30.3. - návštěva PS z Písku v UH

29.3.
15:15 akustická zkouška v kostele sv. Františka Xaverského
16:00 společný koncert
společný sklep v Polešovicích
Program:
Tučapský Antonín - Otčenáš
Slimáček Jan - Ave Maria
Bruckner Anton - Christus factus est
Duruflé Maurice - Ubi caritas
Liszt Ferenz - O salutaris hostia
Lukáš Zdeněk - In semita iusticiae vita
společně:
Locus iste
Alleluja
(Filip, 26. 3. 2014, 11:27)

10. 3. 2014   Pravidelná zkouška sboru v 18:15 (Reduta)

18:15 - hlasová výchova
18:45 - program koncertů:
1/ 29.3. UH
2/ 4.4. Velehrad
3/ 6.4. UH
(Filip, 9. 3. 2014, 16:36)

3. 3. 2014   Změna místa pravidelné zkoušky v 18:45

18:15 nebude rozezpívání (další až 10.3.)

18:45 pravidelná zkouška v ZUŠ (v sále - přízemí)
z důvodu uzavření budovy buďme přesní, nebo kontaktujte telefonem kolegy.

program:
Gounod
(Filip, 24. 2. 2014, 21:46)

28. 2. 2014   Záznam koncertu

Na youtube jsem nahrála část koncertu z Veselí - Valaškou mši jitřní.

http://youtu.be/a9A6y9FVNdI

Zbytek koncertu tam dávat nebudu, Glorii už tam máme.
Ale celý záznam můžu zájemcům vypálit na DVD. (Hlaste se mailem ;-))
(Pavlína, 11. 2. 2014, 11:58)

17. 2. 2014   začátek zkoušky až v 18:45

17.2. - nebude rozezpívání od 18:15.
Další pondělí (24.2.) již pravidelná hlasová zkouška od 18:15 bude!
Letecká pošta ke stažení na 19 dní bez hesla:
Ch. Gounod ? Messe Solennelle de Sainte Cécile
http://LeteckaPosta.cz/272551599
REQUIEM-Gabriel Fauré
http://LeteckaPosta.cz/192575757
Noty leden 2014
http://LeteckaPosta.cz/702897917
(Filip, 11. 2. 2014, 10:06)

31. 1. 2014   Poslední rozloučení s Pavlem Doležálkem

12:40 sraz v obřadní síni v Mařaticích (domluva pořadí skladeb)
13:00 poslední rozloučení

program:
Alta trinita beata - anonym
Otče náš - Nikolai Kedrov
Cum decore - Tielmann Susato
Ave Maria - Jacob Arcadelt
Tebe poem - Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij
Iže Cheruvimi - Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij

vhodné oblečení - budeme stát vpředu
(Filip, 30. 1. 2014, 12:17)

13. 1. 2014   Pravidelná zkouška v 18:15 (Reduta)

18:15 - rozezpívání
18:45 - zkouška
(Filip, 17. 12. 2013, 15:55)

6. 1. 2014   Pravidelná zkouška v 18:45 (Reduta)

18:15 nebude rozezpívání!

video z vánoc:
http://www.youtube.com/watch?v=xFIwrp7gr_4
http://www.youtube.com/watch?v=VVAO5zRSdSA

program:
Bruckner Anton - Christus factus est
Černohorský Bohuslav Matěj - Moteto
Duruflé Maurice - Ubi caritas
Liszt Ferenz - O salutaris hostia
Lukáš Zdeněk - In semita iusticiae vita
Slimáček Jan - Ave Maria
Tučapský Antonín - Otčenáš
Tučapský Antonín - Five lenten motets
(Filip, 2. 1. 2014, 13:05)

29. 12. 2013   Koncert v 15:00 - Veselí

Veselí nad Moravou se Slováckým komorním orchestrem
12:45-14:00 zkouška v kulturním domě (http://knihovna.kultura-veseli.cz/o-nas)
14:15-14:30 akustická zkouška v kostele
15:00 koncert
Program:
Antonio Vivaldi: Zima ze Čtvera ročních období
Antonio Vivaldi: Gloria
Václav Mýtný: Valašská mše jitřní (Kyrie, Gloria, Graduale, Credo, Offertorium, Sanctus, Benedictus, Agnus Dei)
Narodil se Kristus Pán

oblečení: teplé černé + bílé šály

Doprava:
1/ Kočendová: Janálová, Míková, Matušincová
2/ Macek J.: Hrochová, Silná
3/ Macek F.: Kocourková, klávesy+reprobedna
4/ Vaňková: Pohunek, Bárová
5/ Dýnka: Miklová, Kašková, Lapčíková
6/ Adamec: Adamec, Adamcová, Fridrichová, Šupková
7/ Martináková: Matula, Paichlová, Zatloukalová
8/ Kocábová: Miklová, Jurčová, Zapletal

Případné změny je možné domluvit na Velehradě 23.12.
(Filip, 28. 12. 2013, 17:43)

25. 12. 2013   zpěv na hrubé - basilika Velehrad

9:50 sraz v basilice
10:00 mše sv.

Program:
František Macek: Pastorální mše
Václav Mýtný: Valašská mše jitřní
(Filip, 5. 11. 2013, 21:53)

24. 12. 2013   Půlnoční mše na Velehradě

23.20 - sraz v předu u varhan
23:30 - zpěv koled

Program:
František Macek: Pastorální mše
Václav Mýtný: Valašská mše jitřní
(Filip, 5. 11. 2013, 21:52)

23. 12. 2013   Akustická zkouška na Velehradě 18:30

17:30 - pouze orchestr
18:30 - sbor + orchestr
(Mýtný, Macek)

Zpíváme vpředu u varhan, jako v loňském roce.
(Filip, 17. 12. 2013, 11:31)

9. 12. 2013   Pravidelná zkouška v 18:45

18:15 - rozezpívání (všichni)
18:45 - program vánoc: Vivaldi, Mýtný, Macek

noty Vivaldi:
http://erato.uvt.nl/files/imglnks/usimg/8/81/IMSLP12033-Gloria__Chorus_.pdf
(Filip, 9. 12. 2013, 15:07)

2. 12. 2013   Zkouška není!

Zdravím,
platí, co jsem napsal 25.11. (zkouška zrušena)
Protože jsem dostal hodně emailů s podporou zkouška 9.12. bude.
(Filip, 1. 12. 2013, 20:57)

25. 11. 2013   Hlasová zkouška pro T a B

18:15 hlasová zkouška pouze pro T,B (příjďte všichni)
18:45 všichni - program vánoce
(Filip, 19. 11. 2013, 11:03)

18. 11. 2013   Pravidelná zkouška v 18:15

18:15 - rozezpívání (Ivana Zámečníková)
18:45 - zkouška
program: vánoce

odkaz fotky - dušičky 2013
http://www.idobryden.cz/fotogalerie/koncertni-ucteni-pamatky-zesnulych-ed7b4b48-44ac-11e3-a345-5254003d369b/

nabídka koncertů v basilice na Velehradě
14.11. 18:00 - Koncert tří sborů
Chór Medici Cantates Uniwersytetu Medycznego we Wroclawiu,Dirigentka Agnieszka Franków-Zelazny
Vysokoškolský umělecký soubor Pardubice, dirigent Tomáš Židek
Spevácky zbor Apollo z Bratislavy, dirigent Milan Kolena
20.11. 19:00 Moskevský synodální chór
1.12. 16:00 PSMU
(Filip, 12. 11. 2013, 21:47)

11. 11. 2013   Pravidelná zkouška

18:15 - rozezpívání (Ivana Zámečníková)
18:45 - zkouška
program: vánoce - prosím o přinesení not (kdo nemá - dostane)

http://www.youtube.com/user/pajaSps - odkaz dušičky 2013
(Filip, 10. 11. 2013, 22:10)

4. 11. 2013   Nebude zkouška!!

Další pak 11.11.
18:15 - rozezpívání (Ivana Zámečníková)
18:45 - zkouška
(Filip, 17. 10. 2013, 8:03)

1. 11. 2013   Dušičkový koncert

změna termínu z 2. na 1. 11.!!!
17:30 - 19:00 akustická zk.
19:30 - koncert
kostel sv. Františka Xaverského
oblečení: černé + bílé šály (kabáty)

program:
W. A. Mozart - Mše C dur KV 317 'Korunovační mše'
(Filip, 28. 9. 2013, 17:03)

28. 10. 2013   Zpěv při pomníčku vedle reduty v 18:00

18:30 sraz ve zkušebně
19:00 začátek
19:30 zkouška s orchestrem (Mozart)

program:
Jacob Arcadelt - Ave Maria
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Iže cheruvimi
Gordon Young - Alleluia
příp. Ave Maria - César Franck
Hymny ČR + SK

oblečení - civil (teplé oblečení)

Píseň Nad Tatrou sa blýska vznikla v roce 1844 během odchodu bratislavských studentů do Levoče. Text napsal Janko Matúška na melodii slovenské lidové písničky Kopala studienku. V roce 1920 se první sloka stala součástí československé hymny. Od roku 1993 jsou slovenskou hymnou první dvě sloky.

Nad Tatrou sa blýska
hromy divo bijú,
nad Tatrou sa blýska
hromy divo bijú.
Zastavme ich bratia
veď sa ony stratia,
Slováci ožijú.
Zastavme ich bratia
veď sa ony stratia,
Slováci ožijú.

To Slovensko naše
posiaľ tvrdo spalo,
to Slovensko naše
posiaľ tvrdo spalo.
Ale blesky hromu
vzbudzujú ho k tomu,
aby sa prebralo.
Ale blesky hromu
vzbudzujú ho k tomu,
aby sa prebralo.
(Filip, 17. 10. 2013, 7:53)

26. 10. 2013   Koncertní zájezd - Písek 26.-27.10.

Prosím o noty do autobusu - bude studium:-)
26.10.
6:00 odjezd od KK UH
(Staré Město, Zlechov, Buchlovice, Vyškov)
11:00 Písek (krátká prohlídka města s doprovodem)
12:30 oběd v restauraci u Reinerů (platí si každý sám)
14:00 ubytování, odpočinek
16:30 odjezd na koncert
17:00 akustická zkouška
19:00 koncert (přesun k ubytovně, večeře - raut do 24:00)
27.10.
9:30 uložení věcí do autobusu
10:00 prohlídka hřebčince
oběd individuálně
13:00-14:00 odjezd do Blatné (prohlídka náměstí, parku...)
17:00 koncert Blatná
24:00 příjezd UH

oblečení: černé, bílá šála, oblek + černý motýlek
vínko sebou:-)

program sobota 19:00
Jan Zlatoústý - Svjatyj Bože
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Iže cheruvimi
Gordon Young - Alleluia
Jacob Arcadelt - Ave Maria
Jo. Franc Anérius - Quid retribuam Domino
Jo. Franc Anerius - Dilexisti iustítiam
Susato Tielmann - Cum decore
Nikolai Kedrov - Otče náš
Michal Hroněk - Prší, prší
Heinz Lau - Príjdi ty, šuhajko
Zdeněk Lukáš - Jede sedlák
Antonín Tučapský - V tej naší studni
J. E. Moore - An Irish Blessing
Free at Last - Hairston Jester

program neděle 17:00
Jan Zlatoústý - Svjatyj Bože
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Iže cheruvimi
Jacob Arcadelt - Ave Maria
Jo. Franc Anérius - Quid retribuam Domino
Jo. Franc Anerius - Dilexisti iustítiam
Gordon Young - Alleluia
William Byrd - Ave verum corpus
Susato Tielmann - Cum decore
César Franck - Ave Maria
Nikolai Kedrov - Otče náš
František Macek - Pronošaše sja
Anton Bruckner - Locus iste
J. E. Moore - An Irish Blessing
Jester Hairston - Free at Last
(Filip, 25. 10. 2013, 17:35)

13. 10. 2013   Koncert - basilika Velehrad

15:00 zpěv při mši sv.
16:00 koncert spolu se sborem ČVUT Praha

program:
Jan Zlatoústý - Svjatyj Bože
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Iže cheruvimi
Jacob Arcadelt - Ave Maria
Gordon Young - Alleluia
Nikolai Kedrov - Otče náš
J. E. Moore - An Irish Blessing
Free at Last - Hairston Jester
(Filip, 29. 9. 2013, 22:21)

28. 9. 2013   Zpěv na svatbě - Staňa Haloda

11:45 sraz na kůru na Velehradě
12:00 svatba
Program:
A. Michna z Otradovic - Nebeští kavalérové
J. Arcadelt - Ave Maria
Gordon Young - Alleluia
J. E. Moore - An Irish Blessing
(Filip, 16. 9. 2013, 22:18)

2. 9. 2013   První zkouška v sezóně 2013-2014

Reduta 18:45

program:
Mozart - Korunovační
Koncert - Písek
Pavlica - Missa brevis
Výroční koncert

Dojednávám ještě setkání u prasátka a ostatních pochutin na sobotu odpoledne 31.8. - bližší info zde bude co nevidět:-)
(Filip, 6. 8. 2013, 12:53)

31. 8. 2013   Společné setkání

Zdravím,
všechny zvu na společné zahájení výroční sezóny 2013/14 v sobotu 31.8. od 16:00 na farní zahradě v UH.
Vepřová kýta a bečka zajištěna!!!
(Filip, 19. 8. 2013, 22:54)

13. 7. 2013   Svatba UH

11:45 akustická zkouška na kůru
12:30 svatba (Jana Kučerová)

program:
A. Michna z Otradovic - Nebeští kavalérové
G. Young - Alleluia
J. Arcadelt - Ave Maria
D. S. Bortňanskij - Tebe pojem
J. E. Moore - An Irish Blessing
G. F. Händel - Zadok the Priest
(Filip, 8. 7. 2013, 20:33)

8. 7. 2013   Zkouška na svatbu

Zkouška na svatbu je v pondělí 8. 7. 2013 v 18 h. na faře v UH (Masarykovo nám., vedle knihkupectví Portal). Přijde i p. Dýnka a varhanice Petra Foltýnová.
Prosím o dochvilnost!!!

Pozor na změnu - svatba 13. 7. 2013 začíná už v 12.30 h., sraz se posouvá na 12 h.!!!
(Filip, 7. 7. 2013, 17:00)

5. 7. 2013   Zpěv při mši sv. na Velehradě v 10.30 h.

7:45 zkouška na SGV
9:00 akustická zkouška v basilice
10:30 produkce
12:30 oběd
oblečení: černé dlouhé šaty (černá halenka, dlouhá černá sukně), bílá košile, černé sako, černý motýlek

1. Velehradská fanfára: Fr. Macek ? sóla, sbor, orchestr 2:25
2. Předehra písně - varhany 0:15
3. Píseň 829 ? 2 sloky - sóla, sbor, orchestr 2:30
4. Svjatyj Bože ? J. Zlatoústý ? jen sbor 0:50
5. Varhany ? preludium dle času
6. Pane, smiluj se ? Fr. Macek, Mše k poctě svatých Cyrila a Metoděje ? sóla, sbor, orchestr 1:25
7. Sláva: Mše k poctě svatých Cyrila a Metoděje - sóla, sbor, orchestr 4:00
8. Žalm 116: Fr. Macek ? sóla, sbor, orchestr 1:50
9. Po 2. čtení: Aleluja, Fr. Macek - sóla, sbor, orchestr 1:35
10. Po evangeliu ? Allilujija - sbor, orchestr 0:45
11. Věřím: P. Olejník ? sbor, varhany
12. Přímluvy: Hospodin pomiluj - sóla, sbor, orchestr 1x 0:15
13. Obětování: Píseň č. 829, 2 sloky - sóla, sbor, orchestr 2:30
14. Svatý: Mše k poctě svatých Cyrila a Metoděje - sóla, sbor, orchestr 3:15
15. Amen před Pater Noster - sóla, sbor, orchestr 0:20
16. Neboť tvé je království ? Fr. Macek - sóla, sbor, orchestr 0:20
17. Beránku Boží, Mše k poctě svatých Cyrila a Metoděje - sóla, sbor, orchestr 2:00
18. Sv. přijímání a) Pronošaše sja, Fr. Macek - sóla, sbor 3:30
b) Píseň 829, 1 sloka - sóla, sbor, orchestr 1:20
c) Hospodine, pomiluj ny!, Anotonín Dvořák - sóla, sbor, orchestr 4:30
d) Píseň 829 dle času
e) Preludium varhan dle času
19. Požehnání ostatky sv. Cyrila
20. Jděte ve jménu Páně, Bohu díky
21. Předehra písně ? žestě
22. Píseň 828 - sóla, sbor, orchestr 1:40
23. Předání cen
24. Pozdravné projevy
25. Velehradská fanfára ? sóla, sbor, orchestr 2:25
26. Glagolská mše Postludium ? Leoš Janáček ? varhany, sólo 2:50
27. Glagolská mše Intráda ? Leoš Janáček ? jen orchestr 1:50
(Filip, 28. 6. 2013, 15:27)

4. 7. 2013   zkouška na Velehradě

13:00 - 17:00 zkouška v kapli na Stojanově (tam, co chodíme na oběd)
(Filip, 1. 7. 2013, 22:24)

1. 7. 2013   Pravidelná zk. sboru

program:
1/ Velehrad
2/ svatba
(Filip, 23. 6. 2013, 21:23)

24. 6. 2013   Pravidelná zk. sboru

program:
1/ Velehrad
2/ svatba
(Filip, 23. 6. 2013, 21:15)

22. 6. 2013   Kněžské svěcení - Olomouc

6:00 - odjezd ČSAD UH stanoviště 26
7:45 - 8:00 rozezpívání v katedrále
8:00 - 8:30 zkouška s orchestrem
8:30 - růženec
9:30 - Slavnostní svěcení novokněží v katedrále sv. Václava v Olomouci
12:00 - oběd v semináři
13:30 - odjezd z Olomouce

zpíváme: bílý vrch a černý spodek

Program:
8:00 ? 8:30 zkouška v katedrále
8:30 ? růženec
9:20 ? komentář
po komentáři: Bože cos ráčil (828 - sloky dle času)
9:28 ? ticho
9:30 ? po zazvonění: J. Strejc - Ecce sacerdos magnus
ordinárium ? P. J. Olejník (Pane smiluj se, Sláva)
po 1. čtení: Žalm: Pán je můj pastýř
po 2. čtení: Zaznělo nám slovo (829 - třetí sloka)
po promluvě, komentář a hned: Přijď, ó Duchu přesvatý (422 - 5 slok)
litanie
Veni sancte spiritus
Sacerdotes tui
Iže cheruvimi
k obětování: Příjmi, Otče, oběť (829 - čtvrtá sloka)
k přijímání: Fr. Macek - Pronošaše sja
Otevřela se již nebes brána (829 - šestá sloka)
Ježíši Králi (707 - dle času)
po přijímání: Te Deum (928 - 4 sloky)
chorál: Svatý Václave (830 - 3 sloky)
Velehradská fanfára (Všichni svatí)
Chválu vzdejme (802 - 2 sloky)
(Filip, 11. 6. 2013, 19:15)

21. 6. 2013   Koncert - Velehrad

15:45-16:10 akustická zkouška Svatopluku
16:30 koncert
17:30 možnost posezení ve sklípku (150+100)

Svatopluk + Pražský SPS (PSSCHOIR)

program:
Ave Maria - César Franck
Nikolai Kedrov: Otče náš
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij: Iže cheruvimi
Gordon Young: Alleluia
František Macek: Pronošaše sja
W.A. Mozart - Lacrimosa

oblečení: halenky + saka
(Filip, 11. 6. 2013, 19:00)

8. 6. 2013   5. ročník Festivalu Dr. Antonína Tučapského

11:00 odjezd autobusem od KK UH (SM, Zlechov, Buchlovice)
11:00-12:45 oběd v restauraci (čas pro všechny sbory)
10:00-11:45 akustická zk. BD (čas pro všechny sbory)
13:00 zahájení přehlídky
15:45 vyhodnocení
16:00-17:20 akustická zk. Hřbitovní kostel
18:00 koncert všech sborů + předání cen (Hřbitovní kostel)
20:00 společný raut

Soutěžní program:
Dybych já věděla - Antonín Tučapský
Ave Maria - César Franck
Otče náš - Nikolai Kedrov
Iže cheruvimi - Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij
Otče náš - Antonín Tučaspký
Free at Last - Hairston Jester

zpíváme v nových sborových halenkách - páni saka (v kostele je chladno!)

další sbory:
K dur Kuřim
Danielis Rousínov
PS Pavlíny Zámečníkové
SPS Uničov
HPD Rodoljub
VSPS
(Filip, 6. 6. 2013, 11:04)

3. 5. 2013   Soustředění sboru 3.- 5. 5.

http://horskachata-arnika.cz/

cena 370 Kč (peníze prosím Jirkovi!)
nezapomeňte na pitivo a modré pyjamo!!!

pátek
17.30 - příjezd a ubytování
18.00 - 19.00 večeře
19.00 - 22.00 zkouška
sobota
8.00 - 9.00 snídaně
9.00 - 12.00 zkouška
12.00 - 14.30 oběd
14.30 - 18.00 zkouška
18.00 - 19.00 večeře
19.00 - 20.30 zkouška
20.30 - promítání fotek,DVD koncertů atd.
neděle
8.00 - 9.00 snídaně
9.00 - 11.30 zkouška
12.00 - oběd

prozatimní návrh programu:
1/ FAT 8.6.
V tej naší studni - Antonín Tučapský
Ave Maria - César Franck
Otče náš - Nikolai Kedrov
Iže cheruvimi - Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij
Otče náš - Antonín Tučaspký
All My Trials - Norman Luboff
2/ Velehrad 21.6.
Ave Maria - César Franck
Otče náš - Nikolai Kedrov
Iže cheruvimi - Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij
Otče náš - Antonín Tučaspký
All My Trials - Norman Luboff
3/ Olomouc 22.6.
Bože cos ráčil (kancionál 828 sloky dle času)
Ecce sacerdos magnus
Ordinárium ? P.J. Olejník (Pane smiluj se, Sláva)
Žalm: Pán je můj pastýř
Zaznělo nám slovo (po druhém čtení 829 - třetí sloka)
Přijď, ó Duchu přesvatý (422 - 5 slok)
Veni sancte spiritus
Sacerdotes tui
Dilexisti iustitiam
Quid retribuam Domino
Tebe poem
Ježíši Králi (707 - dle času)
Te Deum (928 - 4 sloky)
Svatý Václave (830 - 3 sloky)
Velehradská fanfára (Všichni svatí)
Chválu vzdejme (802 - 2 sloky)
4/ Velehrad 5.7.
Píseň Ejhle oltář (829)
Jan Zlatoústý ? Svjatyj Bože
Fr. Macek ? Hlaholská mše (Pane, smiluj se, Sláva, Svatý, Beránku Boží)
Fr. Macek ? Jděte do celého světa
Fr. Macek ? Aleluja
P. Josef Olejník - Věřím
Přímluvy: Gospodi pomiluj
3x Amen: chorálně
Pater noster: latinsky
František Macek - Neboť Tvé je království
Fr. Macek ? Pronošaše sja
Antonín Dvořák ? Hospodine, pomiluj ny!
Píseň Bože, cos ráčil (828)
Píseň č. 802 ? Chválu vzdejme
5/ dušičky
W. A. Mozart - Mše C dur KV 317 'Korunovační mše'
6/ adventní koncerty
?
7/ další

Pokud Vás něco pěkného napadne - dejte vědět dopředu, ať se dají vytřídit a nakopírovat noty!
(Filip, 26. 4. 2013, 7:29)

25. 2. 2013   Není zkouška!

Z důvodu jarních prázdnin nebude zkouška!
Další bude až 4.3.2013
(Filip, 19. 2. 2013, 9:21)

11. 2. 2013   Pravidelná zk. sboru v 18:45

program:
Fr. Macek ? Pronošaše sja
Jo. Franc Anérius - Quid retribuam Domino
Jo. Franc Anerius - Dilexisti iustítiam
César Franck - Ave Maria
Jiří Strejc - Ecce sacerdos magnus
James Moore - An Irish Blessing
Jan Zlatoústý ? Svjatyj Bože
Norman Luboff - All My Trials
Jester Hairston - Free at Last
Jaroslav Ježek - David a Goliáš
Antonín Tučaspký - Otče náš
Bohuslav Matěj Černohorský - Moteto
William Byrd - Ave verum corpus

Nezapomeňte na zaplacení příspěvku 150 Kč za pololetí!
http://www.youtube.com/watch?v=MThKGlVNjc8&playnext=1&list=PLCD8B26E18BD0D14A&feature=results_main
(Filip, 10. 2. 2013, 22:35)

21. 1. 2013   Pravidelná zk. sboru v 18:45 - zrušeno!!!

Z důvodu ledovky zkouška dnes zrušena!!!!
Prosím o info ostatním!!!
Díky

program:
program:
James Moore - An Irish Blessing
Jan Zlatoústý ? Svjatyj Bože
Fr. Macek ? Pronošaše sja - dokopíruji!
Nikolai Kedrov - Otče náš
Jan Novák - Exertitia mythologica
Jo. Franc Anérius - Quid retribuam Domino
Jo. Franc Anerius - Dilexisti iustítiam
Jiří Strejc - Ecce sacerdos magnus
William Byrd - Ave verum corpus - dokopíruji
César Franck - Ave Maria
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Preludium
(Filip, 21. 1. 2013, 15:05)

14. 1. 2013   Pravidelná zk. sboru

program:
James Moore - An Irish Blessing
Jan Zlatoústý ? Svjatyj Bože
Fr. Macek ? Pronošaše sja - dokopíruji!
Nikolai Kedrov - Otče náš
Jan Novák - Exertitia mythologica
Jo. Franc Anérius - Quid retribuam Domino
Jo. Franc Anerius - Dilexisti iustítiam
Jiří Strejc - Ecce sacerdos magnus
William Byrd - Ave verum corpus - dokopíruji
César Franck - Ave Maria
(Filip, 8. 1. 2013, 15:54)

7. 1. 2013   První zkouška v roce 2013

Program:
ochutnávka vánočního cukroví
zamyšlení nad dramaturgickým plánem
zahraničí
festival A.T.
velehradská pouť
dušičkový koncert
noty:
James Moore - An Irish Blessing
Jan Zlatoústý ? Svjatyj Bože
Fr. Macek ? Pronošaše sja
Antonín Dvořák ? Hospodine, pomiluj ny!
z oratoria Svatá Ludmila
Nikolai Kedrov - Otče náš
Jan Novák - Exertitia mythologica
Jo. Franc Anérius - Quid retribuam Domino
Jo. Franc Anerius - Dilexisti iustítiam
Jiří Strejc - Ecce sacerdos magnus
William Byrd - Ave verum corpus
(Filip, 2. 1. 2013, 16:09)

29. 12. 2012   Koncert - Moravské Lieskové

13:00 odjezd od KK UH
14:00 akustická zkouška
15:00 koncert
18:00 návrat do UH

sebou: OP, noty, teplé oblečení do kostela, ženy - bílé šály

Program:
Antonín Tučapský - Dítě se zrodilo
Antonín Tučapský - Aj, dnes v Betlémě
anonym - Adeste fideles
anonym - Good King Wenceslas
anonym - Co se tak svítí v Betlémě
J. Franus - Novou radost
anonym - Betlémské pastviny
Václav Karel Holan Rovenský - Nové hvězdy nové světlo

Jakub Jan Ryba - Česká mše vánoční (výběr - Gloria, Graduale, Credo, Offertorium, Agnus Dei, Závěr)
(Filip, 28. 12. 2012, 21:44)

25. 12. 2012   zpěv na hrubé - basilika Velehtrad

9:50 sraz v basilice
10:00 mše sv,

J.J. Ryba - Česká mše vánoční
(Filip, 4. 11. 2012, 10:03)

24. 12. 2012   Půlnoční mše na Velehradě

23.20 - sraz v předu u varhan
23:30 - zpěv koled

Program:
J.J. Ryba - Česká mše vánoční
(Filip, 4. 11. 2012, 10:00)

21. 12. 2012   generálka s orchestrem

18:45 Velehrad - basilika
(Filip, 18. 12. 2012, 8:20)

14. 12. 2012   Sborový sklípek Nikodém Míša

odjezd autobusu z ČSAD je 18:25
Polešovice (zastávka u kina)

Vyškovjáci vyjíždí 17:30

Zpět s VSPS mezi 24:00-1:00 do UH (ČSAD)
prosím o přinesení ukázky slaného a sladkého pečiva

GPS souřadnice
Loc: 49°2'0.251"N, 17°20'44.053"E

Teple se obléct a obout! (Je tam chladno)

Příspěvek je 150 Kč (zbytek ze sborové kasy)
(Filip, 10. 12. 2012, 16:40)

23. 11. 2012   Návrh sklepa v Polešovicích 18:00

zajištěný sborový sklep, guláš, víno, kafe, čaj
prosím o přinesení ukázky slaného a sladkého pečiva
GPS souřadnice
Loc: 49°2'0.251"N, 17°20'44.053"E
autobusová zastávka - Polešovice dvůr (kino)
Teple se obléct a obout! (Je tam chladno)
Příspěvek je 100 Kč (zbytek ze sborové kasy)
(Filip, 16. 10. 2012, 15:06)

5. 11. 2012   Pravidelná zk. sboru nebude!

(Filip, 4. 11. 2012, 21:09)

2. 11. 2012   Dušičkový koncert - Uherské Hradiště 19:30

17:30 - 19:00 akustická zk.
19:30 - koncert
kostel sv. Františka Xaverského
oblečení: černé + bílé šály (kabáty)

program:
John Rutter - Magnificat

Filharmonie Bohuslava Martinů + VSPS
http://www.youtube.com/watch?v=F3O_cV4bxRk
(Filip, 1. 11. 2012, 22:29)

1. 11. 2012   zkouška Zlín - Dům umění

16:30 odjezd autobusu od KK UH (přes Březolupy)
17:30 - 21:00 - zkouška v Domě umění - Zlín
(Filip, 30. 10. 2012, 9:53)

26. 10. 2012   Zpěv při pomníčku vedle reduty v 18:00

Sraz 17:15 ve zkušebně, začátek 18:00

program se bude dolaďovat!!!
vloni se zpívalo:
Aleluja
V tej naší studni
Cum decore
Alta trinita
Hymny ČR + SK

Tebe poem

oblečení - civil (teplé oblečení)

Píseň Nad Tatrou sa blýska vznikla v roce 1844 během odchodu bratislavských studentů do Levoče. Text napsal Janko Matúška na melodii slovenské lidové písničky Kopala studienku. V roce 1920 se první sloka stala součástí československé hymny. Od roku 1993 jsou slovenskou hymnou první dvě sloky.

Nad Tatrou sa blýska
hromy divo bijú,
nad Tatrou sa blýska
hromy divo bijú.
Zastavme ich bratia
veď sa ony stratia,
Slováci ožijú.
Zastavme ich bratia
veď sa ony stratia,
Slováci ožijú.

To Slovensko naše
posiaľ tvrdo spalo,
to Slovensko naše
posiaľ tvrdo spalo.
Ale blesky hromu
vzbudzujú ho k tomu,
aby sa prebralo.
Ale blesky hromu
vzbudzujú ho k tomu,
aby sa prebralo.

Písnička měla několik variant textu, ještě před první světovou válkou se objevila změna, která se pak dostala i do československé hymny. Ve třetím řádku se zpívalo: ?Zastavme sa bratia?. Po vzniku samostatného Slovenska v roce 1993 se slova změnila na současnou verzi ?Zastavme ich bratia?. Ve starých učebnicích je však stále obsažena "starší" verze. Nyní už se ve slovenské hymně zpívá pouze ?Zastavme ich bratia?.

Písnička se objevila tiskem už v roce 1851 pod názvem ?Dobrovoľnícka?:

Nad Tatrou sa blýska hromy divo bijú.
Zastavme ich bratia, veď sa ony stratia,
Slováci ožijú.

To Slovensko naše dosiaľ tvrdo spalo.
Ale blesky hromu vzbudzujú ho k tomu,
Aby sa prebralo.

Ešte jedle rastú na krivánskej stráni.
Kto jak Slovák cíti, nech sa šable chití
A medzi nás stane.

Už Slovensko vstáva, putá si strháva
Hej, rodina milá! Hodina odbila
Žije matka Sláva.

V období 2. světové války užívalo Slovensko jako hymnu píseň ?Hej, Slováci?. I když třeba byla snaha o znovuvzkříšení téhle skladby na počátku devadesátých let zřejmá, na její ustanovení jako hymny novodobé Slovenské republiky to z mnoha, i zcela zřejmých důvodů nemohlo stačit.
(Filip, 22. 10. 2012, 22:10)

24. 9. 2012   Pravidelná zk. sboru v 18:45

Bude dělená zkouška:

noty Magnificat ke stažení:
http://uloz.to/xwnhkrK/john-rutter-magnificat-zip

odkaz na nácvik:
http://home.earthlink.net/~mahaneyc/magnificat.html

Fonetická výslovnost:
O v rouz, e lalvli rouz, o v rouz, iz ól mai song,
O v rouz, e lalvli rouz, o v rouz, iz ól mai song.
Hárkn tu mí, bous ould end jang,
Hau dys rouz bigen tu spring, e férr rouz tu majn laiking.
In ól dys wrld nenou Áj nan.

Fajv bránčiz ov det rouz dér bín, d uič bí bous fér end šín.
D rouz iz kóld Mery, hevns kvín. Aut ov hrr bosm e blosm spreng.
D frrst bránč uoz ovgrejt onr: Det blest Marie šud bér d flaur:
Dér kejm en ejndžl from hevns taur Tu brejk d devls bond.

D seknd bránč uoz grejt ov majt, det spreng apon Kristmes najt.
D stár šon ouvr Beslem brajt, Det men šud sí it bous dej end najt.

O v rouz, e lalvli rouz, o v rouz, iz ól mai song,
O v rouz, e lalvli rouz, o v rouz, iz ól mai song.
D srrd bránč did spring end spred, srí kinges den d bránč led
antu aur lejdy in hrr čajldbed, intu Beslem det bránč spreng rajt.
D fórs bránč it spreng tu hel, d devls paurfór tu fel.
Det nou soul šud duel, d bránč sou blesid fuly spreng.
D fifs bránč it uoz sou suít, it spreng tu hevn, bous krop end rút,
dérin tu duel end bí aur bout: Sou blesidly, blesidly sou blesidly it
spreng.

O v rouz, e lalvli rouz, o v rouz, iz ól mai song,
O v rouz, e lalvli rouz, o v rouz, iz ól mai song.
Prej uí tu hrr uis grejt onr, Ší det bér d blesid flaur,
Tu bí aur help end aur sakr, end šíld as from d findes bond.
(Filip, 18. 9. 2012, 9:39)

13. 9. 2012   Mistrovství světa v LRU - plavaná Uherské Hradiště 2012

Pozor změna času!!!
Celé posunuté o 1 hodinu!!!
(původně sraz 15:15, nově - 16:15)


16:15 - sraz v průjezdu na faře (rozezpívání)
16:30 - 16:50 zpěv na tribuně ve sborovém oblečení
po skončení projevů - hymna ČR


16. 50 - Na podiu zůstává SPS Svatopluk a moderátor promluví krátce ke konání MS v Uherském Hradišti.
(poděkování partnerům a sponzorům)
16.30-16.55 hodin - seřazení jednotlivých týmů na seřadišti - v prostoru na za Redutou
(ke každému týmu bude přiřazeno dítě z Hradišťánku v kroji, které ponese ceduli státu)
16.56 - Slavnostní pochod zahájí průvod v čele se skupinou Memento Mori ? historičtí bubeníci ve směru ulicí Nádražní. Celý průvod směřuje na plochu Masarykova náměstí, a tam se shromáždí před hlavním pódiem.(Memento Mori slavnostně bubnuje v řadě před podiem).
- Po seřazení jednotlivých týmů zazní znělka hostitelského města.
- Ceremoniář - moderátor pozve na podium vyzve čestné hosty ke slavnostnímu zahájení

- Slavnostní zahájení (průběžné tlumočení).

- Po skončení oficiálních projevů zazní státní hymna ČR v podání SPS sboru Svatopluk .
(při státní hymně bude vztyčena vlajka ČR ? stožár + vlajka KK, - vlajku vztyčí po vyzvání moderátorem předseda MO)

Program: (výběr na 20 minut + hymna ČR)
Jan Zlatoústý - Svjatyj Bože
anonym - Alta trinita beata
Susato Tielmann - Cum decore
Jacob Arcadelt - Ave Maria
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe poem
Nikolai Kedrov - Otče náš
Leoš Janáček - Ty ukvalský kostelíčku
Gordon Young ? Aleluja
Michal Hroněk - Prší, prší
Heinz Lau - Príjdi ty, šuhajko
Zdeněk Lukáš - Jede sedlák
Antonín Tučapský - V tej naší studni
Norman Luboff - All My Trials
Jester Hairston - Free at Last
Henry Smith - Ride The Chariot
Jaroslav Ježek - David a Goliáš
(Filip, 10. 9. 2012, 15:32)

10. 9. 2012   Pravidelná zk. sboru v 18:45

1/ program (Rybáři)
2/ dušičky (Rutter)
3/ domluva soustředění
odkaz na nácvik:
http://home.earthlink.net/~mahaneyc/magnificat.html
(Filip, 4. 9. 2012, 21:28)

1. 9. 2012   Slavnostní otevření objektu (bývalý dům služeb)

16:00 - akustická zk.
16:30 - 17:00 koncert (Dům služeb)

program:
Jan Zlatoústý - Svjatyj Bože
anonym - Alta trinita beata
Susato Tielmann - Cum decore
Jacob Arcadelt - Ave Maria
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe poem
Nikolai Kedrov - Otče náš
Leoš Janáček - Ty ukvalský kostelíčku
Gordon Young ? Aleluja
Michal Hroněk - Prší, prší
Heinz Lau - Príjdi ty, šuhajko
Zdeněk Lukáš - Jede sedlák
Antonín Tučapský - V tej naší studni
Norman Luboff - All My Trials
Jester Hairston - Free at Last
Henry Smith - Ride The Chariot
Jaroslav Ježek - David a Goliáš

zpěv v halenkách a sakách
(Filip, 1. 8. 2012, 22:16)

1. 9. 2012   fotky ze svěcení (Olomouc 23.6.)

(Filip, 7. 7. 2012, 8:02)

1. 9. 2012   odkaz na internet 5. 7. 2012

(Filip, 7. 7. 2012, 18:34)

27. 8. 2012   První zkouška v sezóně 2011-2012

18:45 - reduta

program:
Jan Zlatoústý - Svjatyj Bože
anonym - Alta trinita beata
Susato Tielmann - Cum decore
Jacob Arcadelt - Ave Maria
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe poem
Nikolai Kedrov - Otče náš
Leoš Janáček - Ty ukvalský kostelíčku
Gordon Young ? Aleluja
Michal Hroněk - Prší, prší
Heinz Lau - Príjdi ty, šuhajko
Zdeněk Lukáš - Jede sedlák
Antonín Tučapský - V tej naší studni
Norman Luboff - All My Trials
Jester Hairston - Free at Last
Henry Smith - Ride The Chariot
Jaroslav Ježek - David a Goliáš
(Filip, 18. 6. 2012, 14:46)

25. 8. 2012   Zahájení sezóny 2012-2013 v Tupesích

Všechny sboristy zvu na zahájení sborové sezóny 2012-2013 do Tupes.
(dům číslo 250 - 49°5'1.665"N, 17°22'41.396"E - vedle smaltovny)

Od 17:00 (autobus jede z UH 17:22 - 17:44)

Sebou: skleničku a něco na ochutnání pro ostatní, hlasivky a slováckou náladu.
Víno, pivo, prasátko - zajištěno!

Nezapomeňte na pondělní zkoušku 27. a následné koncerty!!!
(Filip, 1. 8. 2012, 22:15)

18. 8. 2012   Pouť na svatém Hostýně

Oslavy 100. výročí korunovace sochy Panny Marie Svatohostýnské
Sobota 18. srpna 2012 ? 10:15

6:21 - odjezd vlakem z UH
6:31 - odjezd vlakem ze SM
7:06 - odjezd vlakem z Hulína
7:32 - příjezd Bystřice pod Hostýnem

7:40 - možnost přisednutí do autobusu z Vyškova

8:00 ? 9:15 zkouška všech zpěváků a hudby na tribuně (venku vedle basiliky)
9:15 ? 9:40 pauza
9:50 ? 10:00 společný nácvik: ordinária, žalmu, přímluv..
(zpěváci a hudba již na tribuně)
10:00 ? 10:10 zpěv písně 817 ? Zdrávas, Maria! (nápěv 828 ? Bože, cos ráčil)
10:10 ? 10:15 ticho přede mší sv.
10:15 ? zahájení slavnostní liturgie ? záznam TV NOE
11:45 ? předpokládané ukončení
1/ vstup: František Macek ? Fanfára (žestě, timpani)
2/ vstupní zpěv: Mariánská píseň (2 sloky)
3/ Pane, smiluj se: František Macek - Velehradské ordinárium
4/ Sláva: Velehradské ordinárium
5/ žalm 44: František Macek - Po své pravici máš královnu...
6/ před evangeliem: Mariánská píseň (1 sloka)
7/ po evangeliu: František Macek - Aleluja II
8/ Věřím: Velehradské ordinárium
9/ přímluvy: František Macek - Kyrie II
10/ k obětování: Jacob Arcadelt - Ave Maria
11/ Svatý: Velehradské ordinárium
12/ Beránku Boží: Velehradské ordinárium
13/ k sv. přijímání: a) César Franck - Panis angelicus (verze: sólo a sbor)
b) Ježíši Králi 707 (7 slok)
c) J. P. Lécot ? Hymna velkého jubilea
d) Te Deum ? 982 (4 sloky)
14/ po mši sv.: a) František Macek - Svatohostýnské Zdrávas
b) František Macek ? Fanfára (žestě, timpani)
c) Chválu vzdejme 802 (5 slok)
Mariánská píseň ?Usedla si holubice? bude na nápěv písně Ejhle oltář? upravené texty budou
pro lid a sbory namnoženy!


http://www.sgv.cz/?ukaz=60_noty_-_sv._hostyn_2012&IdMenu=60&grafika=0

Zpět:
13:49 - Bystřice pod Hostýnem
14:26 - Hulín
15:05 - UH

15:59 - Bystřice pod Hostýnem
16:29 - Hulín
17:05 - UH

17:56 - Bystřice pod Hostýnem
18:26 - Hulín
19:00 - SM
19:06 - UH
(Filip, 10. 7. 2012, 11:49)

5. 7. 2012   Velehradská pouť

8:00 akustická zkouška na tribuně
9:35 - 9:55 pauza
9:55 nácvik pro lid
10:30 zahájení mše sv.
12:15 sv. přijímání na SGV (hudebna)
12:55 oběd na Stojanově

oblečení: bílo-černé

program:
1. Velehradská fanfára: Fr. Macek - sbor, sólo soprán a bas, žestě, varhany I, II, tympány, zvony....................2:25
2. Předehra písně - varhany..................................................................................................................................0:15
3. Píseň č. 829 - 2 sloky - sbor, sólo soprán a bas, žestě, varhany I, II, tympány, zvony, lid..............................2:30
4. Varhany - preludium podle času

5. Pane, smiluj se - Poutní mše: Fr. Macek - sbor, sólo soprán a bas, žestě, varhany I, II, lid............................0:55
6. Sláva - začne sbor, Poutní mše - sbor, sólo soprán a bas, žestě, varhany I, II, tympány, zvony, lid...............3:50

7. Žalm: Fr. Macek - sbor, sólo bas, žestě, varhany I, II, tympány, zvony, lid....................................................1:50

8. Po 2.čtení předehra písně ? varhany................................................................................................................0:10
9. Píseň č. 829 - jedna sloka - sbor, sólo soprán a bas, žestě, varhany I, II, tympány, zvony lid........................1:15

10. Po evangeliu - Aleluja II. - sbor, sólo soprán a bas, žestě, varhany I, II, tympány,zvony.............................0:55

11. Věřím - P. Olejník -sbor, varhany a lid..........................................................................................................2:30
12. Přímluvy (přinášení darů) - sbor po jednotlivých prosbách - odpověď: Kyrie II - sbor, sólo soprán a bas, žestě, varhany I, II, tympány, zvony, lid.........................................................................................................1x 0:20

13. Obětování ? Svatohostýnské zdrávas Fr. Macek - sbor, sólo soprán a tenor, žestě, varhany I, II, tympány, zvony,...................................................................................................................................................................2:50
14. Varhany - preludium podle času

15. Svatý - Poutní mše: Fr. Macek - sbor, sólo soprán a bas, žestě, varhany I, II, tympány, zvony, lid.............2:50

16. 3x Amen před modlitbou Pater noster ? sbor, sólo soprán a bas, žestě, varhany I, lid..................................0:20
17. Neboť tvé je království - sbor, sólo soprán a bas, žestě, varhany I, II, tympány, zvony, lid.........................0:20

18. Beránku Boží - Poutní mše: Fr. Macek - sbor, sólo soprán a bas, žestě, varhany I, II, tympány, zvony, lid..........................................................................................................................................................................1:00
19. Sv. přijímání: a) Svou pšenicí mě nasytíš J. Rusek - sbor, sólo soprán, žestě, varhany I, II, tympány, zvony .............................................................................................................................................3:30
b) píseň č. 829 - dvě sloky - sbor, sólo soprán a bas, žestě, varhany I, II, tympány, zvony, lid.......................................................................................................................................2:50
c) Nejvyšší a mocný, dobrý Pane, 5 slok Fr. Macek - sbor, sólo soprán a bas, žestě, varhany I, II, tympány,zvony,............................................................................................................ 1:40
d) píseň č. 829 - dvě sloky - sbor, sólo soprán a bas, žestě, varhany I, II, tympány, zvony, lid.......................................................................................................................................2:50
e) Preludium varhan podle času

20. Požehnání ostatky sv. Cyrila

21. Jděte ve jménu Páně, Bohu díky

22. Předehra písně ? žestě
23. Píseň č.828 - jedna sloka - sbor, sólo bas, žestě, lid, varhany I, II, tympány, zvony, lid...............................1:40
24. Předání cen

Konec přímého vysílání televize

25. Pozdravné projevy
26. Velehradská fanfára: Fr. Macek ? žestě, dechovka, sbor, sólo soprán a bas, varhany I, II, tympány, zvony
27. Předehra písně ? varhany
28. Píseň č.828 - jedna sloka - sbor, sólo bas, žestě, varhany I, II, tympány, zvony, lid
(Filip, 2. 7. 2012, 18:35)

3. 7. 2012   Zkouška na Velehradě od 16:00

4. 7. zkouška nebude!!

3.7. v učebně 1 SGV od 16:00 do 18:30
(studenti zkoušejí od 13:00)
5.7. od 8:00 na tribuně v bílo-černém oblečení
(Filip, 18. 6. 2012, 14:53)

29. 6. 2012   Koncert k výročí posvěcení kostela UH

17:00 - kostel acapella
17:30 - kostel Vivaldi
19:00 - kostel sv. Františka Xaverského

program:
G.P. da Palestrina - Ave Maria
B. Černohorský - Moteto
Nikolaj Kedrov - Otče náš
Gordon Young - Alleluia

A. Vivaldi - Gloria
zpěv v halenkách a sakách
(Filip, 25. 6. 2012, 22:05)

25. 6. 2012   Zkouška

s orchestrem: Vivaldi
(Filip, 18. 6. 2012, 14:27)

23. 6. 2012   Zpěv při kněžském svěcení - Olomouc

5:45 - odjezd z Velehradu
6:00 - odjezd od policie (naproti ČSAD UH)
7:45 - 8:00 rozezpívání v katedrále
8:00 - 8:30 zkouška s orchestrem
8:30 - růženec
9:30 - Slavnostní svěcení novokněží v katedrále sv. Václava v Olomouci
12:00 - oběd v semináři
13:00 - odjezd z Olomouce

zpíváme: bílý vrch a černý spodek

Program:
Bože cos ráčil (kancionál 828 sloky dle času)
Ecce sacerdos magnus
Ordinárium ? P.J. Olejník (Pane smiluj se, Sláva)
Žalm: Pán je můj pastýř
Zaznělo nám slovo (po druhém čtení 829 - třetí sloka)
Přijď, ó Duchu přesvatý (422 - 5 slok)
Veni sancte spiritus
Sacerdotes tui
Dilexisti iustitiam
Quid retribuam Domino
Tebe poem
Příjmi, Otče, oběť (829 - čtvrtá sloka)
Otevřela se již nebes brána (829 - šestá sloka)
Jako laň prahne po vodních bystřinách
Ježíši Králi (707 - dle času)
Te Deum (928 - 4 sloky)
Svatý Václave (830 - 3 sloky)
Velehradská fanfára (Všichni svatí)
Chválu vzdejme (802 - 2 sloky)
(Filip, 8. 10. 2011, 14:57)

7. 5. 2012   Pravidelná zk. sboru v 18:45

Zdravím a prosím o pečlivější a zodpovědnější docházku do pravidelných sborových zkoušek. Čeká nás zpěv při kněžském svěcení v Olomouci 23.6., důležitý koncert 29.6. v UH, zpěv na Velehradské pouti 5.7. a při výroční pouti na Svatém Hostýně!
Při poslední zkoušce bylo přítomno pouze 16 zpěváků!
(Filip, 6. 5. 2012, 21:53)

16. 4. 2012   Pravidelná zk. sboru v 18:45

v komorním sále reduty!
(v naší zkušebně probíhá výstava do 20.4.)
Díky
(Filip, 10. 4. 2012, 16:40)

2. 4. 2012   Pravidelná zk. sboru v 18:45

Se konná v komorním sále reduty.
(Filip, 1. 4. 2012, 20:29)

12. 3. 2012   Pravidelná zk. sboru v 18:45

program k nácviku během jara:

Antonio Vivaldi - Gloria
Giovanni Pierluigi Palestrina - Ave Maria
Bohuslav Matěj Černohorský - Moteto
Jan Novák - Exertitia mythologica
Nikolai Kedrov - Otče náš
Jiří Strejc - Ecce sacerdos magnus
Jo. Franc Anérius - Quid retribuam Domino
Jo. Franc Anerius - Dilexisti iustítiam
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe poem
Jacob Arcadelt - Ave Maria
César Franck - Panis angelicus
František Macek - Svatohostýnské Zdrávas
J. P. Lécot - Hymna velkého jubilea
František Macek - Velehradské ordinárium
William Byrd - Ave verum corpus
(Filip, 9. 3. 2012, 12:02)

3. 3. 2012   KONCERT MORAVSKÝCH MADRIGALISTŮ

POZVÁNKA NA POSTNÍ KONCERT

V 16:00 - KOSTEL SV. FRANTIŠKA XAVERSKÉHO
vstupné dobrovolné

program:
Tučapský, Thompson, Bruckner, Zelenka, Palestrina
(Filip, 2. 3. 2012, 15:18)

27. 2. 2012   Pravidelná zk.

odkaz na video dušičkového koncertu 2011 od Pavlíny:


http://www.youtube.com/user/pajaSps
(Filip, 25. 2. 2012, 20:47)

20. 2. 2012   odpadá pravidelná zk. sboru

z důvodu jarních prázdnin

další zkouška v pondělí 27.2.
program:
Vivaldi - Gloria
Giovanni Pierluigi Palestrina: Ave Maria
Bohuslav Matěj Černohorský - Moteto
Jan Novák - Exertitia mythologica
Nikolai Kedrov - Otče náš
(Filip, 14. 2. 2012, 13:58)

28. 1. 2012   Zpívání v Ořechově

9:45 sraz v kostele Ořechov (Je nutné domluvit dopravu)
10:00 zpěv při mši sv.
10:45 koncert v kostele - zpívá chrámová sbor (Polské koledy)
11:15 pozvánka na prasátko

Program:
Jacob Arcadelt - Ave Maria
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe poem
P.I.Čajkovkij - Otče náš
Gordon Young ? Aleluja

Vivaldi - Gloria - ke stažení:
http://www3.cpdl.org/wiki/index.php/Gloria,_RV_589_%28Antonio_Vivaldi%29
(Filip, 24. 1. 2012, 7:48)

16. 1. 2012   Pravidelná zk. v 18:45

program:
Vivaldi - Gloria
Giovanni Pierluigi Palestrina: Ave Maria
Bohuslav Matěj Černohorský - Moteto
Jan Novák - Exertitia mythologica
Jacob Arcadelt - Ave Maria
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe poem
P.I.Čajkovkij - Otče náš
Gordon Young ? Aleluja
(Filip, 13. 1. 2012, 13:07)

9. 1. 2012   První zkouška v roce 2012

Program:
Vivaldi - Gloria
Giovanni Pierluigi Palestrina: Ave Maria
Bohuslav Matěj Černohorský - Moteto
Jan Novák - Exertitia mythologica
(Filip, 29. 12. 2011, 23:14)

25. 12. 2011   zpěv na hrubé

10:00 v basilice
(Filip, 14. 11. 2011, 21:23)

24. 12. 2011   Půlnoční mše na Velehradě

Sraz v předu u varhan v 23.20 h.
Zpěv od 23:30

Program:
(Filip, 28. 6. 2011, 10:31)

23. 12. 2011   zkouška v basilice na Velehradě

19:00 - generální zkouška na místě s orchestrem
(Filip, 14. 11. 2011, 21:22)

12. 12. 2011   Prvidelná zk. v Redutě v 18:45

Zkouška nebude ve zkušebně, ale v komorním sále Reduty.
(Filip, 7. 12. 2011, 14:49)

5. 12. 2011   Odpadá pravidelná zk.

Z důvodu slavení sv. Mikuláše odvolávám pravidelnou zk. sboru.
Další zk. sboru 12.12.
program:
Giovanni Pierluigi Palestrina: Ave Maria
Bohuslav Matěj Černohorský - Moteto
Jan Novák - Exertitia mythologica
V. Mýtný - Valašská mše jitřní
(Filip, 29. 11. 2011, 20:10)

7. 11. 2011   Pravidelná zk. sboru

program:
Giovanni Pierluigi Palestrina: Ave Maria
Bohuslav Matěj Černohorský - Moteto
Jan Novák - Exertitia mythologica
V. Mýtný - Valašská mše jitřní

Zahraničí:
Priverno, Londýn - domluva termínů
(Filip, 7. 11. 2011, 11:14)

31. 10. 2011   Odpadá pravidelná zk. sboru

Nabídka:

Zveme Vás 31. 10. do Slovanského sálu Stojanova gymnázia, Velehrad na divadelní představení.

Jan ze Žatce (1350 - 1414), Dušan Robert Pařízek, Jiří Pavlica:

ORÁČ A SMRT
Hra o lásce a posledních věcech člověka byla napsána v roce 1401.

19:00 - představení pro veřejnost

Markéta, Smrt: Jitka MOLAVCOVÁ
Oráč: Alfred STREJČEK
Hlas Boha: David BURDA

Na klarinet hraje: David BURDA
Bicí nástroje a varhany: Josef FOJTA

Překlad, divadelní úprava a režie: Dušan Robert PAŘÍZEK
Hudba: Jiří Pavlica

Jitka Molavcová byla za herecký výkon v roli Smrti nominována
na cenu Thálie, celé představení bylo v nominaci na Inscenaci roku.

veřejnost (večerní představení): 150,-Kč
(Filip, 29. 10. 2011, 19:37)

30. 10. 2011   Dušičkový koncert - Uherské Hradiště 19:30

17:30 - 18:30 akustická zk.
19:30 - koncert

http://www.cyberbass.com/Major_Works/Mozart_W_A/mozart_KV626_requiem.htm

kostel sv. Františka Xaverského, zkouška v 18:00

oblečení: černé + bílé šály (kabáty)

program:
W. A. Mozart - Requiem (220. výročí úmrtí)

Filharmonie Bohuslava Martinů + VSPS
(Filip, 30. 9. 2011, 7:42)

29. 10. 2011   Dušičkový koncert - Vyškov 16:00

12:45 odjezd autobusem od KK
14:00 zk. ve farním kostele (naproti MKS)
16:00 koncert
oblečení: černé + bílé šály (kabáty)
program:
W. A. Mozart - Requiem (220. výročí)

Filharmonie Bohuslava Martinů + VSPS
(Filip, 10. 10. 2011, 22:05)

28. 10. 2011   Zkouška s filharmonií ve Zlíně

13.15 - odjezd od KK UH
14:15 - rozezpívání
14:30 - 17:00 zkouška s orchestrem
18:00 - příjezd UH

28.10. - je státní svátek
(Filip, 13. 10. 2011, 7:58)

27. 10. 2011   Zpěv při pomníčku vedle reduty v 18:00

Zpěv při pomníčku vedle reduty
Sraz 17:30 ve zkušebně, začátek 18:00. (po zpěvu zk. sboru)

program:
Aleluja
V tej naší studni
Cum decore
Alta trinita
Hymny ČR + SK

oblečení - civil (teplé oblečení)

Píseň Nad Tatrou sa blýska vznikla v roce 1844 během odchodu bratislavských studentů do Levoče. Text napsal Janko Matúška na melodii slovenské lidové písničky Kopala studienku. V roce 1920 se první sloka stala součástí československé hymny. Od roku 1993 jsou slovenskou hymnou první dvě sloky.

Nad Tatrou sa blýska
hromy divo bijú,
nad Tatrou sa blýska
hromy divo bijú.
Zastavme ich bratia
veď sa ony stratia,
Slováci ožijú.
Zastavme ich bratia
veď sa ony stratia,
Slováci ožijú.

To Slovensko naše
posiaľ tvrdo spalo,
to Slovensko naše
posiaľ tvrdo spalo.
Ale blesky hromu
vzbudzujú ho k tomu,
aby sa prebralo.
Ale blesky hromu
vzbudzujú ho k tomu,
aby sa prebralo.

Písnička měla několik variant textu, ještě před první světovou válkou se objevila změna, která se pak dostala i do československé hymny. Ve třetím řádku se zpívalo: ?Zastavme sa bratia?. Po vzniku samostatného Slovenska v roce 1993 se slova změnila na současnou verzi ?Zastavme ich bratia?. Ve starých učebnicích je však stále obsažena "starší" verze. Nyní už se ve slovenské hymně zpívá pouze ?Zastavme ich bratia?.

Písnička se objevila tiskem už v roce 1851 pod názvem ?Dobrovoľnícka?:

Nad Tatrou sa blýska hromy divo bijú.
Zastavme ich bratia, veď sa ony stratia,
Slováci ožijú.

To Slovensko naše dosiaľ tvrdo spalo.
Ale blesky hromu vzbudzujú ho k tomu,
Aby sa prebralo.

Ešte jedle rastú na krivánskej stráni.
Kto jak Slovák cíti, nech sa šable chití
A medzi nás stane.

Už Slovensko vstáva, putá si strháva
Hej, rodina milá! Hodina odbila
Žije matka Sláva.

V období 2. světové války užívalo Slovensko jako hymnu píseň ?Hej, Slováci?. I když třeba byla snaha o znovuvzkříšení téhle skladby na počátku devadesátých let zřejmá, na její ustanovení jako hymny novodobé Slovenské republiky to z mnoha, i zcela zřejmých důvodů nemohlo stačit.
(Filip, 25. 10. 2011, 0:29)

15. 10. 2011   Mimořádná zk. sboru v redutě

Sobota 15.10. v redutě

13:00 - 14:30 (pouze soprán)
14:30 - 16:00 (pouze alt)
16:00 - 17:30 (pouze tenor)
17:30 - 19:00 (pouze bas)

Mozart: Requiem
(Filip, 10. 10. 2011, 22:08)

16. 9. 2011   Párty - Svatopluk

Pátek od 17.00 hodin - Rybářská ul. 24 (u Janálů)

Sebou: skleničku, vínko a něco na ochutnání pro ostatní, hlasivky a slováckou náladu

Všichni jsou zváni!!!!!
(Filip, 15. 9. 2011, 10:27)

11. 9. 2011   Koncert Skoronice u Kyjova se překládá!!!!!!

Koncert se překládá!!!!!!!!!!!!!!!!



program:
1/ Gordon Young ? Alleluia
2/ Maurice Duruflé - Ubi caritas
3/ Petr Iljič Čajkovskij - Otče náš
4/ Antonín Tučapský - Levavi oculos meos
5/ Antonín Dvořák - Mše D-dur (část)
6/ Smith Wm. Henry - Ride The Chariot
7/ Luboff Norman - All My Trials
8/ Zulu song - Siyahamba
9/ Jacob Arcadelt - Ave Maria
10/ Giovanni Pierluigi Palestrina - Ave Maria
11/ Jan Slimáček - Ave Maria
12/ František Macek - Ave Maria
(Filip, 7. 9. 2011, 23:26)

10. 9. 2011   Zpěv na svatbě v Polešovicích 11:00

10:30 akustická zk. na kůru
11:00 svatba

Program:
vstup - svatební pochod - Pachelbel: Canon in D (varhany, housle)
ordinárium - (varhaník)
žalm - Kde je opravdová láska (varhaník)
k evangeliu - Gordon Young: Alleluia (sbor)
při slibu - Já Ti prstýnek dám (varhany)
k obětování - Svou pšenicí mě nasytíš (sólo)
k přijímání - Moore James E. - An Irish Blessing (sbor)
Jacob Arcadelt: Ave Maria (sbor)
Mise - varhaník
při podpisu -Maurice Duruflé - Ubi caritas (sbor)
na závěr - Georg Friedrich Händel: Aleluja (sbor)???
(Filip, 27. 8. 2011, 10:46)

2. 9. 2011   Akce v přírodě

http://foto.mapy.cz/47495-Srub-Vazany

od 16:00
něco na zub sebou!

Všichni jsou zváni!
(Filip, 29. 8. 2011, 22:00)

29. 8. 2011   První zkouška v sezóně 2011-2012

Z důvodu horší domluvy a komunikace během prázdnin překládám domluvu termínu oslav na první zkoušku sezóny 29.8. v 18:45.
Příjďte všichni!!!

Program:
1/ domluva termínu oslav
1/ nácvik na svatbu
2/ nácvik dušiček: Mozart - Requiem
4/ Koncert - Skoronice u Kyjova v 16:00 - neděle 11.9.
návrh programu:
1/ Gordon Young ? Alleluia
2/ Maurice Duruflé - Ubi caritas
3/ Petr Iljič Čajkovskij - Otče náš
4/ Antonín Tučapský - Levavi oculos meos
5/ Antonín Dvořák - Mše D-dur (část)
6/ Smith Wm. Henry: Ride The Chariot
7/ Luboff Norman: All My Trials
8/ Zulu song: Siyahamba
9/ Ave Maria
(Filip, 28. 8. 2011, 22:46)

27. 8. 2011   Poděkování

Dííííííííííííííííííííííííííííky Všem:-)


http://www.ceskatelevize.cz/porady/10318003246-bohosluzba-z-velehradu/
(Filip, 6. 7. 2011, 6:31)

5. 7. 2011   Velehradská pouť

8:00 zkouška ve školní jídelně SGV
9:30 akustická zk. ozvučení na místě v basilice
10:30 začátek přenosu
12:30 oběd na Stojanově

oblečení: bílo-černé

1. Velehradská fanfára: Fr. Macek - žestě, sbor, sólo soprán a bas, varhany I,II, tympány, zvony.....................2:20
2. Předehra písně - varhany
3. Píseň č. 829 - 2 sloky - žestě, sbor, sólo soprán a bas, varhany I,II, tympány, zvony, lid...............................2:50
4. Varhany - preludium podle času

5. Pane, smiluj se- třetí způsob- recitace
6. Sláva - začne sbor, Mše B-dur: Fr. Macek - žestě, sbor, sólo soprán a bas, varhany I, II, tympány, zvony, lid.........................................................................................................................................................................3:30

7. Žalm: Fr. Macek - žestě, sbor, sólo bas, varhany I, II, tympány, zvony, lid....................................................1:45

8. Píseň č. 829 - 1 sloka - žestě, sbor, sólo soprán a bas, varhany I,II, tympány, zvony, lid...............................1:25

9. Po evangeliu - Aleluja - žestě, sbor, sólo soprán a bas, varhany I,II, tympány, zvony....................................1:50

10. Věřím ?obnova- recitace
11. Přinášení darů - sbor po jednotlivých prosbách - odpověď: ?Kriste, vyslyš nás? ? žestě, sbor, sólo soprán a bas, varhany I, II, tympány, zvony, lid...........................................................................................................1 x 0:25

12. Obětování - Píseň č. 829 dvě sloky - žestě, sbor, sólo soprán a bas, varhany I,II, tympány, zvony, lid......2:50
13. Varhany - preludium podle času

14. Svatý ? Mše B-dur: Fr. Macek - žestě, sbor, sólo soprán a bas, varhany I, II, tympány, zvony, lid.............1:35

15. 3x Amen před modlitbou Pater noster ? žestě, sbor, sólo soprán a bas, varhany I, lid..................................0:15
16. Neboť tvé je království - žestě, sbor, sólo soprán a bas, varhany I, II, tympány, zvony, lid.........................0:15

17. Beránku Boží - Mše B-dur: Fr. Macek - žestě, sbor, sólo soprán a bas, varhany I, II, tympány, zvony, lid.........................................................................................................................................................................1:40
18. Sv. přijímání: a) Fr. Macek: Pane, Ty víš všechno ? žestě, sbor, sólo soprán a bas, , varhany I, II, tympány, zvony....................................................................................................................................................................6:00
b) píseň č. 829 - dvě sloky - žestě, sbor, sólo soprán a bas, varhany I, II, tympány,zvony, lid...........................2:50
c) Fr. Macek: Nejvyšší a mocný, dobrý Pane (4 sloky) ? žestě, sbor, sólo soprán a bas, , varhany I, II, tympány, zvony........................................................................................................................................(čas dle potřeby) 1:20

19. Požehnání ostatky sv. Cyrila

20. Jděte ve jménu Páně, Bohu díky

21. Předehra písně ? žestě
22. Píseň č.828 - jedna sloka ? žestě, sbor, sólo soprán a bas, varhany I,II, tympány, zvony, lid.......................1:20
23. Předání cen

Konec přímého vysílání televize
24. Pozdravné projevy
25. Velehradská fanfára: Fr. Macek ? žestě, sbor, sólo soprán a bas, varhany I,II, tympány, zvony
26. Předehra písně ? varhany
27. Píseň č.828 - jedna sloka - žestě, sbor, sólo soprán a bas, varhany I,II, tympány, zvony, lid

28. Dohra- varhany
(fmacek@atlas.cz, 28. 6. 2011, 10:11)

4. 7. 2011   Velehradská pouť - nácvik

13:00 zkouška všech sborů
15:00 zkouška všech sborů + sóli

Gymnázium Velehrad - učebna 106

Nazapomeňte na 5.7. bílé košile, halenky a černé sukně a kalhoty!!!
(fmacek@atlas.cz, 28. 6. 2011, 10:09)

30. 6. 2011   Koncert Hluk 20:00 - kostel sv. Vavřince

doprava - auty
19:15 akustická zk. na kůru
20:00 koncert

oblečení: růžové halenky, saka

program:
před oltářem:
1/ Gordon Young ? Alleluia
2/ Maurice Duruflé - Ubi caritas
3/ Petr Iljič Čajkovskij - Otče náš
4/ Antonín Tučapský - Levavi oculos meos
na kůru:
5/ Antonín Dvořák - Mše D-dur
před oltářem:
6/ Smith Wm. Henry: Ride The Chariot
7/ Luboff Norman: All My Trials
8/ Zulu song: Siyahamba
(Filip, 28. 6. 2011, 10:07)

29. 6. 2011   Slavnostní koncert UH v 19:30 - kostel sv. Františka Xaverského

Slavnostní koncert k výročí posvěcení kostela sv. Františka Xaverského
18:30 akustická zk. na kůru
19:30 koncert

oblečení: růžové halenky, saka

program:
před oltářem:
1/ Gordon Young ? Alleluia
2/ Maurice Duruflé - Ubi caritas
3/ Petr Iljič Čajkovskij - Otče náš
4/ Antonín Tučapský - Levavi oculos meos
na kůru:
5/ Antonín Dvořák - Mše D-dur
před oltářem:
6/ Smith Wm. Henry: Ride The Chariot
7/ Luboff Norman: All My Trials
8/ Zulu song: Siyahamba

varhany: Stanislav Haloda
(Filip, 28. 6. 2011, 10:07)

27. 6. 2011   Pravidelná zk. v 18:45

Děkuji všem za krásný zážitek při kněžském svěcení v Olomouci.

Jen připomínám pravidelnou zk. kde probereme:

1/ koncert UH
2/ koncert Hluk
3/ Velehrad
4/ párty

Prosím o 100% účast!!!!!!!.-)
(Filip, 25. 6. 2011, 20:40)

25. 6. 2011   Zpěv při kněžském svěcení - Olomouc

sobota 25.6.
5:45 - odjezd z Velehradu
6:00 - odjezd od policie (naproti ČSAD UH)
7:45 - 8:00 rozezpívání v katedrále
8:00 - 8:30 zkouška s orchestrem
8:30 - růženec
9:30 - Slavnostní svěcení novokněží v katedrále sv. Václava v Olomouci
12:00 - oběd v semináři
13:00 - odjezd z Olomouce

zpíváme: bílý vrch a černý spodek

Program:
Bože cos ráčil (kancionál 828 sloky dle času)
Ecce sacerdos magnus
Ordinárium ? P.J. Olejník (Pane smiluj se, Sláva)
Žalm: Pán je můj pastýř
Zaznělo nám slovo (po druhém čtení 829 - třetí sloka)
Přijď, ó Duchu přesvatý (422 - 5 slok)
Veni sancte spiritus
Sacerdotes tui
Dilexisti iustitiam
Quid retribuam Domino
Tebe poem
Příjmi, Otče, oběť (829 - čtvrtá sloka)
Otevřela se již nebes brána (829 - šestá sloka)
Jako laň prahne po vodních bystřinách
Ježíši Králi (707 - dle času)
Te Deum (928 - 4 sloky)
Svatý Václave (830 - 3 sloky)
Velehradská fanfára (Všichni svatí)
Chválu vzdejme (802 - 2 sloky)
(Filip, 6. 6. 2011, 8:34)

18. 6. 2011   zpěv na svatbě v Polešovicích 11:00

10:30 !!! akustická zk. v kostele na kůru (10:00 jsou ještě křtiny)
11:00 svatba

Program:
vstup - varhany
ordinárium
žalm - varhaník
k evangeliu - Gordon Young: Alleluia (sbor)
při slibu - Já Ti prstýnek dám (varhany)
k obětování - Spoj naše ruce (sbor)
k přijímání - Jacob Arcadelt: Ave Maria (sbor)
P. Hušek: Být skálou stojící (sbor)
při podpisu - Zulu song: Siyahamba (sbor)
na závěr - Georg Friedrich Händel: Aleluja (sbor)
(Filip, 16. 6. 2011, 11:33)

13. 6. 2011   Pravidelná zk. v 18:45

program:

1/ svatba
2/ svěcení
3/ Velehrad
4/ UH, Hluk

Děkuji všem 31 zpěvákům za vzornou reprezentaci a k zisku:

Hlavní ceny Dr. Antonína Tučapského
zlatého pásma a ceny za dirigentský výkon
(Filip, 12. 6. 2011, 18:13)

11. 6. 2011   4. ročník Festivalu Dr. Antonína Tučapského - Vyškov

12:00 odjezd autobusu od KK UH (SM, Zlechov, Buchlovice)
12:45 oběd v restauraci
13:30 akustická zk. BD
14:30 zahájení přehlídky
16:00 vyhodnocení
16:00-17:00 akustická zk. Hřbitovní kostel
18:00 koncert všech sborů + předání cen (Hřbitovní kostel)
koncert PS KALEV - Tallin, Estonsko
21:00 společný raut

Soutěžní program:
1/ Gordon Young ? Alleluia
2/ Maurice Duruflé - Ubi caritas
3/ Petr Iljič Čajkovskij - Otče náš
4/ Antonín Tučapský - Levavi oculos meos
5/ Leoš Janáček - Ty ukvalský kostelíčku
6/ Norman Luboff - All My Trials

zpíváme v nových sborových halenkách - páni saka

Sbory: Svatopluk, VSPS, K-dur Kuřim, PS K. Němečka M. Krumlov, SPS Br. Hajnice Brno

účastnický poplatek 50 Kč na osobu se bude vybírat v autobuse!

společná píseň:
Antonín Tučapský - Domov mě volá
(Filip, 6. 6. 2011, 21:49)

30. 5. 2011   Pravidelná zk. v 18:45!

Program:

1/ FAT - Vyškov
2/ svatba - Polešovice
3/ svěcení - Olomouc
4/ koncert - UH, Hluk
5/ pouť - Velehrad

Prosím o 100% účast dam - budou dostávat nové halenky, kdo nezaplatil zálohu 500 Kč - ať si ji přinese!
(Filip, 24. 5. 2011, 9:27)

28. 5. 2011   Svatba Jany - Modrá 11:00

kostel sv. Jana Křtitele - Modrá

sraz na místě 10:30
svatba 11:00

program:
Adam Václav Michna z Otradovic: Nebeští kavalérové
Leoš Janáček: Pán Bůh vam zaplať
Gordon Young: Alleluia
anonym: Alta trinita beata
Susato Tielmann: Cum decore


Smith Wm. Henry: Ride The Chariot
Luboff Norman: All My Trials
Zulu song: Siyahamba
Lukáš Zdeněk: Jede sedlák
Tučapský Antonín: V tej naší studni
(Filip, 11. 4. 2011, 22:54)

9. 5. 2011   pravidelná zk. v 18:45

Program:
1/ svatba
Adam Václav Michna z Otradovic: Nebeští kavalérové
Leoš Janáček: Pán Bůh vam zaplať
Gordon Young: Alleluia
anonym: Alta trinita beata
Susato Tielmann: Cum decore

Smith Wm. Henry: Ride The Chariot
Luboff Norman: All My Trials
Zulu song: Siyahamba
Lukáš Zdeněk: Jede sedlák
Tučapský Antonín: V tej naší studni

2/ FAT
1/ Gordon Young ? Alleluia
2/ Maurice Duruflé - Ubi caritas
3/ Petr Iljič Čajkovskij - Otče náš
4/ Antonín Tučapský - Levavi oculos meos
5/ Leoš Janáček - Ty ukvalský kostelíčku
6/ Norman Luboff - All My Trials

společná píseň:
Antonín Tučapský - Domov mě volá

3/ Olomouc - kněžské svěcení
J. Strejc: Ecce sacerdos magnus
Žalm: Pán je můj pastýř
Veni sancte spiritus
Sacerdotes tui
Dilexisti iustitiam
Quid retribuam Domino
Tebe poem
František Macek ? Jako laň prahne
Velehradská fanfára

4/ Dušičky
Mozart - Requiem
(Filip, 9. 5. 2011, 8:19)

2. 5. 2011   Slavnostní koncert - Kroměříž 19:00

http://www.cyberbass.com/Major_Works/Dvorak_A/dvorak_mass_in_d.htm

15:15 odjezd autobusu od KK UH
16:15 - 16:45 zkouška sborů a capella (důkladné rozezpívání)
16:45 - 17:30 zvuková zkouška s varhanami (registrace celého Dvořáka!)
17:30 - 18:00 zkouška částí se sólisty a sborem (a jejich návaznosti)
pauza (bude nachystáno občerstvení)
koncert začíná v 19:00 přivítáním probošta P. Josefa Říhy


Gallus (Handl) Jacobus - Ecce quomodo moritur justus (Es-dur)
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe poem (C-dur)
Zlatoústý Jan - Svjatyj Bože (f-moll)
Sergej Rachmaninov - Bogorodice děvo (F-dur)
Anton Bruckner- Locus iste (C-dur)
Maurice Duruflé - Ubi caritas (Es-dur)

Antonín Dvořák - Mše D-dur

sóli:
soprán: Nao Higano (Japonsko)
alt: Ludmila Macková
tenor: Václav Čížek
bas: Jan Kučera

varhany: Stanislav Haloda
řídí: František Macek

zpíváme v černém + bílé šály
(Filip, 11. 4. 2011, 15:20)

30. 4. 2011   Koncert - Uherský Ostroh 16:00

III. Velikonoční koncert

14:30 - akustická zk.
16:00 - Koncert

program:
Gallus (Handl) Jacobus - Ecce quomodo moritur justus (Es-dur)
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe poem (C-dur)
Zlatoústý Jan - Svjatyj Bože (f-moll)
Sergej Rachmaninov - Bogorodice děvo (F-dur)
Anton Bruckner- Locus iste (C-dur)
Maurice Duruflé - Ubi caritas (Es-dur)

Antonín Dvořák - Mše D-dur

zpíváme: v černém + bílé šály
(Filip, 26. 4. 2011, 8:57)

26. 4. 2011   Mimořádná zk. v redutě 18:45

Generální zk. s Františkem + domluva aut. odvozu na sobotu.
Na pondělí je zajištěn autobus.

Přesunutá zk. z velikonočního pondělí (25.4.) na úterý 26.4.
(Filip, 26. 4. 2011, 8:59)

4. 4. 2011   Pravidelná zk. v 18:45

nejbližší koncerty a vystoupení:

30.4. - Uherský Ostroh
2.5. - Kroměříž
28.5. - svatba na Modré
11.6. - FAT Vyškov
25.6. - svěcení Olomouc
29.6. - Uherské Hradiště
30.6. - Hluk
5.7. - pouť Velehrad
(Filip, 3. 4. 2011, 21:20)

1. 4. 2011   1. 4. 2011 soustředění sboru (1.4.-3.4.) - Smraďavka-Dopravák

www.dopravak.cz
cena 400 Kč (peníze prosím Jirkovi!)
nezapomeňte na pitivo a modré pyjamo!!!

pátek
17.30 - příjezd a ubytování
18.00 - 19.00 večeře
19.00 - 22.00 zkouška
sobota
8.00 - 9.00 snídaně
9.00 - 12.00 zkouška
12.00 - 14.30 oběd
14.30 - 18.00 zkouška
18.00 - 19.00 večeře
19.00 - 20.30 zkouška
20.30 - promítání fotek,DVD koncertů atd.
neděle
8.00 - 9.00 snídaně
9.00 - 11.30 zkouška
12.00 - oběd

prozatimní návrh programu:
A. Dvořák - Mše D-dur
W. A. Mozart - Requiem???
Bohuslav Matěj Černohorský - Moteto
Camille Saint-Saëns - Tollite hostias
Jan Novák - Exertitia mythologica
J. Strejc - Ecce sacerdos magnus
Franc Anérius - Dilexisti iustitiam
Franc Anérius - Quid retribuam Domino
Henry Smith - Ride The Chariot
Traditional - I´m Gonna Sing
Adam Michna z Otradovic - Nebeští kavalérové
Antonín Dvořák, Leoš Janáček - Moravské dvojzpěvy
Leoš Janáček - Ukvalské písně
Oldřich Halma - Veru si ty, šohajíčku

Gallus (Handl) Jacobus - Ecce quomodo moritur justus (Es-dur)
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe poem (C-dur)
Zlatoústý Jan - Svjatyj Bože (f-moll)
Sergej Rachmaninov - Bogorodice děvo (F-dur)
Anton Bruckner- Locus iste (C-dur)
Maurice Duruflé - Ubi caritas (Es-dur)

Pokud Vás něco pěkného napadne - dejte vědět dopředu, ať se dají vytřídit a nakopírovat noty!
(Filip, 13. 3. 2011, 20:30)

14. 2. 2011   Pravidelná zk. v 18:45 - nebude!

Jarní prázdniny
(Filip, 7. 2. 2011, 22:14)

11. 2. 2011   Sborový sklípek Nikodém Míša - Polešovice od 18.00 h.

odjezd autobusu z ČSAD je 18:10
Polešovice (zastávka u kina)

Zpět s VSPS mezi 1:00-2:00 do UH (ČSAD)
prosím o přinesení ukázky slaného a sladkého pečiva

GPS souřadnice
Loc: 49°2'0.251"N, 17°20'44.053"E

Teple se obléct a obout! (Je tam chladno)

Příspěvek je 100 Kč (zbytek ze sborové kasy)

PIVNÍ RYBOVKA
http://bonanota2.webpark.cz/pivryba.htm
(Filip, 7. 2. 2011, 22:13)

29. 1. 2011   Zpívání v Ořechově

9:30 sraz v kostele Ořechov
10:00 zpěv při mši sv.
10:45 koncert v kostele
11:15 pozvánka na prasátko

program:
Program:
Jacob Arcadelt - Ave Maria
Johann Sebastian Bach - Da nobis pacem, Domine
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe poem
P.I.Čajkovkij - Otče náš
Gordon Young ? Alleluia
Ferenz Liszt - O salutaris hostia
Zdeněk Lukáš - In semita iusticiae vita
Zdeněk Lukáš - Pater noster
Jan Slimáček - Jubilate Deo
Norman Luboff - All My Trials
Jester Hairston - Free at last
Moore James - An Irish Blessing
Zulu song - Siyahamba
(Filip, 4. 1. 2011, 10:28)

3. 1. 2011   První zk. v roce 2011

Zdravím v novém roce 2011 a připomínám, že kromě "likvidace přineseného cukroví a pitiva" budeme mluvit o:

1/ hudební program v novém roce
2/ termín sklepa
3/ termín soustředění
4/ tisk nového letáku sboru
5/ nahrávání CD

Na 100% účast se těší

Noty:
A. Dvořák - Mše D-dur
(Filip, 20. 12. 2010, 20:41)

25. 12. 2010   Hrubá mše na Velehradě

Sraz v předu u varhan v 9:20
zpěv v 9:30

Program:
J. J. Ryba - Česká mše vánoční (Hej mistře) - ne půlnoční!!!
(Filip, 23. 11. 2010, 21:01)

24. 12. 2010   Půlnoční mše na Velehradě

Sraz v předu u varhan v 23.20 h.
Zpěv od 23:30

Program:
J. J. Ryba - Česká mše vánoční (Hej mistře) - ne půlnoční!!!

Ryba obsazení:
1 x flétna
2 x trubka
5 x housle (3+2)
1 x viola
1 x čelo
1 x basa
1 x timpani
1 x varhany
(Filip, 24. 11. 2010, 21:54)

20. 12. 2010   Pravidelná zk. na Velehradě!!!! v 18:00

nácvik programu na Velehradě s orchestrem a sóli - na místě u varhan vpředu!
(Filip, 23. 11. 2010, 21:20)

19. 12. 2010   předvánoční koncert Svatopluku - farní kostel sv. Františka Xaverského UH 19.00 h.

Zkouška 17.00 h.
Koncert v 19.00 h.

návrh program:
chorál: Dej rosu, nebe nad námi
J. S. Bach - Vánoční oratorium (1. část)
volná část skladby pro trupku (hoboj) a varhany
J. J. Ryba - Půlnoční mše

Bach a Ryba obsazení:
2 x flétna
2 x hoboj
3 x trubka
5 x housle (3+2)
1 x viola
1 x čelo
1 x basa
1 x timpani
1 x varhany

Bach:
1 - sbor
2 - tenor
3 - tenor,alt
4 - alt
5 - sbor
6 - tenor
9 - sbor
64 - sbor

Překlad:
č. 1 Sbor
Písně již pějte a tento den slavte, který vám k radosti stvořil Pán dnes, nechtě již sporů a zlobu svou stavte, jásavý výkřik zněj v radostný ples. V mohutném chóru zpívejte davy! To jméno Páně si zaslouží slávy.

č. 2 Recitativ - evangelista (tenor) I stalo se v těch dnech, vyšlo poručení od císaře Augusta, aby byl popsán celý svět. I šli všichni, aby zapsáni byli, jeden každý do svého města. Vstoupil pak i Josef od Galilee z města Nazaretu do Judstva, do města Davidova, kteréž se zove Betlém, protože byl z domu a čeledi Davidovy. Aby zapsán byl s Marií, zasnoubenou manželkou sobě a těhotnou. I stalo se, když tam byli, naplnili se dnové, aby porodila.

č. 3 Recitativ (alt)
Již konečně se blíží den,
kdy Davidův se splní sen,
že ten, jenž určen ke spáse
se zrodí v tomto čase.
Teď vychází hvězda Jakubova
a tmou se zaskvívá.
Ó Sióne! Nastává ti doba nová,
kdy vzroste sláva Tvá.

č. 4 Árie (alt)
Aj, Sióne, jásej, Tvá se splní touha,
sám Pán Tvůj a tvůrce hle k tobě již jde
sám,
Pán Tvůj a tvůrce sám,
Tvoje krása v celé nádheře se zaskvěj, aby Spasitel byl slavně vítán.

č. 5 Chorál
Jak mám Tě přijmout, Pane
a jak Ti spěchat vstříc,
má duše touhou plane
jen Tebe žádajíc!
O Jesu, O Jesu, ,
Kriste chci všechno Tobě dát ,
jen z pouhé lásky čisté
co Ty si budeš přát.

č. 6 Recitativ - evangelista (tenor)
I porodila syna svého prvorozeného,
plénkami ho obvinula a položila jej
v jeslech, protože neměli místa v hospodě.

č. 9 Chorál
Jak rád Tě, Ježíšku, lásko, mám,
již postýlku Ti uchystám,
v srdci svém ji připravím,
bys mohl býti věčně mým.

č. 64 Chorál Je pomsta vykonána, to byla vůle Pána, je zahnán nepřítel, on proto k nám přišel. Již ochabuje síla vzteklá, již slábne ďábla vzdor, neb vyrván z moci pekla je každý lidský tvor.
(fmacek@atlas.cz, 23. 11. 2010, 21:20)

13. 12. 2010   Pravidelná zk. 18:45 v kostele

(fmacek@atlas.cz, 30. 11. 2010, 17:03)

9. 12. 2010   Mimořádná zk. v redutě 18:00

Mimořádná zk. v redutě 18:00

PROGRAM: VÁNOCE

odkaz pro poslech: Ryba (YouTube)
http://www.youtube.com/watch?v=BW9QefbZxJE&feature=related
(Filip, 7. 12. 2010, 19:59)

31. 10. 2010   Dušičkový koncert - Uherské Hradiště 19.30 h.

kostel sv. Františka Xaverského, zkouška v 18.00 h.

oblečení: černé + bílé šály (kabáty)
pánové: saka

program:
Antonín Dvořák - Stabat Mater

Filharmonie Bohuslava Martinů + VSPS
(fmacek@atlas.cz, 7. 4. 2010, 10:41)

30. 10. 2010   Dušičkový koncert - Vyškov

13:00 - odjezd autobusem od reduty
14:00 - zkouška ve farním kostele (naproti MKS)!!!
16:00 - koncert
18:00 - UH

oblečení: černé + bílé šály (kabáty)

program:
Antonín Dvořák - Stabat Mater
(Filip, 18. 10. 2010, 8:23)

29. 10. 2010   Zkouška ve Zlíně s orchestrem

odjezd od KK UH v 16:00
zk. ve Zlíně 17:00 - 20:00

program: Antonín Dvořák - Stabat Mater
(fmacek@atlas.cz, 27. 7. 2010, 14:34)

27. 10. 2010   Zpěv při pomníčku vedle reduty

Sraz zůstává 16.30 ve zkušebně, začátek 16.55.


program na pomníček bude následující:
Úvod - Tebe pojom
Kladení věnců - Ach, synku, synku; Da nobis pacem (podle potřeby)
2 projevy
Hymny
Závěr - Alta trinita + Cum decore

oblečení - civil (teplé oblečení)

Píseň Nad Tatrou sa blýska vznikla v roce 1844 během odchodu bratislavských studentů do Levoče. Text napsal Janko Matúška na melodii slovenské lidové písničky Kopala studienku. V roce 1920 se první sloka stala součástí československé hymny. Od roku 1993 jsou slovenskou hymnou první dvě sloky.

Nad Tatrou sa blýska
hromy divo bijú,
nad Tatrou sa blýska
hromy divo bijú.
Zastavme ich bratia
veď sa ony stratia,
Slováci ožijú.
Zastavme ich bratia
veď sa ony stratia,
Slováci ožijú.

To Slovensko naše
posiaľ tvrdo spalo,
to Slovensko naše
posiaľ tvrdo spalo.
Ale blesky hromu
vzbudzujú ho k tomu,
aby sa prebralo.
Ale blesky hromu
vzbudzujú ho k tomu,
aby sa prebralo.

Písnička měla několik variant textu, ještě před první světovou válkou se objevila změna, která se pak dostala i do československé hymny. Ve třetím řádku se zpívalo: ?Zastavme sa bratia?. Po vzniku samostatného Slovenska v roce 1993 se slova změnila na současnou verzi ?Zastavme ich bratia?. Ve starých učebnicích je však stále obsažena "starší" verze. Nyní už se ve slovenské hymně zpívá pouze ?Zastavme ich bratia?.

Písnička se objevila tiskem už v roce 1851 pod názvem ?Dobrovoľnícka?:

Nad Tatrou sa blýska hromy divo bijú.
Zastavme ich bratia, veď sa ony stratia,
Slováci ožijú.

To Slovensko naše dosiaľ tvrdo spalo.
Ale blesky hromu vzbudzujú ho k tomu,
Aby sa prebralo.

Ešte jedle rastú na krivánskej stráni.
Kto jak Slovák cíti, nech sa šable chití
A medzi nás stane.

Už Slovensko vstáva, putá si strháva
Hej, rodina milá! Hodina odbila
Žije matka Sláva.

V období 2. světové války užívalo Slovensko jako hymnu píseň ?Hej, Slováci?. I když třeba byla snaha o znovuvzkříšení téhle skladby na počátku devadesátých let zřejmá, na její ustanovení jako hymny novodobé Slovenské republiky to z mnoha, i zcela zřejmých důvodů nemohlo stačit.
(Filip, 26. 10. 2010, 11:47)

16. 10. 2010   Benefiční koncert - Uherské Hradiště 19:00!

18:30 sraz v kostele vedle reduty (v kapli Panny Marie Lurdské)
19:00 - 19:30 zpěv Svatopluk
19:30 - 20:15 Eva Henychová

oblečení: černé + šály

Program:
Jacob Arcadelt - Ave Maria
Johann Sebastian Bach - Da nobis pacem, Domine
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe poem
Gordon Young ? Alleluia
Ferenz Liszt - O salutaris hostia
Zdeněk Lukáš - In semita iusticiae vita
Zdeněk Lukáš - Pater noster
Jan Slimáček - Jubilate Deo
Norman Luboff - All My Trials
Jester Hairston - Free at last
Moore James - An Irish Blessing
Zulu song - Siyahamba
(Filip, 13. 10. 2010, 21:56)

2. 10. 2010   Svatba v UH 12:00

sraz na kůru v 11:30

program:
Liszt Ferenz - O salutaris hostia
Arcadelt Jacob - Ave Maria
Moore James - An Irish Blessing
Bach Johann Sebastian - Da nobis pacem, Domine
(Filip, 6. 9. 2010, 21:42)

28. 9. 2010   s VSPS do Španělska?

28.9. - 5.10. Malgrat de Mar
ubytování: hotel Rosa Nautica

28. dopoledne odjezd z ČR
29. příjezd, večer koncert
30. volno
1. volno - historické jádro, botanická zahrada
2. odpoledne až večer - soutěž
3. večer vyhlášení výsledků
4. odpoledne odjezd do ČR
5. odpoledne příjezd ČR

Předpokládaná cena zájezdu 4.100 Kč

Prosím zvažte, kdo by měl zájem, ať to můžeme 1.9. uzavřít.

povinná skladba:
http://www.turismemalgrat.com/admon/images/festivales/corales/partituras/doc-20-4.pdf

poslech:
http://www.youtube.com/watch?v=UEdA9MzUmbg


Program do Španělska:

Macek František: Zdrávas Maria
Novák Jan: Lydia, dic per omnes
Lukáš Zdeněk: Pater noster
Taltabull C: Madrigal (povinná do Španělska - noty přišly poštou do Tupes)

Hroněk Miroslav: Prší, prší
Pančík Josef: Okolo Hradišča
Tučapský Antonín: V tej naší studni
(Filip, 30. 8. 2010, 11:17)

20. 9. 2010   Pravidelná zk v 18:45

program:
1/ svatba
2/ benefiční koncerty
3/ dušičkové koncerty
4/ adventní koncerty
5/ vánoce
(Filip, 14. 9. 2010, 9:09)

6. 9. 2010   První zkouška sezóny 2010-2011

Všechny zvu na první zk. do Reduty na 18:45

1/ Antonín Dvořák: Stabat Mater
2/ James Moore: An Irish Blessing
3/ P.I.Čajkovskij: Otče náš
4/ Anton Bruckner: Christus factus est
5/ Program: Španělsko

Johanka není !!!

v přípravě:
J. S. Bach - Vánoční oratorium
(Filip, 5. 9. 2010, 18:51)

28. 8. 2010   Prázdninové posezení Svatopluku

Prázdninové posezení Svatopluku - v sobotu 28. 8. zve všechny Svatoplučáky na svou "chatu v lese" naše sopranistka Soňa Silná. Sraz je v 16.30 h. u Králova stolu (silnice Modrá - Bunč). S sebou co kdo sní a vypije, možnost posezení u ohně, příp. opečení špekáčků. Přespání je možné v chatě - nutné spacáky.

Podrobnější informace poskytne Soňa Silná, tel. 775 235 783, Jitka Janálová, tel. 723 119 802, příp. Lucka Adamcová, tel. 608 629 577.
(Filip, 20. 8. 2010, 9:30)

5. 7. 2010   Velehradská pouť

Zkouška v 8.00 h. na tribuně
Program liturgické hudby - Velehrad 5.července 2010 - začátek 10:30 h.


. Velehradská fanfára: Fr. Macek - žestě, dechovka, sbor, sólo soprán a bas, varhany I,II, tympány, zvony...2:15
2. Předehra písně - varhany
3. Píseň č. 829 - 2 sloky - žestě, dechovka, sbor, sólo soprán a bas, varhany I,II, tympány, zvony, lid.............2:50
4. Varhany - preludium podle času

5. Pane, smiluj se - Poutní mše: Fr. Macek - žestě, sbor, sólo soprán a bas, varhany I, II, lid...........................0:50
6. Gloria - začne sbor, Poutní mše - žestě, sbor, sólo soprán a bas, varhany I, II, tympány, zvony, lid.............4:50

7. Žalm: Fr. Macek - žestě, sbor, sólo bas, varhany I, II, tympány, zvony, lid...................................................1:45

8. Po 2.čtení předehra písně - varhany
9. Píseň č. 829 - jedna sloka - žestě, dechovka, sbor, sólo soprán a bas, varhany I,II, tympány, zvony lid.......1:25

10. Po evangeliu - Aleluja I - žestě, sbor, sólo soprán a bas, varhany I,II, tympány, zvony..............................0:45

11. Věřím - Poutní mše: Fr. Macek - žestě, sbor, sólo soprán a bas, varhany I, II, tympány, zvony, lid...........2:30
12. Přímluvy (přinášení darů) - sbor po jednotlivých prosbách - odpověď: Kyrie II ? žestě, sbor, sólo soprán a bas, varhany I, II, tympány, zvony, lid...........................................................................................................1x 0:20

13. Obětování - Píseň č. 829 dvě sloky - žestě, dechovka, sbor, sólo soprán a bas, varhany I,II, tympány, zvony, lid........................................................................................................................................................................2:50
14. Varhany - preludium podle času

15. Svatý - Poutní mše: Fr. Macek - žestě, sbor, sólo soprán a bas, varhany I, II, tympány, zvony, lid............2:25

16. 3x Amen před modlitbou Pater noster ? žestě, sbor, sólo soprán a bas, varhany I, lid.................................0:15
17. Neboť tvé je království - žestě, sbor, sólo soprán a bas, varhany I, II, tympány, zvony, lid.........................0:15

18. Beránku Boží - Poutní mše: Fr. Macek - žestě, sbor, sólo soprán a bas, varhany I, II, tympány, zvony, lid........................................................................................................................................................................0:50
19. Sv. přijímání: a) James Moore: An Irisch Blessing ? žestě, sbor, sólo soprán a bas, varhany I,II...............2:50
b) píseň č. 829 - dvě sloky - žestě, dechovka, sbor, sólo soprán a bas, varhany I,II, tympány, zvony, lid................................................................................................................................2:50
c) J.P.Lécot: Kriste náš - žestě, sbor, sólo soprán a bas, varhany I, II, tympány, zvony, lid.......................................................................................................................................až 6:00
d) preludium varhan podle času

20. Požehnání ostatky sv. Cyrila

21. Jděte ve jménu Páně, Bohu díky

22. Předehra písně - varhany
23. Píseň č.828 - jedna sloka - žestě, dechovka, sbor, sólo bas, lid, varhany I,II, tympány, zvony, lid.........................................................................................................................................................................1:20
24. Předání cen

Konec přímého vysílání televize

25. Pozdravné projevy
26. Velehradská fanfára: Fr. Macek ? žestě, dechovka, sbor, sólo soprán a bas, varhany I,II, tympány, zvony
27. Předehra písně ? varhany
28. Píseň č.828 - jedna sloka - žestě, dechovka, sbor, sólo bas, varhany I,II, tympány, zvony, lid

29. Pochod - dechovka
(Filip, 2. 6. 2010, 14:38)

4. 7. 2010   Velehradská pouť - nácvik

Sraz ve 14.00 h.
Gymnázium Velehrad - učebna 106

Nazapomeňte na 5.7. bílé košile, halenky a černé sukně a kalhoty!!!
(Filip, 26. 8. 2009, 11:06)

24. 5. 2010   Pravidelná zk. - zrušena!!!

Ruším pravidelnou zk. 24.5.
Další zk. bude 31.5.
program:
1/ Velehrad
2/ Bohuslav Matěj Černohorský - Moteto
Jan Novák - Exertitia mythologica
P.I.čajkovkij - Otče náš
Norman Luboff: All My Trials
Jester Hairston: Free at last
José L. Blasco: I´m a rolling
W. Henry Smith: Ride The Chariot
3/ Žádám vyšší účast při zk. - budeme se domlouvat i na další sezónu
(Filip, 20. 5. 2010, 7:57)

23. 5. 2010   pozvánka na koncert - Velehrad

Neděle 23.5. 18:30 v bazilice na Velehradě

účinkuje: orchestr Holst

na programu: Scarlatti, Sammartini, Elgar, Holst, Suk

řídí: František Macek
(Filip, 21. 5. 2010, 7:01)

5. 5. 2010   Absolventský koncert - Velehrad (19.30 h.)

Absolventský varhanní koncert Františka Macka

zk. na kůru v 17.45 h.
oblečení: dámy - černé a bílé šály
pánové - bílé košile a saka, motýlek

program:
varhanní skladby (J.S. Bach, M. Duruflé)
Leoš Janáček - Otčenáš

účinkuje:
Monika Nováková - harfa
Václav Čížek - tenor
Smíšený pěvecký sbor Svatopluk
Smíšený pěvecký sbor Konzervatoře P.J.Vejvanovského
řídí: Mgr. Lenka Polášková
(fmacek@atlas.cz, 3. 5. 2010, 22:51)

3. 5. 2010   Pravidelná zk. v 18.45 (reduta)

Velké poděkování všem, kteří zpívali na pohřbu kardinála Špidlíka od organizátorů pohřbu, biskupů, rodiny a Centrum Aletti Velehrad-Roma.

Mrkněte na sebe:-)
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/31029838016-tomas-kardinal-spidlik-posledni-rozlouceni/

Poslední zk. před koncertem na Velehradě. (koláčky a víno za koncert budou až na zk. 10.5.)
Program:
Leoš Janáček - Otčenáš

Na zk. 26.4. bylo velmi málo zpěváků a koncert 5.5. je již plakátovaný, doufám v hojnou účast:-)


Altistce Míši Kaplanové se 28. 4. 2010 narodila holčička Esterka - 3,30 kg a 53 cm. - Gratulujeme!!!
(Filip, 2. 5. 2010, 10:11)

30. 4. 2010   Pohřeb kardinála Tomáše Špidlíka - Velehrad

Pro všechny, kteří mohou!!!

pohřeb bude přenášen přímým přenosem ČT a TV Noe

15.00 - zk. na faře (Velehrad)
16.00 - zpěv při pohřbu v basilice
17.30 - předpokládaný konec

oblečení: slušný civil (kamera bude i kůru!)

Hudební program pohřbu kardinála Špidlíka

14.00 ? 15.00 zpěvy a program v basilice
15.00 ? moderování, růženec
15.30? ? Můj kříži na text A. Stojana: František Macek - sólo zpěv, varhany
15.35? - informace, slovo P. Špidlíka (záznam)
15.45? ? 828 až 7 slok (dle info ze sakristie - průvod) ? sbor, žestě, varhany
Kyrie: P. J. Olejník ? bohoslovci, varhany
Žalm: Pán je můj pastýř: František Macek ? sbor, žestě, varhany
Po 2. čtení 401, 1 sloka - sbor, žestě, varhany
Po evangeliu ? Allilujija: staroslověnské ? sbor
Přímluvy ? Kyrie: František Macek ? sbor, žestě, varhany
K obětování: Iže Cheruvímy: staroslověnské ? sbor
Svatý, Beránku Boží: P. Olejník - varhany
Přijímaní: komentář
a) 401, 2 sloka - sbor, žestě, varhany
b) žestě (Veni, sancte Spiritus: František Macek)
c) Tebe poem: Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij ? sbor
d) Da nobis pacem: Johann Sebastian Bach ? sbor
e) Alta Trinita beata: Anonym ? sbor
sbory dle času, tak aby se končilo písní 401 a byl zachován klid na konci sv. přijímání
f) 401, 3 sloka - sbor, žestě, varhany
žalm: Věřím, že můj vykupitel ? bohoslovci, varhany (při okuřování a kropení)
při odnášení rakve ? Svjatyj Bóže: sv. Jan Zlatoústý ? sbor
při návratu z královské kaple 407, všechny sloky ? sbor, varhany, žestě
General tutti ? varhany (průvod z basiliky)
(Filip, 25. 4. 2010, 19:18)

26. 4. 2010   Pravidelná zk. sboru v 18.45

program:
1) Janáček
2) nácvik na pohřeb

Prosím o co největší možnou účast
(Filip, 23. 4. 2010, 8:32)

29. 3. 2010   dnešní zk - odpadá

Díky skvěle provedenému koncertu s uznáním dirigenta a pořadatelů - ruším dnešní pravidelnou zk.

Přeji Všem požehnané velikonoční svátky plné klidu, naděje a hudbou umocněné radosti do dalších tvůrčích úspěchů.

Další zk. bude v pondělí 12.4.
program: Velehrad (Janáček), Olomouc (svěcení), Velehrad (pouť)
(Filip, 29. 3. 2010, 7:46)

28. 3. 2010   Slavnostní koncert u sv. Mořice - Kroměříž

TV NOE potvrdila své natáčení koncertu pro záznam!!
Přeji Všem vydařený koncert!
POZOR!!!! - změna na letní čas!


10.00 - odjezd od KK do Zlína - přes Jarošov (zastávka Mařatice)
11.00-14.00 zkouška ve Zlíně
14.30 - odjezd do Kroměříže
17.30-18.00 akustická zk. v kostele
18.00 - malé pohoštění
19.00 - slavnostní koncert
21.30 - příjezd do UH

oblečení: černé (studený kostel předpoklad 4 st. kabáty) bílé šály

Antonín Dvořák - Stabat Mater
FBM + sóli
(Filip, 22. 3. 2010, 21:41)

22. 3. 2010   Pravidelná zk. Svatopluku v 18.30!!!

S panem dirigentem Vavřínkem - prosím o dochvilnost v 18.30 h.

Pro povzbuzení:
http://aktualne.centrum.cz/veda/clanek.phtml?id=662958
(Filip, 16. 3. 2010, 11:18)

8. 3. 2010   Pravidelná zk. - pouze pro tenory a basi

Zdravím,
díky za krásný víkend na soustředění.

V pondělí 8.3. mají sopráni a alty samostudium doma a zkouška bude kratší pouze pro kompletní tenor a bas.
Prosím příjděte opravdu všichni.

Filip
(Filip, 7. 3. 2010, 13:17)

5. 3. 2010   soustředění sboru (5.3.-7.3.) - Smraďavka-Dopravák

www.dopravak.cz

nezapomeňte na pitivo a modré pyjamo!!!

pátek
17.30 - příjezd a ubytování
18.00 - 19.00 večeře
19.00 - 22.00 zkouška
sobota
8.00 - 9.00 snídaně
9.00 - 12.00 zkouška
12.00 - 14.30 oběd
14.30 - 18.00 zkouška
18.00 - 19.00 večeře
19.00 - 20.30 zkouška
20.30 - promítání fotek,DVD koncertů atd.
neděle
8.00 - 9.00 snídaně
9.00 - 11.30 zkouška
12.00 - oběd

progra:
Antonín Dvořák - Stabat Mater
Leoš Janáček - Otčenáš
J. Strejc - Ecce sacerdos magnus
František Macek - Poutní mše
Franc Anérius - Dilexisti iustitiam
Franc Anérius - Quid retribuam Domino
J. S. Bach - Vánoční oratorium
Vytautas Miškinis - Ave Regina coelorum
Bohuslav Matěj Černohorský - Moteto
Jan Novák - Exertitia mythologica
Oldřich Halma - Čačina
J. Strejc - Ecce sacerdos magnus
(Filip, 26. 2. 2010, 20:39)

1. 2. 2010   Nebude pravidel. zk. sboru!

Z důvodu jarních prázdnin ruším 1.2. zk. sboru.
Další pravidelná zk. bude 8.2. v 18.45 h.

Kdo postrádá z nových členů noty, prosím o nahlášení naší archivářce Lucce:
l.adamcova@wo.cz
tak, abychom mohli na zkouškách a soutředění zpívat všichni z vlastních not.
Ti, kteří mají noty doma, tak si je prosím noste, ať nemusíme za "sborové" peníze stále množit dokola!

P.S. Miškinise se množilo 74x !!!! a stále chybí

prozatimní program:
Antonín Dvořák - Stabat Mater
Leoš Janáček - Otčenáš
František Macek - Poutní mše (přinesu)
Franc Anérius - Dilexisti iustitiam
Franc Anérius - Quid retribuam Domino
J. S. Bach - Vánoční oratorium (přinesu)
Vytautas Miškinis - Ave Regina coelorum
Bohuslav Matěj Černohorský - Moteto
Jan Novák - Exertitia mythologica
Oldřich Halma - Čačina
J. Strejc - Ecce sacerdos magnus (přinesu)
(Filip, 27. 1. 2010, 9:35)

29. 1. 2010   Sborový sklípek Nikodém Míša - Polešovice od 18.00 h.

zajištěný sborový sklep, guláš, víno, kafe, čaj
(je domluven i odvoz 8 místná dodávka)

prosím o přinesení ukázky slaného a sladkého pečiva

GPS souřadnice
Loc: 49°2'0.251"N, 17°20'44.053"E
autobusová zastávka - Polešovice dvůr (kino)

Teple se obléct a obout! (Je tam chladno)

Příspěvek je 100 Kč (zbytek ze sborové kasy)



video-ukázka z vánočného koncertu!
http://www.stream.cz/video/401768-hradiste-16-12/0
(Filip, 26. 1. 2010, 11:11)

18. 1. 2010   pravidelná zk. 18.45 h

Zdravím,
web stránky k nácviku:

http://www.cyberbass.com/Major_Works/Dvorak_A/dvorak_stabat_mater.htm

web stránky k poslechu:

http://www.youtube.com/view_play_list?p=EF5F50BC66654154&search_query=dvo%C5%99%C3%A1k+stabat+mater

prosím o domácí přípravu a 100% docházku na zk. 18.1. bude dělená zk. v hlasech.

Díky
Filip
(Filip, 12. 1. 2010, 19:05)

4. 1. 2010   Zkouška v redutě v 18.45 h.

Zdravím v novém roce 2010 a připomínám dnešní důležitou zk. v redutě.
Kromě "likvidace přineseného cukroví a pitiva" budeme řešit programové změny, požadavky na nadaci atd.

Na 100% účast se těší

Filip

Noty:
Franc Anérius - Dilexisti iustitiam
Franc Anérius - Quid retribuam Domino
Vytautas Miškinis - Ave Regina coelorum
Leoš Janáček - Otčenáš
Bohuslav Matěj Černohorský - Moteto
Jan Novák - Exertitia mythologica
(fmacek@atlas.cz, 4. 1. 2010, 7:37)

25. 12. 2009   Velehrad - sraz na kůru v 9.45 h.

Mše v 10.00 h.

J. Pavlica - Missa brevis
(fmacek@atlas.cz, 20. 10. 2009, 19:48)

24. 12. 2009   Půlnoční mše na Velehradě

Sraz na kůru v 23.45 h.

Program:
23.30 - koledy (varhany)
23.55 - ladění, klid
24.00 - 12 x zvon, zavolat na kůr telefonem
vstup - Tichá noc (224)
Kyrie, Gloria - Pavlica (všichni sedí)
žalm - varhaník
k evangeliu - V půlnoční hodinu (210)
Credo - Bříza
k obětování - Nesem Vám noviny (222)
Svatý - Pavlica
Beránku - Pavlica
k přijímání - Pavlica: Credo, Benedictus
- Vítaný buď, Ježíšku (226)
- Nesem Vám noviny (222)
závěr - Narodil se Kriustus Pán (201)
- Ryba (závěr)
(macek, 24. 12. 2009, 14:41)

14. 12. 2009   ruším pravidelnou zk. sboru

Taktéž nebude pravidelnán zk. 21.12. a 28.12.

Další zk. bude 4.1.2010, kdy budeme dojídat vánoční cukroví a dopíjet vánoční vína - prosím o přinesení těchto darů.
(fmacek@atlas.cz, 7. 12. 2009, 21:30)

12. 12. 2009   Vánoční koncert Svatopluku - Reduta UH

15.00 - 16.30 zkouška varhaníků
16.30 - 17.30 zkouška orchestru
17.30 - 18.30 zkouška všech
Koncert v 19.00 h.

Program:
varhanní skladby (Lucka a Jakub)
J.J.Ryba - pastorely (UHDS)
přestávka
J. Pavlica - Missa brevis
přídavek: závěr z Rybovy mše
(Filip, 15. 11. 2009, 8:03)

23. 11. 2009   Pravidelná zk. Svatopluku

Do 23.11. si prosím promyslete, kolik lístků budete chtít na "Náš" vánoční koncert. Rezervovaní lístky se budou vydávat od 23. do 30.11. Od 1.12. bude volný prodej na KK pro ostatní.

Stále platí info: shánět typy ubytování na jarní soustředění a sponzory (i malé částky) na vánoční koncert.

Příjemný 17. listopad
přeje Filip
(Filip, 17. 11. 2009, 9:49)

16. 11. 2009   Pravidelná ZK v 18.45 h.

Zdravím,

1/ program pravidelné zk.: Pavlica, Stabat Mater - A. Dvořák

2/ prosím o pomoc při zajištění obecenstva na "náš" vánoční koncert (12.12. v 19.00 h. )

3/ také rádi uvítáme (i malé) sponzorské dary - orchestr si budeme platit ze svého!!!

4/ prosím o informce, kde všude by se dalo udělat jarní soustředění (5.-7.3.2010), ať si můžeme vybrat dle okolí, kvality atd.

Díky
Filip M.
(Filip, 10. 11. 2009, 11:04)

2. 11. 2009   odpadá pravidelná zkouška sboru!!!

odpadá pravidelná zkouška sboru!!!
(Filip, 20. 10. 2009, 10:40)

1. 11. 2009   Dušičkový koncert - Uherské Hradiště 19.30 h.

kostel sv. Františka Xaverského, zkouška v 18.00 h.

oblečení: černé + bílé šály (kabáty)
pánové: saka

program:
Maurice Duruflé - Requiem

Filharmonie Bohuslava Martinů + VSPS
(Filip Macek, 11. 5. 2009, 21:40)

31. 10. 2009   Dušičkový koncert - Hřbitovní kostel Vyškov 16.00 h.

13.00 - odjezd autobusem od reduty
14.00 - zkouška
16.00 - koncert
18.00 - UH

oblečení: černé + bílé šály (kabáty)

program:
Maurice Duruflé - Requiem

orchestr + VSPS
(Filip Macek, 14. 11. 2008, 11:02)

30. 10. 2009   Zkouška ve Zlíně s orchestrem

odjezd od KK UH v 16.00 h.
zk. ve Zlíně 17.00 - 20.00 h.

program: Maurice Duruflé - Requiem

Hudba v MP3:
http://leteckaposta.cz/809163010
(Filip, 22. 10. 2009, 20:55)

10. 10. 2009   Festival - Uherský Brod

Festival sborových písní - Uherský Brod

cesta auty dle domluvy

sborové úbory!

10.05 h. - sraz v Uherském Brodě (šatna 218)
10.20 - 10.35 - akustická zkouška - jeviště
10.45 - 11.15 - oběd
13.00 - 13.02 - zahájení festivalu ředitelem DK
13.02 - 13.06 - zdravice hejmana Zlínského kraje
13.04 - 13.08 - zdravice starosty města Uh. Brod
14.10 - 14.25 - vystoupení Svatopluku
16.00 - 16.15 - zhodnocení festivalu
16.20 - 16.50 - závěrečný koncert


Program:
1. Antonín Tučapský ? V tej naší studni
2. slovenská lidová ? Prídi ty, šuhajko
3. Oldřich Halma - Mikulecká dědina
4. Michal Hroněk - Prší, prší
5. Josef Pančík ? Okolo Hradisšča
6. Petr Eben - Ešče si já pohár vína
7. Zdeněk Lukáš ? Jede sedlák

Další sbory:
PS DVOŘÁK Uherský Brod
MGV Marchegg - Rakousko
SZ CANTABILE N. Mesto n.V. - SR
PS LEOŠE JANÁČKA Luhačovice
PS Kopřivnice
SZ ROZKVET Prievidza - SRPS
(Filip, 22. 9. 2009, 12:10)

3. 10. 2009   3. ročníku Festivalu Dr. Antonína Tučapského

Dle domluvy odjezd autobusem od KK UH v 12.00 h. (oběd bude)

zpíváme ve sborových šatech!

Program:
11.00 - přijetí zástupců sboru na radnici
vedoucí hlasu zajistí jmenný seznam sboristů pro vydání stravenek
12.45 - 13.30 oběd!!!!! v restauraci
13.35 - 13.45 akustická zk.- Besední dům
14.00 - zahájení soutěžní přehlídky (zpíváme třetí)
17.00 - 17.15 akustická zk. - kostel
18.00 - slavnostní koncert a předání cen
21.00 - společná večeře

Giuseppe Ottavio Pitoni - Laudate Dominum
Antonín Tučapský - V tej naší studni
Antonín Tučapský - Pater mi
Zdeněk Lukáš - In semita iusticiae vita
Jan Slimáček - Iubilate Deo
Norman Luboff - All My Trials

Antonín Tučapský - V tej naší studni
Sergej Rachmaninov - Bogorodice děvo
Anton Bruckner - Christus factus est
Jan Slimáček - Iubilate Deo
Norman Luboff - All My Trials
(Filip, 1. 10. 2009, 17:07)

30. 9. 2009   Fotky Johanka

(Filip, 29. 9. 2009, 22:40)

29. 9. 2009   Pozor - změna!!!! Pravidelná zk. v 18.45 h.

Z důvodu uzavření reduty (28.9.) přesouvám zk. z pondělí na úterý 29.9. v 18.45 h.
Díky za pochopení

P.S. prosím dejte vědět, těm co nechodí na web!!!!!



Zdravím,

Všem děkuji za nezapomenutelný koncert a očekávám kompletní sbor na pravidelné zk. 29.9.

Program: Tučapský, UB

Fotky v plné velikosti ke stažení po dobu 16 dní.
http://leteckaposta.cz/545839989
(Filip, 26. 9. 2009, 10:46)

24. 9. 2009   Koncert Zlín

odjezd v 17.30 h.
koncert v 19.00 h.


Program:
Ondřej Soukup - Johanka z Arku (oratorium)
sborové části:
1/ Johanka
2/ Hlasy
4/ Ať žije Král
6/ Když smrt je
7/ Most přes minulost
8/ Tantum Ergo
11/ Spáso duše mé
12/ Aleluja

FBM, Svatopluk, Bára Basiková, Kamil Střihavka, Ondřej Ruml
(Filip, 21. 9. 2009, 8:40)

23. 9. 2009   Koncert Zlín

odjezd v 14.30 h.
generálka v 15.30 h.
koncert v 19.00 h.

Program:
Ondřej Soukup - Johanka z Arku (oratorium)
sborové části:
1/ Johanka
2/ Hlasy
4/ Ať žije Král
6/ Když smrt je
7/ Most přes minulost
8/ Tantum Ergo
11/ Spáso duše mé
12/ Aleluja

FBM, Svatopluk, Bára Basiková, Kamil Střihavka, Ondřej Ruml
(Filip, 21. 9. 2009, 8:40)

22. 9. 2009   zkouška ve Zlíně s FBM

odjezd od KK UH v 17.00 h.
zkouška ve Zlíně s FBM v 18.00 h.
(Filip, 21. 9. 2009, 8:39)

22. 9. 2009   Fotky

(Filip, 22. 9. 2009, 22:11)

21. 9. 2009   Pravidelná zk v 18.45 h.

Prosím o časovou přesnost - zk. bude s panem dirigentem Vavřínkem.

A teď konenčně fotky z koncertu, bohužel server nechce vzít odkaz na http.

http://picasaweb.google.com/frantisek.grebenicek/CarminaBuranaVyskov2009
(Filip, 15. 9. 2009, 17:38)

14. 9. 2009   Pravidelná zk v 18.45 h.

Omlouvám se za šotek, samozřejmě pravidelná zk. začíná v 18.45 h.



Děkuji všem za skvělý zážitek při pátečním koncertu!!!!!!

Na zk. si vemte noty pro:
1/ Zlín - Johanka
2/ UB - festival
3/ UH - Duruflé: Requiem
(Filip, 14. 9. 2009, 16:49)

11. 9. 2009   Carmina Burana na náměstí ve Vyškově

16.00 h. odjezd od KK UH

17.00 - 17.30 zk. mikrofonů
17.30 - 18.30 generálka všech na náměstí

20.00 h. koncert
(nezapomeňte na černé oblečení a noty!)
(Filip, 8. 9. 2009, 12:12)

10. 9. 2009   zkouška s orchestrem v Hradci Králové - Carmina

odjezd od KK je ve 14.15 h. !!!

celý autobus je jenom pro svatopluk, tak prosím všechny, aby si to v práci zařídili tak, aby stihli odjezd

děkuji

zkouška s orchestrem v Hradci Králové 19.00 - 21.00 h.

Na zpáteční cestu doporučuji něco malého do autobusu:-)
(Filip, 26. 8. 2009, 15:02)

29. 8. 2009   Svatba na Velehradě 11.00 h.

zk: 10.15.- 10.45 h. na kůru - Velehrad (oblečení civil)
svatební mše sv. 11.00 h.
prosím všechny co půjdou ať dají vědět na email (fmacek@atlas.cz), nebo SMS na 608 619 602 do 27. srpna

Svatba: Kateřina Remešová + Luke Ashley Daly
návrh programu:
vstup: Verdi - Aida (žestě)
Kyrie: K. Bříza (sbor)
žalm: varhaník
verš před evan.: fanfára (žestě)
při slibu: varhany
k obětování: Bortňanskij Dmitrij Stěpanovič - Tebe poem (sbor)
k přijímání: Mozart Wolfgang Amadeus - Ave verum (sbor)
k podpisu: Händel Georg Friedrich - Mesiáš (Aleluja - sbor)
na závěr: varhany - dohra
(Filip, 21. 8. 2009, 10:18)

28. 8. 2009   Narozeninová Párty

Pátek v 17.00 hodin - Rybářská ul. 24 se konná narozeninová párty celkem 8 oslavenců - dohromady 296 let!
Kdo nezná cestu sraz u mostu v 16.45 h.

Sebou: půllitr a něco na ochutnání pro ostatní, hlasivky a slováckou náladu

Víno, pivo, prasátko - zajištěno

Na setkání se těší oslavenci!!!
(Filip, 11. 5. 2009, 21:44)

24. 8. 2009   První zkouška sezóny 2009-2010

Všechny zvu na první zk. do Reduty na 18.45 h.

1/ Johanka
2/ Carmina
3/ Uh. Brod
4/ domluva na páteční párty
(Filip, 10. 8. 2009, 9:56)

16. 8. 2009   Koncert - Nedachlebice k 800. výročí obce

doprava po vlastní ose (domluva na zkoušce v pátek)
15.30 - akustická zk. v kostele v Nedachlebicích
16.30 - koncert
17.30 - malé pohoštění

zpěv ve sborových šatech!!!

Program:
anonym: Alta Trinita beata
Johann Sebastian Bach: Da nobis pacem, Domine
Giovanni Pierluigi Palestrina: Ave Maria
Giuseppe Ottavio Pitoni: Laudate Dominum
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij: Tebe poem
sv. Jan Zlatoústý: Svjatyj Bože
Sergej Rachmaninov: Bogorodice děvo
Anton Bruckner: Locus iste
Jan Slimáček: Ave Maria

Zdeněk Lukáš: In semita iusticiae vita
Zdeněk Lukáš: Pater noster

Norman Luboff: All My Trials
Jester Hairston: Free at last
José L. Blasco: I´m a rolling
W. Henry Smith: Ride The Chariot
(Filip, 10. 8. 2009, 9:54)

14. 8. 2009   mimořádná zk. Svatopluku pro všechny, kteří nejsou mimo ČR

v Redutě od 18.45 h. do max 20.30 h.
program: Nedachlebice, rozdání not - Johanka
(Filip, 10. 8. 2009, 9:51)

4. 7. 2009   Velehradská pouť

Seznam:
Soprán:Fridrichová, Hampalová, Pášmová, Rozsypálková, Silná, Střižíková
Alt:Adamcová, Miklová, Uhrová, Polišenská, Lapčíková, Kašková
Tenor:Horák, Kluz


Sraz ve 14.00 h.
Gymnázium Velehrad - učebna 106 - noty dostanete na místě

Nazapomeňte na 5.7. bílé košile, halenky a černé sukně a kalhoty!!!

1. Velehradská fanfára - Fr. Macek: žestě, dechovka, sbor, bas sólo, varhany I+II, tympány, zvony................2,15
2. Předehra písně - varhany
3. Píseň č. 829 - 2 sloky: dechovka, žestě, sbor, lid, varhany I+II, tympány, zvony...........................................2,50
4. Varhany - preludium podle času

5. Pane, smiluj se - Mše B dur - Fr. Macek: žestě, sbor, soprán a bas sólo, varhany I+II, flétna, lid..................0,50
6. Gloria ? (začne sbor), Mše B dur: žestě, sbor, soprán a bas sólo, varhany I, II, flétna, tympány, zvony, lid..2,50

7. Žalm - Fr. Macek: žestě, sbor, lid, bas sólo, varhany I+II, flétna, tympány, zvony .......................................1,45

8. Po 2.čtení předehra písně - varhany
9. Píseň č. 829 - 1 sloka: dechovka, žestě, sbor, lid, varhany I+II, tympány, zvony..........................................1,25

10. Po evangeliu - Aleluja II - Fr. Macek: žestě, sbor, varhany I+II, flétna, tympány, zvony, soprán a bas sólo.......................................................................................................................................................................0,40

11. Věřím - Mše B dur: žestě, sbor, soprán a bas sólo, varhany I+II, flétna, tympány, zvony, lid......................4,20

12. Přímluvy (přinášení darů) - sbor po jednotlivých prosbách - odpověď: Kyrie III: sbor, sólo soprán a
bas, lid, žestě, varhany I+II, flétna, tympány, zvony................................................................................1x 0,25
13. Obětování - Píseň č. 829 2 sloky: dechovka, žestě, sbor, lid, varhany I,II, tympány, zvony....................2,50
14. Varhany - preludium podle času

15. Svatý - Mše B dur: žestě, sbor, soprán a bas sólo, varhany I+II, flétna, tympány, zvony, lid ......................1,20

16. Beránku Boží - Mše B dur: žestě, sbor, soprán a bas sólo, varhany I+II, flétna, tympány, zvony, lid..........1,30

17. Sv. přijímání: a) J.S.Bach ? chorál 147: žestě, sbor, soprán sólo, varhany I+II, flétna,..????.??.....3.30
b) píseň č. 829 - 2 sloky: dechovka, žestě, sbor, lid, varhany I+II, tympány, zvony..............2,50
c) L.van Beethoven - Sláva Boží: žestě, sbor, soprán a bas sólo, varhany I+II, flétna, tympány, zvony........................................................................................................................................3,20
d) preludium varhan podle času

18. Požehnání ostatky sv. Cyrila

19. Jděte ve jménu Páně, Bohu díky
20. Předehra písně - varhany
21. Píseň č.828 - 1 sloka: dechovka, žestě, sbor, lid, varhany I,II, tympány, zvony...........................................1,20

22. Předání cen

Konec přímého vysílání televize

23. Pozdravné projevy

24. Velehradská fanfára - Fr. Macek: žestě, dechovka, sbor, bas sólo, varhany I+II, tympány, zvony
25. Předehra písně ? varhany
26. Píseň č.828 - 1 sloka: dechovka, žestě, sbor, lid, varhany I+II, tympány, zvony

27. Pochod - dechovka
(Filip, 10. 6. 2009, 7:43)

29. 6. 2009   Zk v redutě od 18.45 h.

Pouze na Velehrad 5.7.

Seznam:
Soprán:Fridrichová, Hampalová, Pášmová, Rozsypálková, Silná, Střižíková
Alt:Adamcová, Miklová, Uhrová, Polišenská, Lapčíková, Kašková
Tenor:Horák, Kluz
(Filip, 10. 6. 2009, 7:45)

11. 5. 2009   Pravidelná zk. v 18.45 h.

(Filip, 7. 5. 2009, 12:00)

10. 5. 2009   Pozvánka na koncert

Koncert duchovní hudby

A. Dvořák - Te Deum
J. Rutter - Magnificat

účinkuje: PS Smetana Hulín
SPS Konzervatoře Kroměříž
orchestr pedagogů a absolventů Konzervatoře Kroměříž

řídí: Lenka Polášková

Bazilika 10.5. v 17.00 h.

dobrovolné vstupné na opravy baziliky
(Filip, 6. 5. 2009, 8:23)

3. 5. 2009   Koncert - Kelč 16.00 h.

k sedmdesátým narozeninám Jana Slimáčka

13.15 odjezd od KK UH
zastávky: SM u hřbitova, Huštěnovice
15.00 akustická zk.
16.00 koncert
19.30 příjezd do UH

Program: /snad už poslední úprava:-)/

1. SPS Svatopluk nastoupí před oltář
2. Pan farář uvítá přítomné
3. Pan místostarosta předá ?Čestné občanství? 2x
4. SPS Svatopluk zdravice Mnogaja leta
5. Pan Karel Dýnka slovo o přátelství sboru a jubilanta
6. SPS Svatopluk
D. S. Bortňanskij Tebe poem sbormistr: Filip Macek
Jan Slimáček Ave Maria sbormistr : Karel Dýnka
Jan Slimáček Motlitba sbormistr : Karel Dýnka
Jan Slimáček Iubilate Deo sbormistr : Filip Macek
7. Přesun sboru na kůr
Karel Dýnka Recitace
8. SPS Svatopluk na kůru sbormistr : Filip Macek
Jan Slimáček Adésto Dómine
Jan Slimáček Magnificat
9. Karel Dýnka průvodní slovo ke ?14 zastavením?
10. Lucie Adamcová Varhany
Jan Slimáček 14 zastavení (výběr)
Poslední večeře Páně
Kristus v Getsemanech
Kristus před veleradou
Pilát si myje ruce
Smrt Kristova
Hrob
Vzkříšení
11. SPS Svatopluk sbormistr: Filip Macek
Petr Eben Missa Adventus et Quadragesimae
Kyrie, Credo, Sanctus, Benedictus, Agnus Dei
12. Přesun sboru před oltář
13. Gratulace
14. SPS Svatopluk sbormistr: Filip Macek
Norman Luboff All My Trials
W. Henry Smith Ride The Chariot


Zpívá se v koncertních šatech!
(Filip, 29. 4. 2009, 7:40)

17. 4. 2009   Koncert UH - farní kostel 19.00 h.

17.30 - rozezpívání ve zkušebně sboru
17.45 - 18.00 - společný nácvik s dětským sborem v kostele
19.00 - koncert

Program:
Slovo úvodem
Uherskohradišťský dětský sbor
M. Frank: Da pacem Domine
M. Grancini: Dulcis Christe
Spirituál, arr. P. Eben: Vozíčku, ke mně leť
Bývalí členové UHDS
G. F. Händel: Canticorum iubilo
M. Praetorius: Audite, silete
J. S. Bach: Cantate Domino
UHDS a bývalí členové
J. Rutter: I Will Sing With the Spirit
Recitace - Ladislava Mikuláštíková:
J. Vrchlický: Hudba v duši
Housle: Stanislav Nosek, varhany Lucie Adamcová:
J. S. Bach: Adagio E dur ze Sonáty č. 3
Slovo moderátorky
Varhany - Lucie Adamcová:
J. Slimáček: Čtrnáct zastavení (výběr)
Poslední večeře Páně
Kristus v Getsemanech
Kristus před veleradou
Pilát si myje ruce
Smrt Kristova
Hrob
Vzkříšení
Smíšený pěvecký sbor Svatopluk
P. Eben: Missa Adventus et Quadragesimae
Kyrie
Credo
Sanctus
Benedictus
Agnus Dei
J. Slimáček: Magnificat
Recitace - Ladislava Mikuláštíková:
M. Červenková: Varhany
Varhanní improvizace: Jakub Macek
Slovo závěrem
Společný zpěv
J. Slimáček: Modlitba
M. Raichl: Kočár v oblacích
Svatopluk zpívá na kúru, při varhanní improvizaci sejde na společný zpěv před oltář.
(Filip Macek, 7. 4. 2009, 11:00)

16. 4. 2009   Mimořádná zk. sboru - čtvrtek!

Prosím o dochvilnost!!! Tak abychom v 18.45 již mohli zpívat první tóny Ebena.
Za pochopení děkuji
Filip

Mimořádná zk. sboru v 18.45 h. na kůru farního kostela v UH.

P. Eben: Missa Adventus et Quadragesimae (Kyrie, Credo, Sanctus, Benedictus, Agnus Dei)
J. Slimáček: Magnificat
(Filip, 16. 4. 2009, 9:14)

6. 4. 2009   Pravidelná zk. sboru v 18.45 !

Pravidelná zk. sboru v 18.45 !
(Filip, 29. 3. 2009, 14:44)

30. 3. 2009   Nebude pravidelná zk. sboru !!!

Nebude pravidelná zk. sboru !!!
(Filip, 29. 3. 2009, 14:43)

27. 3. 2009   soustředění sboru - Vápenky (27.-29.3.)

http://vapenky.webz.cz/

pátek
17.30 - příjezd a ubytování
18.00 - 19.00 večeře
19.00 - 22.00 zkouška
sobota
8.00 - 9.00 snídaně
9.00 - 12.00 zkouška
12.00 - 14.30 oběd
14.30 - 18.00 zkouška
18.00 - 19.00 večeře
19.00 - 20.30 zkouška
20.30 - valná hromada
neděle
8.00 - 9.00 snídaně
9.00 - 11.30 zkouška
12.00 - oběd

Prozatimní dramaturgický plán:

P. Eben - Missa adventus et qudragesimae
J. Slimáček - Magnificat
Jan Slimáček - Ave Maria
Jan Slimáček - Jubilate Deo
Jan Slimáček - Adesto Domine
Jan Slimáček - Modlitba
C. Orff - Carmina Burana
M. Duruflé - Requiem
J. Pavlica - Missa brevis
L. Janáček - Otče náš
J. Novák - Terpsichore
B. Smetana - Heslo
C. Orff - Odi et amo
M. Duruflé - Ubi caritas
D. Buxtehude - Alles was ihr tut
Ch. Wood - O Thou, the Central Orb
F. Liszt - O salutaris hostia
(Filip, 21. 1. 2009, 22:09)

16. 3. 2009   Pravidelná ZK v 18.45 h.

Do 16.3. zaplatit 500 Kč na soustředění!

Nutná účast všech sboristů!
(Filip, 24. 2. 2009, 7:45)

9. 3. 2009   Odpadá zk. Svatopluku

(Jarní prázdniny)
(Filip, 27. 2. 2009, 11:06)

2. 3. 2009   Pravidelná zk. Svatopluku v 18.45 h.

Pravidelná zk. Svatopluku v 18.45 h.
(Filip, 27. 2. 2009, 11:05)

15. 2. 2009   Koncert PSMU - Velehrad

Pozvánka na koncert PSMU - Slovanský sál SGV v 18.00 h.
(Filip, 14. 2. 2009, 20:00)

26. 1. 2009   Pravidelná zk.

odkaz k nácviku: Maurice Duruflé - Requiem

http://www.cyberbass.com/Major_Works/Durufle/durufle.htm
(Filip, 21. 1. 2009, 22:04)

12. 1. 2009   Pravidelná zk. Svatopluku v 18.45 h.

Prozatimní dramaturgický plán:

P. Eben - Missa adventus et qudragesimae
J. Slimáček - Magnificat
C. Orff - Carmina Burana
M. Duruflé - Requiem
J. Pavlica - Missa brevis
L. Janáček - Otče náš
J. Novák - Terpsichore
B. Smetana - Heslo
C. Orff - Odi et amo
M. Duruflé - Ubi caritas
D. Buxtehude - Alles was ihr tut
Ch. Wood - O Thou, the Central Orb
F. Liszt - O salutaris hostia
(Filip, 11. 1. 2009, 21:02)

5. 1. 2009   První zkouška v roce 2009

Přeji všem zpěvákům v novém roce 2009 hodně zdraví, štěstí, hlasových úspěchů, pohody, klidu, radosti a neutuchající trpělivosti - Filip:-)

P.S. na zkoušku si vezměte nějaký to vínko, dobrou náladu, dramaturgickou inspiraci a zbytky vánočního cukroví.
(Filip, 1. 1. 2009, 22:07)

25. 12. 2008   Vánoční mše

Sraz na kůru v 9.30 h.

program:
V. Mýtný - Valašská mše jitřní
(macek, 18. 11. 2008, 11:07)

24. 12. 2008   Půlnoční mše na Velehradě

Sraz na kůru v 23.30 h.

program:
V. Mýtný - Valašská mše jitřní
(Filip Macek, 21. 10. 2008, 7:52)

23. 12. 2008   Mimořádná zk. na Velehradě

Zkouška v 19.00 h. na kůru s orchestrem v basilice na Velehradě

Program:
Mýtný - Valašská mše jitřní
(Filip, 23. 11. 2008, 22:06)

22. 12. 2008   Pravidelná zk. se ruší!!!

Pravidelná zk. v redutě se ruší!!!
(Filip, 23. 11. 2008, 22:04)

14. 12. 2008   Adventní koncert - Ratíškovice

13.00 - odjezd autobusem od reduty
14.00 - akustická zkouška
15.00 - koncert

oblečení: černé + bílé šály

Program:
chorál: Dej rosu, nebe nad námi
anonym: Alta Trinita beata
Johann Sebastian Bach: Da nobis pacem, Domine
Giovanni Pierluigi Palestrina: Ave Maria
Giuseppe Ottavio Pitoni: Laudate Dominum
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij: Tebe poem
sv. Jan Zlatoústý: Svjatyj Bože
Sergej Rachmaninov: Bogorodice děvo
Anton Bruckner: Locus iste
Anton Bruckner: Christus factus est

Jan Zach: Salve Regina

Zdeněk Lukáš: In semita iusticiae vita
Zdeněk Lukáš: Pater noster

John Rutter: Magnificat

Norman Luboff: All My Trials
Jester Hairston: Free at last
José L. Blasco: I´m a rolling
W. Henry Smith: Ride The Chariot
(Filip, 2. 12. 2008, 7:05)

21. 11. 2008   večer plný zpěvu - Reduta 19.00 h.

Koncert k 30. výročí UHDS
sraz v redutě 17.45 h.!
zkouška Svatopluku: 17.50 - 18.30 h.

Program:

Smíšený pěvecký sbor Svatopluk
Z. Lukáš: Pater noster
A. Tučapský: V tej našej studni
J. Ježek: David a Goliáš
W. H. Smith: Ride the Chariot
Řídí: Filip Macek

UHDS a Smíšený pěvecký sbor Svatopluk
A.Dvořák: Moravské dvojzpěvy
Slavíkovský polečko malý
Dyby byla kosa nabróšená
Řídí: Filip Macek
Klavír: Lucie Adamcová

Společný závěr ? Cum decore (Karel Dýnka)
(macek, 18. 11. 2008, 11:06)

6. 11. 2008   zpěv v galerii (UH) sraz v 16.15 h.

16.15 - sraz v galerii (akustická zk.)
17.00 - zpěv

oblečení: slušný civil

Program:
Adeste fideles (bez repetic)
Adam Michna z Otradovic - Vánoční muzika (první část)
J.J. Ryba - Česká mše vánoční (poslední část - závěr)
(Filip Macek, 4. 11. 2008, 17:41)

3. 11. 2008   pravidelná zk. Svatopluku !!!

pravidelná zk. Svatopluku
program:
1/ Galerie
2/ Ratíškovice
3/ Velehrad
4/ koncert k výročí UHDS
(Filip, 21. 10. 2008, 7:48)

2. 11. 2008   Dušičkový koncert - Uherské Hradiště 19.30 h.

kostel sv. Františka Xaverského, zkouška v 18.00 h.

oblečení: černé + bílé šály (kabáty)
pánové: saka

program:
L. Cherubini - Requiem

Filharmonie Bohuslava Martinů + VSPS
(Filip Macek, 2. 11. 2008, 8:46)

1. 11. 2008   Dušičkový koncert - Hřbitovní kostel Vyškov 16.00 h.

13.00 - odjezd autobusem od reduty
14.00 - zkouška
16.00 - koncert
18.00 - UH

oblečení: černé + bílé šály (kabáty)

program:
L. Cherubini - Requiem

orchestr + VSPS
(Filip, 21. 10. 2008, 7:49)

31. 10. 2008   zkouška s filharmonií ve Zlíně

16.45 - odjezd autobusem od reduty směr Březolupy, zpět přes Staré Město
17.30 - rozezpívání
18.00 - zkouška (do cca. 20.30)
(Filip Macek, 21. 10. 2008, 7:45)

28. 10. 2008   Zpěv při pomníčku vedle reduty

17.30!!! - sraz v komorním sále reduty (bývalá zkušebna sboru)
18.30 - zpěv

oblečení - civil (teplé oblečení)

program:
hymna ČR
hymna SR (2 sloky)
anonym - Alta Trinita beata
Bach Johann Sebastian - Da nobis pacem, Domine
Bortňanskij Dmitrij Stěpanovič - Tebe poem

webové stránky k nácviku Requiem:
http://www.cyberbass.com/Major_Works/Cherubini/cherumbini_reuiem_cminor.htm
(Filip Macek, 28. 10. 2008, 7:43)

11. 10. 2008   XIV. ročník Vrbenského mezinárodního festivalu pěveckých sborů

10.00 h. odjezd společně autobusem od Reduty
14.00 h. akustická zkouška v sále Klubu Mír
16.00 h. festival
18.30 h. večeře
22.00 h. odjezd domů

s sebou: noty, sborové oblečení, sborové tričko (dle počasí), svačinu,

Program:
1. Giuseppe Ottavio Pitoni ? Laudate Dominum
2. Zdeněk Lukáš ? In semita iusticiae vita
3. Antonín Tučapský ? V tej naší studni
4. Oldřich Halma ? Zpívejte, vážanští kohouti
5. Norman Luboff ? All My Trials
6. William Henry Smith ? Ride The Chariot
(Filip, 6. 10. 2008, 16:12)

6. 10. 2008   Pravidelná zk. v redutě

V 18.45 h.
Program:
1/ Vrbno
2/ Dušičky
(Filip, 5. 10. 2008, 20:53)

29. 9. 2008   Natáčení písní pro pořad ČT a STV

Sraz celého sboru v sále vedle naší zkušebny v 18.30 hodin !!!

V naší zkušebně se bude instalovat nahrávací aparatura (18.30 - 19.30 h.)

Od 19.30 do 22.00 h.(doufám, že ne tak dlouho!) budeme nahrávat v naší zkušebně

Bývali Čechové statní jonáci (muži - 2 sloky)

Hranice vzplála tam na břehu Rýna (muži - první 2 sloky, nezapomeňte si druhou sloku vepsat do not!!!)

Ku Praze je cesta dlouhá (muži - první a třetí sloku, nezapomeňte si třetí sloku vepsat do not!!!)

Prápor vlá, srdce plá (všichni - 3 sloky)

Kdož jste Boží bojovníci (muži)
1. sloka: Ktož jsú boží bojovníci a zákona jeho,
prostež od Boha pomoci a úfajte v něho,
že konečně vždycky sním zvítězíte! (první tři řádky)
2. sloka: Protož střelci, kopiníci řádu rytieřského, sudličníci a cepníci lidu rozličného,
pomnětež všichni na Pána štědrého! (první tři řádky)
3. Nepřátel se nelekajte, na množstvie nehleďte,
Pána svého v srdci mějte, proň a s ním bojujte
a před nepřáteli neutiekajte! (první tři řádky)

Prosím o dopsání druhé a třetí sloky do not!

Ach synku, synku (sólo - René)

Kde domov můj (všichni)

Vše v jednohlase!

V pondělí na rychlé a přesné natáčení se těší Filip
(Filip, 26. 9. 2008, 22:02)

27. 9. 2008   Narozeninová Párty

Sobota v 15.00 hodin - se u Laďky (Hliněná ul. 1648) konná narozeninová párty!

Pohárky a něco na mls s sebou!
(Filip, 1. 9. 2008, 21:54)

15. 9. 2008   natáčení - Reduta (termín bude ještě upřesněn!!!)

Bývali Čechové statní jonáci (muži 2 sloky)
Hranice vzplála tam na břehu Rýna (muži 2 sloky)
Ku Praze je cesta dlouhá (muži 2 sloky)
Prápor vlá, srdce plá (všichni)
Kdož jste Boží bojovníci (muži)
Ach synku, synku (sólo)
Kde domov můj (všichni)

Vše v jednohlase!
(Filip, 25. 6. 2008, 7:29)

14. 9. 2008   Slavnostní koncert - Uherský Ostroh

Slavnostní koncert - Uherský Ostroh - 17.00 h.

Sraz v kostele sv. Ondřeje v 15.45 h.
akustická zk. 15.50 - 16.40 h.
oblečení : sborové!
doprava - inviduální! (auty)

anonym: Alta Trinita beata
Johann Sebastian Bach: Da nobis pacem, Domine
Giovanni Pierluigi Palestrina: Ave Maria
Giuseppe Ottavio Pitoni: Laudate Dominum
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij: Tebe poem
sv. Jan Zlatoústý: Svjatyj Bože
Sergej Rachmaninov: Bogorodice děvo
Anton Bruckner: Locus iste
Anton Bruckner: Christus factus est

Jan Zach: Salve Regina

Zdeněk Lukáš: In semita iusticiae vita
Zdeněk Lukáš: Pater noster

John Rutter: Magnificat
G.F. Handel: Aleluja (anglicky)

Norman Luboff: All My Trials
spirituál: I´m Gonna Sing
Jester Hairston: Free at last
José L. Blasco: I´m a rolling
W. Henry Smith: Ride The Chariot
(Filip Macek, 5. 6. 2008, 8:20)

1. 9. 2008   První zkouška sezóny 2008-2009

program:
natáčení filmu
Uherský Ostroh
(Filip Macek, 28. 7. 2008, 14:58)

19. 8. 2008   Dánsko

Koncertní zájezd Svatopluku do Dánska
18.- 24.8.2008

Předběžné informace k cestě:

Cestovní pojištění si každý vyřídí sám!!!

- odjezd z UH - 18. 8. ve 12.00 h. od zimního stadionu v UH (autobus přistaven v 11.30 h.)
- trajekt Rostock - Gedser jede 19. 8. v 6 h. ráno, trvá asi 2 hodiny, další 2 hodiny trvá cesta do Kodaně (+ asi 32 km do Hillerodu)
- odjezd z Hillerodu - 23. 8. v nočních hodinách (po koncertě a párty)
- trajekt Gedser - Rostock odjíždí 24. 8. v 7.00 h. ráno
- návrat domů cca 22.00 h.

ubytování: 700 DK (každý doplatí na účet Jiřího Hadaše 2.500 Kč do 9.8. a ubytování se zaplatí společně platební kartou, nebo po domluvě může přinést peníze hotově Lucce Adamcové)
www.nordlejr.dk

Je nutné si vyměnit naše koruny za dánské - v Dánsku se neplatí eurem!!!

Upozornění - v ubytovně můžeme pít pivo, víno a alkohol pouze tehdy, když si je koupíme přímo tam!!!

cesta: odjezd v pondělí dopoledne z UH (oběd, večeře ? my)
příjezd do Dánska v úterý dopoledne (snídaně, oběd ? my)
úterý večer: večeře platí oni, pití my (v hotelu)
středa: snídaně ? hotel, oběd v supermarketu ? my, večeře oni (po koncertě)
čtvrtek. snídaně - hotel, oběd balíček oni, večeře ? my (Kodaň)
pátek: snídaně ? hotel, oběd balíček oni, večeře a pití oni (výlet na pláži)
sobota: snídaně ? hotel, oběd supermarket my, večeře a pití oni po koncertě (odjezd domů)
neděle: večer doma


Koncerty:
20. 8. v 20.00 h. kostele Frederiksborg Slotskirke
23. 8. v 16.00 h. kostele Engholmkirken


Pas, nebo O.P., sborové oblečení, sborová trička, noty, povlečení a ručník s sebou!!!

Seznam:
Soprán: Rozsypálková, Janálová, Jurásková, Fridrichová, Hampalová, Rokytová, Hrochová J., Jetnarová Vl.
Alt: Kocourková, Bednářová, Zemánková, Nedorostková, Jurčová, Hrochová M., Kocábová, Polišenská, Švecová, Adamcová, Miklová
Tenor: Macek J., Grebeníček, Pohunek, Hrabcová, Kubalová
Bas: Macek Fr., Dýnka, Hadaš, Adamec, Matula

program:
Jan Zach (1699 - 1773) - Salve Regina
Sergej Rachmaninov (1873 - 1924) - Bogorodice děvo
Dmitrij Bortňanskij (1751 - 1825) - Tebe pojem
Zdeněk Lukáš (1928 - 2007) - Pater noster
Antonín Dvořák (1841 - 1904) - Moravské dvojzpěvy
Dyby byla kosa nabróšená
Slavikovsky polečko maly
Šípek
John Rutter (1945) - Magnificat - 1. část

Společně:
Ch. Gounod - Kyrie a Agnus Dei
A. Bruckner - Locus iste

nezapomeňte lidovky a spirituály pro nenadálou skutečnost (viz. rybáři)

Webové adresy sboru a kostelů, kde bychom měli zpívat:
http://www.frederiksborgkammerkor.dk/
http://www.hilleroedprovsti.dk/default.asp?id=964
http://www.hilleroedprovsti.dk/default.asp?id=929
Postřehy:
1. potraviny jsou cenově prý zhruba nastejno, dražší jsou uzeniny (čili snažživý človíček si nabalí z domu;o)
2. eurem se dá platit jen ve většších mezinárodních společnostech (např.MCDonald apod.
3. čehož vyplývá - eura mít do zásoby a vyměnit si DKK (dnešní kurz jecca 3,2 Kč v ČS) - většinou si měnil peníze už tady
4. kartou lze vybírat z bankomatu, ovššem nelze platit v obchodech!
5. jídelní zvyky - lehčí oběd, spíš až společná větší večeře, nemají nášš typický chleba - spíšš veky, pivo je prý dobré, dost restaurací je údajně formou bufetu - zaplatí se určitá částka, můžže se jíst podle libosti a
pak se platí jen pití.
6. Co se týká peněz, Ole doporučuje 200 DKK na den ("přežžít" se dá i se 100 DKK, ale asi to není nic moc). Pivo stojí v restauraci nebo baru 3O DKK, v supermarketu je podstatně levnějšší - jestli jsem to správně pochopila, tak 5 DKK. Nesmíme ale zapomenout, žže si budeme několikrát sami platit jídlo a pití. Hodně drahé jsou knihy a CD, nejlevnější stojí kolem 100 DKK.
(Filip Macek, 18. 7. 2008, 19:05)

16. 8. 2008   Mimořádná zk. v Redutě - sobota!

9.00 - 12.00 h.

pro účastníky zájezdu

účast pro všech 100 % povinná!!!

Poslední možnost nahlásit Lucce chybějící noty.
(Filip, 18. 7. 2008, 18:50)

9. 8. 2008   zpěv při svatební mši sv. na Velehradě

zk: 12.00 h. na kůru - Velehrad
mše sv. 13.00 h.
prosím všechny co půjdou ať dají vědět na email (fmacek@atlas.cz), nebo SMS na 608 619 602 do 6. srpna
návrh programu:
vstup: varhany
Kyrie: K. Bříza
žalm: varhaník
verš před evan.: Pitoni Giuseppe Ottavio - Laudate Dominum
k obětování: Bortňanskij Dmitrij Stěpanovič - Tebe poem
k přijímání: Mozart Wolfgang Amadeus - Ave verum
Luboff Norman - All My Trials
k podpisu: Bach Johann Sebastian - Da nobis pacem, Domine
na závěr: Händel Georg Friedrich - Mesiáš (Aleluja)
varhany - dohra
(Filip, 30. 7. 2008, 15:47)

4. 7. 2008   Velehradská pouť

Pro zájemce
Sraz ve 13.00 h.
Gymnázium Velehrad - učebna 106 - noty dostanete na místě

Nazapomeňte na 5.7. bílé košile, halenky a černé sukně a kalhoty!!!

5. 7. 2008 Velehradská pouť
Zkouška v 8.00 h. na tribuně
začátek v 10.30 h.


Program liturgické hudby -Velehrad 5.července 2008 - začátek 10.30 h.

1. Velehradská fanfára ? Fr. Macek ? žestě, dechovka, sbor, bas sólo, varhany I, II, tympány, zvony
2. Předehra písně ? varhany
3. Píseň č. 829 - 2 sloky - dechovka, žestě, sbor, lid, varhany I, II, tympány, zvony
4. Varhany - preludium podle času
5. Pane, smiluj se ? Poutní mše ? Fr. Macek - žestě, sbor, bas sólo, varhany I, lid
6. Gloria - začne sbor, Poutní mše - žestě, sbor, soprán a bas sólo, varhany I, II, tympány, zvony, lid
7. Žalm - Fr. Macek ? žestě, sbor, lid, bas sólo, varhany, tympány, zvony
8. Po 2.čtení předehra písně - varhany
9. Píseň č. 829 - 1 sloka - dechovka, žestě, sbor, lid, varhany I, II, tympány, zvony
10. Po evangeliu - Aleluja I - Fr. Macek ? žestě, sbor, varhany, tympány, zvony, bas sólo
11. Věřím
12. Přímluvy (přinášení darů) - sbor po jednotlivých prosbách - odpověď: Kyrie II ? sbor, sólo soprán a bas, lid, žestě, varhany I, II, tympány, zvony
13. Obětování - Píseň č. 829 2 sloky - dechovka, žestě, sbor, lid, varhany I, II, tympány, zvony
14. Varhany - preludium podle času
15. Svatý - Poutní mše - žestě, sbor, soprán sólo, varhany I, II, tympány, zvony, lid
16. 3x Amen před modlitbou Otče náš
17. Beránku Boží - Poutní mše - žestě, sbor, soprán sólo, varhany I, II, lid
18. Sv. přijímání:
a) Svou pšenicí mě nasytíš - žestě, sbor, soprán sólo, varhany, klávesy, flétna, varhany, tympány, zvony
b) píseň č. 829 - 2 sloky - dechovka, žestě, sbor, lid, varhany I, II, tympány, zvony
c) Chvalte Pána ? žestě, sbor, bas sólo, varhany I, II, lid, tympány
d) preludium varhan podle času
19. Požehnání ostatky sv. Cyrila
20. Jděte ve jménu Páně, Bohu díky
21. Předehra písně - varhany
22. Píseň č.828 - 1 sloka - dechovka, žestě, sbor, lid, varhany I, II, tympány, zvony
23. Předání cen

Konec přímého vysílání televize

24. Pozdravné projevy
25. Velehradská fanfára: Fr. Macek - žestě, dechovka, sbor, bas sólo, varhany I, II, tympány, zvony
26. Předehra písně ? varhany
27. Píseň č.828 - 1 sloka - dechovka, žestě, sbor, lid, varhany I, II, tympány, zvony
28. Pochod - dechovka
(Filip, 25. 6. 2008, 7:08)

30. 6. 2008   Mimořádná zk. v Redutě

pro účastníky zájezdu
(Filip Macek, 28. 5. 2008, 13:16)

27. 6. 2008   Mistrovství Evropy v rybolovu

akustická zk. - 16.30 h. v Redutě !!!
17.30 - 17.50 h.???? - zpěv
program:
Tučapský Antonín: V tej naší studni
Ježek Jaroslav: David a Goliáš
Smith Wm. Henry: Ride The Chariot
Hairston Jester: Free at Last
Blasco José L.: I´m a rolling
Lau Heinz: Príjdi ty, šuhajko
Hroněk Michal: Prší, prší
Zulu song: Siyahamba

Hymna ČR

zpíváme ve sborových tričkách a slušných kalhotech (sukních) - na městském pódiu
(Filip, 27. 6. 2008, 6:54)

11. 4. 2008   soustředění sboru - Vřesovice

soustředění od pátku 11. do neděle 13.4. 2008

Program:
Orff - Carmina Burana
Mýtný - Valašská jitřní
Cherubini - Requiem
Jester Hairston - Free at last
José L. Blasco - I´m a rolling
Jaroslav Ježek ? David a Goliáš
Paul partnerčiny, John Lennon - Yesterday
Henry Smith ? Ride the Chariot
Norman Luboff ? All My Trials
spirituál ? I´m Gonna Sing
Frederick Loewe - Wouldnt It Be Loverly?
Aya ngena
Siyahamba
Novák Jan - Exertitia mythologica
Novák Jan - Lydia, dic per omnes
Lukáš Zdeněk - Pater noster
Lukáš Zdeněk - In semita iusticiae vita
Rachmaninov Sergej - Bogorodice děvo
Eben Petr - Stálá láska
Eben Petr - Bezpečnost
John Rutter - Magnificat
G. Palestrina - Ave Maria
C. Saint-Saëns - Ave verum
Dvořák - Dvojzpěvy
Susato - Cum decore
Zach - Salve Regina


pátek
17.30 - příjezd a ubytování
18.00 - 19.00 večeře
19.00 - 22.00 zkouška
sobota
8.00 - 9.00 snídaně
9.00 - 12.00 zkouška
12.00 - 14.30 oběd
14.30 - 18.00 zkouška
18.00 - 19.00 večeře
19.00 - 20.30 zkouška
20.30 - valná hromada
neděle
8.00 - 9.00 snídaně
9.00 - 11.30 zkouška
12.00 - oběd

Částka 400 Kč za osobu se bude vybírat v pondělí (7.4.) ve zkoušce.
Nejpozději zítra 7.4. nahlásit chybějící noty Lucce!
(Filip Macek, 6. 4. 2008, 21:11)

3. 3. 2008   nebude zkouška Svatopluku

Další zkouška bude až v pondělí 10.3.2008
Díky
Filip
(Filip Macek, 27. 2. 2008, 8:18)

21. 1. 2008   Pravidelná zk v 18.45!

Program zkoušek:
Jaroslav Ježek ? David a Goliáš
Paul partnerčiny, John Lennon - Yesterday
Henry Smith ? Ride the Chariot
Norman Luboff ? All My Trials
spirituál ? I´m Gonna Sing
Frederick Loewe - Wouldnt It Be Loverly?
Aya ngena
Siyahamba
Novák Jan - Exertitia mythologica
Novák Jan - Lydia, dic per omnes
Lukáš Zdeněk - Pater noster
Lukáš Zdeněk - In semita iusticiae vita
Rachmaninov Sergej - Bogorodice děvo
Eben Petr - Stálá láska
Eben Petr - Bezpečnost
John Rutter - Magnificat
John Rutter - I will sing with the spirit
Orff Carl - Odi et amo
Franck César - Psalm 150
(Filip Macek, 15. 1. 2008, 22:12)

7. 1. 2008   Pravidelná ZK v 18.45 h.

Zdravím,
Dnes 7.1. pravidelná zkouška Svatopluku v redutě (18.45 h.)

Program zkoušky:
Jaroslav Ježek ? David a Goliáš
Paul McCartney, John Lennon - Yesterday
Henry Smith ? Ride the Chariot
Norman Luboff ? All My Trials
spirituál ? I´m Gonna Sing
Aya ngena
Siyahamba
Novák Jan - Exertitia mythologica
Lukáš Zdeněk - Pater noster
Rachmaninov Sergej - Bogorodice děvo
Eben Petr - Stálá láska
(macek, 7. 1. 2008, 12:16)

25. 12. 2007   Benefiční koncert UH

Koncert v kostele sv. Františka Xaverského v 15.30 h.

Sraz v 15.00 h. v kostele (teplý civil)


Jedná se čistě o charitativní koncert, jehož výtěžek bude věnován Charitě,
Diakonii cesta a část na opravu kostela.
Celou akci organizuje místní
Charita a Cimbálová muzika Stanislava Gabriela.

program:
Adam Michna z Otradovic - Vánoční muzika (výběr)
(Filip Macek, 16. 12. 2007, 8:21)

24. 12. 2007   Půlnoční mše na Velehradě

Sraz na kůru v 23.30 h.
Program:
Adam Michna z Otradovic - Vánoční muzika
(Filip Macek, 8. 10. 2007, 22:04)

22. 12. 2007   Vánoční koncert s FBM Zlín - Tenor, Bas

Generálka 15.00 - 17.00 h.
Koncert 19.00 h.
Program:
Ryba

řídí: Jaroslav Kyzlink
(Filip Macek, 8. 12. 2007, 18:53)

21. 12. 2007   Vánoční koncert s FBM Zlín - Tenor, Bas

Generálka 16.00 - 17.30 h.
Koncert v 19.00 h

Program:
Schreier

řídí: Jaroslav Kyzlink
(Filip Macek, 8. 12. 2007, 18:51)

18. 12. 2007   mimořádná zkouška ve Zlíně

S dirigentem Kyzlinkem v 18.30 v Domě umění (bez
orchestru)
Program: Schreier, Ryba
(Filip Macek, 8. 12. 2007, 18:49)

17. 12. 2007   mimořádná zkouška ve Zlíně

Dům umění v 18.00 - 20.00 h. s Jožkou Surovíkem
Program: Schreier, Ryba

Odjezd auty od KK UH v 17.15 h.
Pohunek - Svoboda, Kamrla, Matula
Pícha - Adamec, Zapletal
Macek - Dýnka, Kluz
(Filip Macek, 16. 12. 2007, 8:17)

14. 12. 2007   Vánoční koncerty Svatopluku - Reduta UH

Vánoční koncert Svatopluku - Reduta UH
Zkouška 16.30 h.
Koncert v 19.00 h.

konečný program:
Lidová, úpr. O. Halma: Ej, koňáré, koňáré

Lidová, úpr. O. Halma: Veru si ty, šohajíčku
Spirituál, úpr. J. Bogdanovskij: Hluboká řeko
Lidová, úpr. M. Hroněk: Prší, prší

Lidová, úpr. V. Říhovský: Na Vrbovcoch
Lidová, úpr. O. Halma: Nad Myjavú vyšla hvězda
Lidová, úpr. O. Halma: Zpívejte, vážanští kohouti

A.Dvořák ? L. Janáček: Moravské dvojzpěvy
Dyby byla kosa nabróšená
Šípek
Slavíkovský polečko malý


Adam Michna z Otradovic - Vánoční muzika
(Filip Macek, 5. 12. 2007, 8:45)

2. 11. 2007   Dušičkový koncert - Uherské Hradiště 19.30 h.

kostel sv. Františka Xaverského, zkouška v 18.00 h.
program:
Samuel Barber: Adagio pro smyčce, op. 11
Antonín Dvořák: Mše D dur ("Lužanská"), op. 86
(Filip Macek, 25. 10. 2007, 22:03)

29. 10. 2007   pravidelná zkouška Svatopluku odpadá!

pravidelná zkouška Svatopluku se ruší!!!
(Filip Macek, 21. 10. 2007, 17:08)

28. 10. 2007   Slavnostní koncert k vzniku ČR

Reduta ? setkání zástupců měst a obcí příhraniční oblasti ČR a SR
16.45 - postavení klavíru ve velkém sále Reduty
17.00 - akustická zkouška ve velkém sále Reduty
17.35 - převlečení do sborových šatů, kabátů
17.50 - sraz u pomníčku vedle Reduty
18.00 - zpěv U pomníčku:
Okolo Hradišťa
Tebe pojem
Hymny ČR a SR (2 sloky)
18.25 - reduty - koncert
Program:
Jan Zach: Salve Regina
Sergej Rachmaninov: Bogorodice děvo
Guiseppe Ottavio Pittoni: Laudate Dominum
Gabriel Fauré: Cantique de Jean Racin
Zdeněk Lukáš: Pater noster
Zdeněk Lukáš: In semita iusticiae vita
Antonín Dvořák: Moravské dvojzpěvy (Dyby byla kosa, Šípek)
Lidová (úpr. A. Tučapský): V tej naší studni
Slovenská lidová (úpr. H. Lau): Prídi ty, šuhajko, ráno k nám
Lidová (úpr. M. Hroněk): Prší, prší
Spirituál (úpr. W. H. Smith): Ride the Chariot
(Filip Macek, 25. 10. 2007, 22:02)

27. 10. 2007   Dušičkový koncert - Hřbitovní kaple Vyškov 16.00 h.

Dušičkový koncert - Hřbitovní kaple Vyškov v 16.00 h.
Zkouška v 14.00 h.
odjezd z UH v 12.45 h.
Program: A. Dvořák - Mše D dur pro sóla, sbor a orchestr

Takty, které zpívají sólisté:
Kyrie - S,A,T,B 59-73
Gloria - S,A,T,B 99-112
Credo - A 1-90,
- S,A,B 119-160
- T 240-249, 260-267
- A 328-375
Agnus - S,A,T,B 1-33
(Filip Macek, 9. 10. 2007, 17:19)

25. 10. 2007   Mimořádná zkouška s FBM v 18.00 h.

Mimořádná zkouška s FBM ve Zlíně
odjezd od KK v 17.00 h.
(Filip Macek, 14. 9. 2007, 15:57)

14. 10. 2007   Zpěv při slav. mši sv. k oslavám města UH

Sraz na kůru sv. Františka Xaverského v 14.45 h.
Zkouška v kostele sv. Františka Xaverského v 15.00 h.
Zpěv v 16.00 h.
program:
Kyrie + Gloria - Lurdské ordinárium (Berthier, Lécot)
Aleluja - Lurdské ordinárium (Berthier, Lécot)
Laudate Mariam + Magnificat (Lécot)
Sanctus + Agnus Dei - Lurdské ordinárium (Berthier, Lécot)
Dulcis Christe (M.Grancini)

Šaty - civil
(Filip Macek, 8. 10. 2007, 22:00)

29. 9. 2007   FAT

Sborový festival Dr. Antonína Tučapského

program:
Sergej Rachmaninov - Bogorodice děvo
Zdeněk Lukáš - Pater noster
Antonín Tučapský - Tristis est anima mea, Pater mi
Wm. Henry Smith - Ride The Chariot
Antonín Tučapský - V tej naší studni

večerní koncert:
Johann Sebastian Bach - Da nobis pacem, Domine
Anton Bruckner - Christus factus est
Zdeněk Lukáš - Pater noster
Antonín Tučapský - Tristis est anima mea
Lukáš Zdeněk - Jede sedlák
Antonín Tučapský - V tej naší studni


????? - odjezd auty dle pondělní domluvy
11.30 - sraz u Besedního Domu, kde bude čekat hosteska a odvede nás do knihovny, kde budeme mít šatnu
12.00 - oběd
13.00 - akustická zkouška v BD
14.00 - přehlídka
17.00 - akustická zk. v kostele
18.00 - slavnostní koncert
21.00 společná večeře a ukončení
(Filip Macek, 28. 9. 2007, 20:25)

15. 9. 2007   Narozeninová Párty

Sobotu v 15.00 hodin - Rybářská ul. 24 se konná narozeninová párty celkem 8 oslavenců - dohromady 280 let!
Kdo nezná cest sraz u mostu v 14.45 h.

Sebou: půllitr a něco na ochutnání pro ostatní, hlasivky a slováckou náladu

Víno, pivo, prasátko - zajištěno

Na setkání se těší oslavenci!!!
(Filip, 10. 9. 2007, 21:48)

27. 8. 2007   První zkouška sezóny 2007-2008

První zkouška sezóny 2007-2008
program:
FAT
(Filip Macek, 28. 6. 2007, 14:12)

4. 8. 2007   Polešovice - svatba naší členky Jitky "Javorové"

sraz na kůru v Polešovicích v 10.00 h. (oblečení - civil)
začátek v 11.00 h.
program:
Antonio Vivaldi - Gloria D dur (výběr)
G.F. Handel - Aleluja (anglicky)
Giovanni Pierluigi Palestrina - Ave Maria
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij - Tebe poem
Anton Bruckner - Locus iste
Norman Luboff - All My Trials
(Filip Macek, 23. 7. 2007, 13:14)

17. 7. 2007   Francie - Megeve

CARL ORFF - CARMINA BURANA
(Macek, 25. 4. 2007, 12:30)

16. 7. 2007   Francie - Valmorel

program acapellového koncertu:


Z. Lukáš - Pater noster
Antonín Tučapský - Pět motet
Antonio Vivaldi - Gloria D dur (výběr)
Anonym - Alta Trinita beata
Lukáš Zdeněk - In semita iusticiae vita
Zach Jan - Salve Regina

S. Rachmaninov - Bogorodice děvo
Jan Zlatoústý - Svjatyj Bože
Bortňanskij Dmitrij Stěpanovič - Tebe poem

J. Arcadelt - Margot
Gabriel Fauré - Cantique de Jean Racine

O. Halma - Éj, koňáré, koňáré
Antonín Tučapský - V tej naší studni
Josef Pančík - Okolo Hradisšča
arr. Miroslav Hroněk - Prší, prší
arr. Oldřich Halma - Mikulecká dědina
A. Dvořák - Moravské dvojzpěvy (Jablko, Věneček, Dyby byla kosa nabróšená, Šípek)
Eben Petr - Ešče si já
Lukáš Zdeněk - Jede sedlák
African Song - Siyahamba
(Macek, 19. 6. 2007, 8:19)

15. 7. 2007   Francie - Hauteluce

program acapellového koncertu:

Z. Lukáš - Pater noster
Antonín Tučapský - Pět motet
Antonio Vivaldi - Gloria D dur (výběr)
Anonym - Alta Trinita beata
Lukáš Zdeněk - In semita iusticiae vita
Zach Jan - Salve Regina

S. Rachmaninov - Bogorodice děvo
Jan Zlatoústý - Svjatyj Bože
Bortňanskij Dmitrij Stěpanovič - Tebe poem

J. Arcadelt - Margot
Gabriel Fauré - Cantique de Jean Racine

O. Halma - Éj, koňáré, koňáré
Antonín Tučapský - V tej naší studni
Josef Pančík - Okolo Hradisšča
arr. Miroslav Hroněk - Prší, prší
arr. Oldřich Halma - Mikulecká dědina
A. Dvořák - Moravské dvojzpěvy (Jablko, Věneček, Dyby byla kosa nabróšená, Šípek)
Eben Petr - Ešče si já
Lukáš Zdeněk - Jede sedlák
African Song - Siyahamba
(Macek, 19. 6. 2007, 8:13)

12. 7. 2007   Francie - Chambéry

CARL ORFF - CARMINA BURANA
(Macek, 25. 4. 2007, 12:29)

5. 7. 2007   Velehradská pouť

Velehradská pouť
zkouška v 8.00 h. - SGV
začátek v 10.30 h. - tribuna

Program liturgické hudby -Velehrad 5.července 2007 - začátek 10.30 h.

1. Velehradská fanfára ? Fr. Macek ? žestě, dechovka, sbor, bas sólo, varhany I, II, tympány, zvony
2. Předehra písně ? varhany
3. Píseň č. 829 - 2 sloky - dechovka, žestě, sbor, lid, varhany I, II, tympány, zvony
4. Varhany - preludium podle času
5. Pane smiluj se - Velehradské ordinárium ? Fr. Macek - žestě, sbor, bas sólo, varhany I, lid
6. Gloria - začne sbor, Velehradské ordinárium - žestě, sbor, bas sólo, varhany I, II, tympány, zvony, lid
7. Žalm - Fr. Macek ? žestě, sbor, lid, bas sólo, varhany, tympány, zvony
8. Po 2.čtení předehra písně - varhany
9. Píseň č. 829 - 1 sloka - dechovka, žestě, sbor, lid, varhany I, II, tympány, zvony
10. Po evangeliu - Aleluja - Fr. Macek ? žestě, sbor, varhany, tympány, zvony
11. Věřím ?začne sbor,Velehradské ordinárium - žestě, sbor, bas sólo, varhany I, II, tympány, zvony lid
12. Přinášení darů - sbor po jednotlivých prosbách - odpověď: Gospodi pomiluj ? sbor, bas sólo, lid, žestě, varhany I, tympány, zvony
13. Obětování - Píseň č. 829 2 sloky - dechovka, žestě, sbor, lid, varhany I, II, tympány, zvony
14. Varhany - preludium podle času
15. Svatý - Velehradské ordinárium - žestě, sbor, bas sólo, varhany I, II tympány, zvony, lid
16. Beránku Boží - Velehradské ordinárium - žestě, sbor, bas sólo, varhany I, II, lid
17. Sv. přijímání:
a) Panis Angelicus -César Franck- žastě, sbor, sólo, varhany I, II, tympány, zvony
b) píseň č. 829 - 2 sloky - dechovka, žestě, sbor, lid, varhany I, II, tympány, zvony
c) Tollite hostias ? Camille Saint-Saëns - žastě, sbor, varhany I, tympány, zvony
d) preludium varhan podle času
18. Požehnání ostatky sv. Cyrila
19. Jděte ve jménu Páně- Bohu díky
20. Předehra písně - varhany
21. Píseň č.828 - 1 sloka - dechovka, žestě, sbor, lid, varhany I, II, tympány, zvony
22. Předání cen

Konec přímého vysílání televize

23. Pozdravné projevy
24. Velehradská fanfára: Fr. Macek - žestě, dechovka, sbor, bas sólo, varhany I, II, tympány, zvony
25. Předehra písně ? varhany
26. Píseň č.828 - 1 sloka - dechovka, žestě, sbor, lid, varhany I, II, tympány, zvony
27. Pochod - dechovka
(Filip Macek, 2. 5. 2007, 11:36)

4. 7. 2007   Soustředění sboru na Velehradě

Příprava na Velehradskou pouť - přímý přenos ČT a Čro
(Filip Macek, 12. 3. 2007, 22:03)

2. 7. 2007   Mimořádná zkouška - Reduta

Program:
Francie
(Filip Macek, 28. 6. 2007, 14:14)

30. 6. 2007   zpěv při mši sv. Velehrad 12.30 h. (výběr - komorní sbor)

zkouška na faře v 11.30

program:
Zlatoústý - Allilijija
Zlatoústý - Iže Cheruvími
Bortňanskij - Tebe poem
(macek, 25. 6. 2007, 10:21)

29. 6. 2007   Slavnostní koncert - Velehrad basilika

Slavností koncert - Velehrad basilika 20.15 h.
akustická zkouška v 19.15 h. v basilice

Program:
Johann Sebastian Bach: Preludium C ? dur

anonym: Alta Trinita beata
Johann Sebastian Bach: Da nobis pacem, Domine
Giovanni Pierluigi Palestrina: Ave Maria
Giuseppe Ottavio Pitoni: Laudate Dominum
Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij: Tebe poem
sv. Jan Zlatoústý: Svjatyj Bože
Sergej Rachmaninov: Bogorodice děvo
Anton Bruckner: Locus iste
Anton Bruckner: Christus factus est
Zdeněk Lukáš: In semita iusticiae vita
Zdeněk Lukáš: Pater noster
Norman Luboff: All My Trials

Georg Philip Telemann: Concerto per la chiesa
Jakub Macek: Fantasie
(Filip, 27. 6. 2007, 13:32)

29. 6. 2007   zpěv při mši sv. Velehrad 12.30 h. (výběr - komorní sbor)

zkouška na faře v 11.30

program:
Missa mundi - celá
Arcadelt - Ave Maria
Bach - Da nobis pacem, Domine
(macek, 25. 6. 2007, 10:17)

18. 6. 2007   zkouška - program

program:
a) Francie
b) Lukáš Zdeněk: In semita iusticiae vita
Zach Jan: Salve Regina
c) Velehrad (29.6.)

prosím o poctivou docházku všech i těch, kteří nejedou do Francie!
(Filip Macek, 17. 6. 2007, 21:08)

9. 6. 2007   Carl Orff - Carmina Burana

Carl Orff - Carmina Burana
akustická zk: 18.00 - 19.30 h.
koncert 21.00 h.
(Filip Macek, 14. 5. 2007, 8:44)

9. 6. 2007   zpěv při svatební mši sv. na Velehradě

zk: 12.30 h.
mše sv. 13.30 h.
program:
vstup: varhany - předehra
: Vivaldi - Gloria in excelsis
Kyrie: K. Bříza
žalm: varhaník
verš před evan.: varhaník
: Pitoni - Laudate Dominum
k obětování: Vivaldi - Domine fili unigenite
k přijímání: Vivaldi - Et in terra pax
: Mozart - Ave verum corpus
k podpisu: Vivaldi - Cum sancto spiritu
na závěr: Handel - Aleluja
: varhany - dohra
(Filip Macek, 27. 5. 2007, 21:26)

8. 6. 2007   zkouška s orchestrem ve Zlíně - Carmina

odjezd z pod kaštanů (proti Grandu) v 16.45 h.
zkouška s orchestrem ve Zlíně v 17.30 h.
(Filip Macek, 24. 5. 2007, 16:31)

15. 4. 2007   Slavnostní koncert Kostelec u Kyjova

Odjezd autobusem od kaštanů (Palackého náměstí - naproti Grandu) v 13.00 h.
zkouška ve 14.00 h. v kostele (Kostelec u Kyjova)
Koncert v 15.00 h.

Program:
1. Dmitrij Stěpanovič Bortňanskij ? Tebe pojem
2. Johann Sebastian Bach ? Da nobis pacem Domine
3. Giovanni Pierluigi da Palestrina ? Ave Maria
4. Giuseppe Ottavio Pitoni ? Laudate Dominum
5. Anton Bruckner ? Christus factus est
6. Antonín Tučapský ? Pět motet
7. Antonio Vivaldi ? Gloria D dur (výběr)
8. Georg Friedrich Händel ? Alleluia z oratoria Mesiáš

Zpíváme ve sborových šatech!
(Filip Macek, 3. 4. 2007, 8:10)

8. 4. 2007   Velikonoční koncert ve Vyškově

odjezd od kaštanů (Palackého náměstí - naproti Grandu) v 12.30 h.
zkouška 14.00 h.
koncert v 16.00 h.
Program:
A. Tučapský - 5 motet
A. Vivaldi - Gloria
G.F. Handel - Aleluja

černé teplé oblečení, bílé šály
(Filip Macek, 2. 4. 2007, 18:01)

30. 3. 2007   Soustředění sboru (17.00 h!)

Soustředění sboru - pátek, sobota, neděle (30.3. - 1.4. 2007) Osvětimany.
http://home.tiscali.cz/jecminek//hlavni.html
Program:
1/ přezkoušení - Carmina Burana
2/ Tučapský: 5 motet
3/ Vivaldi - Gloria
4/ koncert Kostelany
5/ nové skladby
6/ valná hromada
7/ posezení u dobrého vínka!

Předběžný rozvrh!
pátek
17.00 - 19.00 zkouška
19.00 - 20.00 večeře
20.00 - 22.00 zkouška
sobota
8.00 - 9.00 snídaně
9.00 - 12.00 zkouška
12.00 - 14.30 oběd
14.30 - 18.00 zkouška
18.00 - 19.00 večeře
19.00 - 20.30 zkouška
20.30 - valná hromada
neděle
8.00 - 9.00 snídaně
inviduální zkoušky

cena: předběžně 250 kč za noc a plnou penzi (jeden den), celkem asi 500 kč
(Filip Macek, 12. 3. 2007, 22:03)

24. 2. 2007   Ples přátel kultury - sraz v 20.30 h.

Ples přátel kultury pro Svatopluk a příznivce na KK v UH od 19.00 h.
Sraz v 20.30 h. - zadním vchodem do šatny za jevištěm - rozezpívání a zpěv asi 21.00-21.15 h., dámy plesové šaty + šátek, pánové sborový kostým!
Program:
1. slovenská lidová ? Prídi ty, šuhajko
2. Zdeněk Lukáš ? Jede sedlák
3. Jaroslav Ježek ? David a Goliáš
4. Paul McCartney, John Lennon - Yesterday
5. Henry Smith ? Ride the Chariot
6. Norman Luboff ? All My Trials
7. Aya ngena
8. Siyahamba
(Filip Macek, 20. 2. 2007, 8:09)

8. 1. 2007   Pravidelná ZK v 18.30 h.

Zdravím,

1/ Zítra 8.1. pravidelná zkouška Svatopluku v redutě (18.30 h.)

2/ Děkuji všem zpěvákům za příkladný koncert v Popovicích, vím, že se moc líbil. Až na pozdní příchod některých nedochvilných členů!

3/ Program zkoušky:
Carl Orff - č. 1 O, Fortuna,
č. 7 Floret silva,
č. 24 Ave formosissima
Jaroslav Ježek ? David a Goliáš
Paul McCartney, John Lennon - Yesterday
Henry Smith ? Ride the Chariot
Norman Luboff ? All My Trials
spirituál ? I´m Gonna Sing
Aya ngena
Siyahamba
Novák Jan - Exertitia mythologica
Lukáš Zdeněk - Pater noster

Kdo má tyto noty, tak si je prosím přineste a řekněte to prosím těm, kdo nemá přístup na web.
Ostatní noty obdrží ve zkoušce.

Díky
Filip
(Filip Macek, 7. 1. 2007, 19:07)

6. 1. 2007   Vánoční koncert - Popovice, sraz v 13.30 h.

Vánoční koncert - Popovice 14.30 h. v kostele Panny Marie Růžencové
program: výběr Vivaldi, Ryba, Zrunek
oblečení: černé + bílé šály
(Filip Macek, 30. 12. 2006, 13:33)

4. 1. 2007   Mimořádná zkouška Svatopluku

Oprava!!!
Mimořádná zkouška na Popovice ve čtvrtek 4.1.2007 v ZUŠ v 18.30 h.(ne v redutě!)
Program: Zrunek,Vivaldi, Ryba
(Filip Macek, 22. 12. 2006, 6:54)

24. 12. 2006   Půlnoční mše na Velehradě

Sraz na kůru v 23.30 h.
Antonio Vivaldi - Gloria D-dur RV 589

Program:
23.38 ladění
23.40 Nesem vám noviny (222) varhany + orchestr + lid celkem 8 slok
23.52 Vivaldi: Domine Deus (6 část, 3.50 min) sóli + orchestr + varhany
23.58 ladění + ticho
24.00 vstup: nezvonit!!! Zavolat telefonem na kůr - 12x úder zvonu varhany
a) Tichá noc varhany + orchestr + lid 1 sloka (224)
b) Vivaldi: Gloria in excelsis (1 část, 2.10 min.) sbor + orchestr + varhany

Kyrie, Gloria: P. Olejník - varhany + sbor + lid (Gloria předzpívá kněz)

Žalm: varhany + sbor + lid

k evangeliu: Vivaldi: Laudamus te (3 část, 2.20 min) sóli + orchestr + varhany

Credo: P. Olejník - varhany + sbor + lid (Gredo předzpívá kněz)

k obětování:
a) Vivaldi: Domine fili unigenite (7 část, 2.20 min.) sbor + orchestr + varhany
b) Tichá noc varhany + orchestr + lid 2 sloka (224)

Přijímání:
a) Vivaldi: Et in terra pax (2 část, 3.50 min.)
b) Vítaný buď Ježíšku varhany + orchestr + lid (až 4 sloky)

na závěr: Narodil se Kristus Pán varhany + orchestr + lid 4 sloky
Závěr: Vivaldi: Cum sancto spiritu sbor + orchestr + varhany (12 část)
Dohra ? varhany

Zpívá: Velehradský chrámový sbor a Svatopluk
(Macek, 17. 12. 2006, 8:09)

16. 12. 2006   Vánoční koncerty Svatopluku - Reduta UH

Zkouška 14.30 h.
Koncerty v 17.00 h. a 19.30 h.
program:
Antonio Vivaldi - Gloria D-dur RV 589
pro 2 soprány a alt - soli
sbor, orchestr a varhany

Pascha Edmund - Vianočná omša
(Macek, 26. 10. 2006, 9:06)

15. 12. 2006   Mimořádná zkouška Svatopluku s orchestrem a sóli

Mimořádná zkouška Svatopluku s orchestrem v 18.00 h. - ZUŠ sál číslo 32 (druhé patro) - rozezpívání a poslední důležité informce pro sbor.
Od 18.30 společná zk. s orchestrem a sóli v baletním sále ZUŠ (přízemí).
(Filip Macek, 8. 12. 2006, 11:12)

7. 12. 2006   Mimořádná zkouška Svatopluku

Mimořádná čtvrteční zkouška Svatopluku v ZUŠ (reduta obsazena) v 18.00 h.
Všichni, kteří budou zpívat na vánočním koncertě - účast povinná, ale to je přece samozřejmé.

Děkuji a přeji krásný den
Filip
(Filip Macek, 29. 11. 2006, 8:24)

2. 11. 2006   Dušičkový koncert - Uherské Hradiště (19.30 h.)

kostel sv. Františka Xaverského, zkouška v 18.00 h.
W. A. Mozart - Requiem (250. výročí)
(Macek, 23. 6. 2006, 6:36)

28. 10. 2006   Dušičkový koncert - Vyškov 18.00 h.

Odjezd od KK UH v 15.00 h.
Zkouška v kapli 16.00 h.
Vyškov - hřbitovní kaple
W. A. Mozart - Requiem (250. výročí)
(Macek, 7. 9. 2006, 8:32)

21. 10. 2006   Festival sborových písní - Uherský Brod

Festival sborových písní - Uherský Brod

10.00 h. - sraz v Uherském Brodě (Dům kultury - šatna číslo 218)
10.25-10.45 - akustická zkouška - jeviště
11.15-11.45 - oběd
14.10-14.25 - vystoupení
16.00-16.15 - zhodnocení festivalu
16.20-16.50 - závěrečný koncert

Program:
1. Antonín Tučapský ? V tej naší studni 2 min.
2. slovenská lidová ? Prídi ty, šuhajko 1 min.
3. Oldřich Halma ? Zpívejte, vážanští kohouti 1 min.
4. Oldřich Halma ? Nad Myjavú vyšla hvězda 2 min.
5. Zdeněk Lukáš ? Jede sedlák 2 min.
6. Josef Pančík ? Okolo Hradisšča 2 min.
7. Petr Eben - Ešče si já pohár vína 1 min.
8. Jacob Arcadelt - Margot 1 min.
(filip, 3. 10. 2006, 19:20)

26. 9. 2006   Společný koncert s Dány

sraz v 18.30 na faře + šaty
UH ve františkánském kostele v 19.00 h.

společný večer na KK UH
(Filip Macek, 19. 9. 2006, 7:41)

24. 9. 2006   Společný koncert s Dány

sraz v kostele 16.30 h. + šaty
Polešovice - kostel 17.00 h.
(Filip Macek, 19. 9. 2006, 7:41)

23. 9. 2006   Zlín

Zpěv na stadióně ve Zlíně - oslava arcidiecéze

8.00 zkouška sboru s hudbou
10.00 mše sv.

Program:
1. přede mši sv. píseň: 817 - Zdrávas Maria (4-5 slok) spojené dechové orchestry + žestě + lid
2. vstupní zpěv a) M.A. Charpentier: Fanfára Te Deum žestě
b) píseň: 707 - Ježíši Králi (1 sloka) spojené dechové orchestry + žestě + lid
c) píseň: Buď světlem nám spojené scholy
3. Pane, smiluj se Fr. Macek: Velehradské ordinarium spojené scholy + spojené sbory + žestě + lid
4. Sláva Fr. Macek: Velehradské ordinarium spojené scholy + spojené sbory + žestě + lid
5. žalm Fr. Macek: Pán je můj pastýř spojené scholy + žestě + lid
6. k evangeliu píseň: 707 - Ježíši Králi (1-2 sloky) spojené dechové orchestry + žestě + lid
7. po evangeliu Fr. Macek: Aleluja II spojené sbory + žestě
8. Věřím Fr. Macek: Velehradské ordinarium spojené scholy + spojené sbory + žestě + lid
9. přinášení darů odpověď: "Kyrie" spojené scholy + žestě + lid
10. k obětování a) píseň: 707 - Ježíši Králi (1-2 sloky) spojené dechové orchestry + žestě + lid
11. Svatý Fr. Macek: Velehradské ordinarium spojené scholy + spojené sbory + žestě + lid
12. Beránku Boží Fr. Macek: Velehradské ordinarium spojené scholy + spojené sbory + žestě + lid
13. k přijímání a) W.A. Mozart - Ave verum spojené sbory + varhany
b) píseň: 707 - Ježíši Králi spojené dechové orchestry + žestě + lid
c) hymna Velkého jubilea (nejméně 5 slok) spojené sbory + spojené scholy + žestě + lid
d) Te Deum: 982 (4 sloky) spojené dechové orchestry + žestě + lid
14. na závěr a) M.A. Charpentier: Fanfára Te Deum žestě
b) píseň: 811- Slyš, jaký to (2 sloky) spojené dechové orchestry + žestě + lid
c) píseň č. 802 - Chválu vzdejme (2-3 sloky) spojené dechové orchestry + žestě + lid
(Macek, 31. 7. 2006, 7:41)

23. 9. 2006   Zkouška společného koncertu s Dány v KK 19.00 h.

program:

Ch. Gounod: Messe Solennelle (st. Cecilia)

vemte i nějaké to pití !?!
(Macek, 19. 9. 2006, 7:40)

11. 9. 2006   Pravidelná ZK v 18.30 h.

program: Dáni

G. O. Pitoni ? Laudate Dominum
A. Bruckner ? Locus iste
A. Bruckner ? Christus factus est
N. Luboff ? All My Trials
Z.Lukáš ? Pater noster
Giovanni Pierluigi da Palestrina - Ave Maria
Zdeněk Lukáš - In semita iusticiae vita

Ch. Gounod ? Messe Solennelle (Kyrie, Agnus Dei)

program: UB


1. Antonín Tučapský ? V tej naší studni
2. slovenská lidová ? Prídi ty, šuhajko
3. Oldřich Halma ? Zpívejte, vážanští kohouti
4. Oldřich Halma ? Nad Myjavú vyšla hvězda
5. Zdeněk Lukáš ? Jede sedlák
6. Josef Pančík ? Okolo Hradisšča
7. Petr Eben Ešče si já pohár vína
8. Jacob Arcadelt: Margot
(Filip Macek, 8. 9. 2006, 7:40)

28. 8. 2006   První zkouška sezóny 2006-2007

Na programu:

1/ Program Zlín
2/ koncerty s Dány
3/ písně Uherský Brod
4/ nový program - už se těším!!!
(filip, 28. 6. 2006, 13:45)

27. 7. 2006   Ve 20.00 h. u kašny na náměstí

Kdo chce vidět film "Účastníci zájezdu" natočen Svatopluk ve Francii - sraz u kašny na náměstí UH ve 20.00 h.
(Filip Macek, 24. 7. 2006, 7:45)

15. 7. 2006   Francie 15.- 23.7.2006

Přistavení autobusu ke KK UH v 10.30 h.

odjezd z UH v 11.00 h.
(nezapomeňte, že naložení netrvá 5 minut!!!)
příjezd Velehrad cca 11.20 h.
Program při svatbě - Kůr (autobusové oblečení + sborové trička)

Arcadelt Jacob Ave Maria
Bortňanskij Dmitrij Stěpanovič Tebe poem
Bortňanskij Dmitrij Stěpanovič Mnogaja ljeta
Bruckner Anton Locus iste
Händel Georg Friedrich Mesiáš

Nezapomeňte na platný pas (Některé kantony ve Švýcarsku neuznávají O.P.)

Program:
15. dopoledne odjezd
16. na cestách
17. zkouška
18. koncert - W. A. Mozart - Requiem Bourg-Saint-Maurice
19. koncert - W. A. Mozart - Requiem Courchevel
20. koncert - W. A. Mozart - Requiem Lanslebourg
21. volno
22. koncert - W. A. Mozart - Requiem St-Yrieix odjezd dopoledne a nocleh jinde!
23. ráno odjezd směr ČR, 8 hodinová puza v Nice (koupání), pokračování přes Itálii - příjezd v pondělí kolem poledne

P.S. někteří se ptají na jídlo ve Francii - žádné nebude!!!
Vemte si svoje + později se dá koupit někde v hypermarketu, nezapomeňte na plavky, sborové šaty, noty a dobrééééééééé vííííííííííínko!!!
(filip, 11. 7. 2006, 7:24)

15. 7. 2006   Svatba - Velehrad 11.00 h.

Program liturgické hudby
Svatba: Olda + Katka 15.7.2006


1. vstup pochod - Wagner varhany
2. Kyrie + Gloria K. Bříza schola + varhany
3. žalm Kde je opravdová láska schola + varhany
4. k evangeliu 458 MH (Věčně krásný Stvořileli) schola
5. ke slibu preludium kytara + housle
6. k prstýnkům Já Ti prstýnek dám schola
7. k obětování 473 MH (Chleba a víno) schola
8. k přijímání a) 243 MH (Svatební) schola
b) Ave verum corpus - Mozart Svatopluk + varhany
c) Tebe poem - Bortňaskij Svatopluk
9. k podpisu a) 466 MH (Otvírá se brána) schola
b) Aleluja - Handel Svatopluk + varhany
10. na závěr a) Buď světlem nám schola
b) pochod - Mendelssohn varhany
(Filip Macek, 14. 7. 2006, 14:14)

13. 7. 2006   zpěv při pohřbu ve farním k. UH 15.00 h.- mužská část sboru

Prosím o rezervaci tohoto termínu mužské části sboru pro zpěv při pohřbu.
Sraz na kůru v 14.45 h. v bílé košili s krátkým rukávem.
Parkoviště vyhrazeno u KK a přilehlé ulici.
Filip
(Filip Macek, 13. 7. 2006, 8:26)

26. 6. 2006   Předposlední zkouška

Zkouška bude probíhat paralelně - dělená ženy a muži. Očekávám 100% účast. (všech i ne Francouzů)
10.7. už bude pouze dolaďovací
S pozdravem
Filip
P.S. a užijte si sluníčka!
(filip, 20. 6. 2006, 14:35)

19. 6. 2006   zkouška Svatopluku

program na Francii:

Mozart Wolfgang Amadeus: Requiem

Tučapský Antonín: V tej naší studni
Pančík Josef: Okolo Hradišča
Hroněk Michal: Prší, prší
Halma Oldřich: Mikulecká dědina
Lukáš Zdeněk: Pater noster
Bruckner Anton: Locus iste

P.S. Chodťe všichni v říjnu se už Mozart zkoušet nebude!!!

Mimořádní zkouška je 10.7.2006 v Redutě
(filip, 18. 6. 2006, 17:53)

18. 6. 2006   Koncert PSMU - basilika na Velehradě 19.00 h. (neděle)

Všechny zvu na koncert PSMU - dir. Lubomír Mátl
Velehrad, basilika 19.00 h.
(filip, 1. 6. 2006, 16:23)

29. 5. 2006   program zkoušky:

Mozart Wolfgang Amadeus: Requiem
Novák Jan: Exertitia mythologica
(filip, 28. 5. 2006, 19:54)

26. 5. 2006   Jarní koncert s hosty - Cantus Bratislava (26.-28.5.)

Jarní koncert s hosty z Bratislavy
Pátek: společný koncert - Reduta 19.30 h.(UH) generálka je od 18.30
program:
G. O. Pitoni ? Laudate Dominum
J. S. Bach ? Da nobis pacem Domine
B. M. Černohorský ? Motetto
A. Bruckner ? Locus iste
A. Bruckner ? Christus factus est
C. Franck ? Panis angelicus
J. Pančík ? Okolo Hradišča
A. Tučapský ? V tej naší studni
H. Lau ? Prídi ty, šuhajko, ráno k nám
J. Ježek ? David a Goliáš
N. Luboff ? All My Trials

Sólo: Ivana Zámečníková ? soprán

Sobota: společný koncert asi u Františkánů + sklep na Velehradě u pana Dýnky
Neděle: zpěv Cantusu při a po mši sv. na Velehradě (bez Svatopluku)
(Macek, 22. 5. 2006, 22:31)

25. 5. 2006   předávání Ceny města UH - Reduta (17.55 -18.20 h.)

Zpěv při slavnostním aktu předávání Ceny města Uherského Hradiště.
Sraz v šatně na půdě reduty v 17.15 h!
Zpívámě ve sborových šatech
program:
Pitoni Giuseppe Ottavio: Laudate Dominum
Bruckner Anton: Locus iste
Bortňanskij Dmitrij Stěpanovič: Tebe poem

Lau Heinz: Príjdi ty, šuhajko
Halma Oldřich: Mikulecká dědina
Tučapský Antonín: V tej naší studni
Pančík Josef: Okolo Hradišča
Ježek Jaroslav: David a Goliáš

Bortňanskij Dmitrij Stěpanovič: Mnogaja ljeta
(filip, 9. 5. 2006, 7:30)

15. 5. 2006   Absolventský koncert Jakuba Macka v basilice na Velehradě

V pondělí 15.5. nebude zk.v Redutě, ale budeme zpívat Aleluja (anglicky) z Mesiáše v basilice na Velehradě jako součást programu absolventského koncertu.
Sraz ve slušném civilu je v basilice na Velehradě v 18.15 h. Zkouška bude pouze 5 minut!!!
V 18.30 začíná koncert, budeme zpívat na jeho závěru.
(Filip, 9. 5. 2006, 7:32)

24. 4. 2006   program zkoušky:

Saint-Saëns Camille Tollite hostias
Franck César Panis angelicus
Černohorský Bohuslav Matěj Moteto
Lukáš Zdeněk Pater noster
Eben Petr Stálá láska
Pančík Josef Okolo Hradišča
Lennon John Yesterday
Novák Jan Exertitia mythologica
Ježek Jaroslav David a Goliáš
Händel Georg Friedrich Mesiáš
(filip, 23. 4. 2006, 20:16)

16. 4. 2006   Velikonoční koncert - Vyškov hřbitovní kaple 16.00 h.

Velikonoční koncert s VSPS
autobus přistaven 12.50 h.
odjezd od KK UH v 13.00 h., zkouška 14.30 - 15.45 h.
návrat do UH kolem 18.30 h.

pozor teplé oblečení - civil + bílé šály!!!

Program:
G. F. Handel - Mesiáš
sborové čísla:
1/ And the glory of the Lord - I zjeví se Hospodinova sláva a všechno tvorstvo společně spatří, že promluvila Hospodinova ústa.
2/ Glory to God in the highest - Sláva na výsostech Bohu a na zemi pokoj lidem dobré vůle.
3/ Behold the Lamb of God - Hle, Beránek Boží, který snímá hřích světa.
4/ Surely, He hath borne our griefs - Byly to však naše nemoci, jež nesl, naše bolesti na sebe vzal. Jenže on byl proklán pro naši nevěrnost, zmučen pro naši nepravost. Trestání snášel pro náš pokoj.
5/ Hallelujah - Haleluja, ujal se vlády Pán Bůh náš všemohoucí. Vlády nad světem se ujal náš Pán a jeho Mesiáš; a bude kralovat na věky věků. Král králů a Pán pánů.

A.Dvořák - Te Deum
(Macek, 11. 4. 2006, 13:28)

16. 4. 2006   Zpěv při mši sv. na Velehradě v 10.00 h.

Pro zájemce, budeme zpívat na Velehradě na konci mše sv. (asi v 10.55 h.) z Mesiáše Aleluja. Kdo bych si chtěl společné zazpívat s velehradským chrámovým sborem je srdečně zván:-)
Sraz na kůru nejpozději v 10.45 h.
(Macek, 11. 4. 2006, 13:28)

12. 4. 2006   Vernisáž k papeži Janu Pavlu II

zpěv na vernisáži mezi 16.15 až 16.30 h.
sraz ve sborových šatech!!! v 15.45 h. ve sborové zkušebně (Reduta 1. patro)
program:
1/ J. Arcadelt - Ave Maria
2/ anonym - Alta Trinita beata
3/ T. Susato - Cum decore
4/ D. S. Bortňanskij - Tebe pojem
5/ A. Bruckner - Locus iste
6/ J. S. Bach - Da nobis pacem
7/ G. O. Pitoni - Laudate Dominum
8/ J. Zach - Salve Regina
(Filip, 11. 4. 2006, 13:26)

5. 4. 2006   Zkouška s orchestrem ve Vyškově 19.00 h.

Kdo má zájem se zůčastnit zkoušky na Velikonoční koncert ve Vyškově, nechť se dostaví do hřbitovní kaple na 18.45 h.
(Filip, 28. 3. 2006, 16:06)

17. 3. 2006   Jarní soustředění sboru - změna!!!

Soustředění Svatopluku 17. - 18. 3. 2006 ve zkušebně (Reduta).
pátek 18.00 - 21.00 h.
sobota 8.30 - 11.30, 12.30 - 15.00 h.
program:
Händel: Mesiáš, Dvořák: Te Deum, Eben: Stálá láska, Novák: Terpsichore, Lydia dic per omnes,
Lukáš: Pater noster, Ježek: David a Goliáš

Po 15.00 h. možnost spol. posezení u skleničky, místo zamlouvá Lucka:-)
(Macek, 13. 3. 2006, 23:05)

16. 3. 2006   Koncertík v Boršicích, už teď ve čtvrtek!!!

Sraz v Boršicích u Buchlovic - Charitní domov v 17.30 h. (civil a dobrou náladu, případně foto)
program:
1. Oldřich Halma ? Mikulecká dědina
2. slovenská lidová ? Prídi ty, šuhajko
3. Miroslav Hroněk ? Prší, prší
4. Oldřich Halma ? Nad Myjavú vyšla hvězda
5. Zdeněk Lukáš ? Jede sedlák
6. Jaroslav Ježek ? David a Goliáš
7. Paul McCartney, John Lennon - Yesterday
8. Henry Smith ? Ride the Chariot
9. Norman Luboff ? All My Trials
10. spirituál ? I´m Gonna Sing
11. Aya ngena
12. Siyahamba
(Filip, 13. 3. 2006, 22:59)